Премини към съдържанието
celldweller

Добра конфигурация , ужасно "насичане"

Препоръчан отговор

Здравейте , не съм сигурен дали темата е в правилният раздел но за съжаление не знам дали проблемът който имам е софтуерен или хардуерен.

Наскоро се наложи да подновя компютърът си  , до тук добре но  всяка по-нова игра която изтегля върви с ужасни кадри  (5-10) без значение на каква резолюция / детайли.

Всички драйвери са подновени.Не е като да прегрява , въпреки това когато играя някой игра и проверя в таск мениджъра обикновенно CPU/Physical Usage  са под 50%.

Нещо друго което не мога да разбера е защо в сайта на Енвидия видео картата ми (GTX660) е с 2гб. памет , от сайта който поръчах компютърът е с 3гб. , когато проверих с CPU-Z показва 4гб.

Ако имате идея на какво може да се дължат ниските кадри , моля споделете.

Конфигурацията е:

Windows 7 premium 64bit.

Intel Core i-5 4570 Haswell

2x8GB DDR3 PC1600

Asus B85M-E

GTX660

600 Watt 12cm FAN silent

Ето линк ако съм пропуснал нещо отностно компютърът , най-вероятно съм се минал много за тея пари , но просто старият издаде багажа и тук в Германия дерът кожи за поправка и този ми се стори читав.

http://www.ebay.de/itm/Gamer-PC-Intel-Core-i5-4570-4x-3-60GHz-16GB-DDR3-Nvidia-GTX-660-3GB-HDMI-USB3-0-/380659371265?ssPageName=ADME:X:AAQ:DE:1123

Благодаря за отделеното време , приятна вечер/ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как преинсталира драйверите на виеокартата? Пробва ли с чиста преинсталация? Дава ли ресет на 3D настройките? Преди правеше ли така? Погледни и как се натоварва видеокартата, примерно с MSI Aferburner, включително и на какви честоти работи.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали всички кабели за захранването на видеото са по местата си и вообще извади картата от слота, почисти я и после я монтирай внимателно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм имал подобни случаи, но при мен това се дължеше на слаби процесори и много антиалайзинг. Видеокартата влизаше в "режим" 5-10 фпс и колкото по-бърз бе процесора, толкова проблемите намаляваха или направо изчезват. Но това за мен проблема е на драйверно ниво. Щом казваш, че процесора не се товари, значи проблема не е в него. Остава да видиш и как се товари видеокартата+ на какви честоти работи по време на игра - ядрото и паметта.  Има вариант видеокартата просто да не влиза в 3D  режим. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я се хвани си направи една чиста преинсталация.Пък си сложи всичките нови драйвери.Пък и тествай все пак хард-диска,да видим и той как се държи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.