Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да си направя едни профилактични изследвания, че не съм си правил от доста години. Разбрах обаче от ДжиПи-то, че здравната каса поема някакви съвсем нищожни изследвания и реших сам да си пусна едни изследвания в някоя лаборатория. Обаче лабораторията която си харесах нямат пакетни изследвания и искат аз да им кажа какво да ми изследват. И тука вече не знам.

Затова искам да ви попитам - какви изследвания е добре да се пуснат за да се получи една точна картина на здравословното състояние. Ясно е че трябва да са кръв и урина примерно, но какви показатели от кръвта и урината да се пуснат? И някакви други иследвания освен кръв и урина трябва ли да се направят от профилактична гледна точка.

Искам да кажа че става въпрос за мъж на 44 г. ако това има значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И личния лекар ли не знае какви изследвания се правят ?

Защо не кажеш, че искаш пълни изследвания ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да разбера !? По принцип, личния лекар ти дава направление за изследвания. Ако си здравно осигурен, здравната каса ти поема изследванията, като се плаща някаква минимална сума в лабораторията. Лично аз преди 2 месеца си правих профилактични изследвания и в лабораторията (частна)  ми взеха 2.50 лв. Направи си обща здравна картина захар, холестерол и т.н.

П.П. Само да се оплача, че оная куха лейка в лабораторията ми спука вената...

Редактирано от sameone (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да разбера !? По принцип, личния лекар ти дава направление за изследвания. Ако си здравно осигурен, здравната каса ти поема изследванията, като се плаща някаква минимална сума в лабораторията. Лично аз преди 2 месеца си правих профилактични изследвания и в лабораторията (частна)  ми взеха 2.50 лв. Направи си обща здравна картина захар, холестерол и т.н.

П.П. Само да се оплача, че оная куха лейка в лабораторията ми спука вената...

Не е хубаво така да се обижда някой. Особено пък медицински работник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е хубаво така да се обижда някой. Особено пък медицински работник.

Ми на мен хубаво ли ми беше...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми на мен хубаво ли ми беше...

Де да знам. Може да са ти слаби вените.

Просто казвам, че не ми хареса отношението ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Де да знам. Може да са ти слаби вените.

Просто казвам, че не ми хареса отношението ти.

При положение ,че съм страдал, имам право да изкажа негативно отношение в един анонимен форум. Като цяло нямам нищо против мед. служители т.к. баща ми е такъв ( лекар завеждащ отделение).

И друг път са ми взимали кръв, като ръката ми не се е подувала и в последствие почернявала... Абе уатевър..минало...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И личния лекар ли не знае какви изследвания се правят ?

Защо не кажеш, че искаш пълни изследвания ?

Не, той личния лекар сигурно знае какви изследвания да се направят, но аз нямам нерви и време да чакам пред кабинета му... Винаги има много хора. Искам просто да отида в някоя лаборатория, да им кажа кои изследвания искам и само ако има проблеми след това, да отида при личния лекар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, той личния лекар сигурно знае какви изследвания да се направят, но аз нямам нерви и време да чакам пред кабинета му... Винаги има много хора. Искам просто да отида в някоя лаборатория, да им кажа кои изследвания искам и само ако има проблеми след това, да отида при личния лекар.

и как ще разбереш дали имаш проблеми от някакви си изследвания ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и как ще разбереш дали имаш проблеми от някакви си изследвания ?

В самия лист с изследванията има две колонки - едната е от изследванията, а другата - нормалните стойности на съответния показател. Веднага се вижда ако има отклонения от средните нормални стойности

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В самия лист с изследванията има две колонки - едната е от изследванията, а другата - нормалните стойности на съответния показател. Веднага се вижда ако има отклонения от средните нормални стойности

не че нещо............... ама нали си наясно че дори и стойностите да са в референтните граници пак може "да ти има нещо"?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не че нещо............... ама нали си наясно че дори и стойностите да са в референтните граници пак може "да ти има нещо"?

и обратното - дори да са извън границите, да му няма нищо ;)

Да не говорим, че интерпретацията на изследванията е комплексна изследват се различни органи и системи ....

Абе...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и обратното - дори да са извън границите, да му няма нищо ;)

Да не говорим, че интерпретацията на изследванията е комплексна изследват се различни органи и системи ....

Абе...

да ама има опашка при джипиту........................

друг е въпроса че ако не отиде пак при същото джипи на профилактични ще го глобят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето пакетите на една от веригите лаборатории :

http://www.cibalab.com/products.php

да си избере за какво да се изследва ( дали за рак, дали за мерак ) и да отива.

Хората именно за такива като автора на темата са направили тия "пакети" профилактично-диагностични изследвания.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората именно за такива като автора на темата са направили тия "пакети" профилактично-диагностични изследвания.

сигурно и те са почнали от кутия бонбони................ :whist:

ако има за сух заплес да взема и аз да си пусна едни профилактични :rolleyes:

Редактирано от emmi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сигурно и те са почнали от кутия бонбони................ :whist:

ако има за сух заплес да взема и аз да си пусна едни профилактични :rolleyes:

тц.

само за винен :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то на тоз принцип може сутринта да си бил при личния лекар за настинка, пък вечерта да умреш от инфаркт. На всеки може да му има нещо... нали затова са тези профилактични изследвания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата да отива да дава кръв и урина с направление от личния док.

Една биохимия и един липиден статус...поне ако има завишени стойности да се видят и да почва диета или там каквото трябва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то на тоз принцип може сутринта да си бил при личния лекар за настинка, пък вечерта да умреш от инфаркт. На всеки може да му има нещо... нали затова са тези профилактични изследвания.

ами разбира се, че може да си умреш така, дори направил всички профилактични изследвания.

ти да не мислиш, че хората са безсмъртни или че всички умират болни ?

кажи сега какво те притеснява, и какво искаш да си профилактираш и да разбереш за кръвта си ?

Автора на темата да отива да дава кръв и урина с направление от личния док.

Една биохимия и един липиден статус...поне ако има завишени стойности да се видят и да почва диета или там каквото трябва

ама какво точно от биохмията иска ?

да каже от каква болест се притеснява, за да му кажа какво да си изследва, Боже, господи.

От един час му вадя думите с ченгел из под пръстите.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нали затова са тези профилактични изследвания.

само че в комплект с профилактичен преглед

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само че в комплект с профилактичен преглед

то и с преглед можеш да си умреш , не ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то и с преглед можеш да си умреш , не ли ?

ъхъ

обаче ще е диагностициран :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ъхъ

обаче ще е диагностициран :)

отдавна съм ви казвал, че пациентът винаги трябва да умира от това, от което го лекувам :whist:

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отдавна съм ви казвал, че пациентът винаги трябва да умира от това, от което го лекувам 

е, аз ко казах? :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има има - ела тука че ми трябваш

моите като нямаха никакви отклонения че пак нещо измислиха

теглих им една майна и така

като имаш излишни пари - давай ги

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.