Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, знам, че темата ми е доста глупава, но като цяло съм още малък и не съм запознат с "поправянето" на скъсани кабели. Попринцип съм поправял джойстици и всякакви други кабели, но най-много ядове имам със слушалки и мишки (не знам защо). Тях просто не мога да ги поправям. Имам 2 скъсани мишки и едни слушалки, но тази тема е конкретно за една от мишките. Тя не е кой знае колко скъпа, но просто искам да се науча. Ако може ми обяснете стъпка по стъпка как да я оправя. Накрая е с USB свързване, ако е от значение. Мерси предварително и съжалявам, ако темата звучи много глупава. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте свят с цвят там е логиката това http://szavp.en.alibaba.com/product/254894842-0/cat6_Cables_UTP_FTP_PS2_CABLE_MOUSE_KEYBOARD_CABLE.html   намерих в гугъл и мисля  че ще се получи най добре е да се запоят финно и един съвет ограничете достъпа на домашните любимци който са ви прегризали кабела

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

http://pinouts.ru/Slots/USB_pinout.shtml

1 е +5 V, 2 e Data -, 3 е Data +, 4 е земя (нула) заедно с металната част на куплунга. Знаейки това, ако оригиналният кабел на мишката още не е заминал към коша, може с помощта на мултиметър да се проследи кой проводник от него къде отива. След това едно ходене до магазина за нов USB кабел (например удължител), който може да се среже в единия край и да се запои за мишката.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Killchain благодаря за отговора, но можеш ли да ми разнясниш какво е мултиметър? И имаш впредвид да проследя всяка от 4те жички от усбто (това накрая на мишката) и да ги запоя вътре в мишката така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://en.wikipedia.org/wiki/MultimeterС помощта на такъв (и по-точно с омметъра) можеш да видиш коя жичка на кой крак на конектора отива и по този начин ще можеш да запоиш новия кабел както е бил старият - обикновено това става или директно към платката вътре в мишката, или към някакъв конектор, който се включва пак там.Ако все пак се наемеш да го направиш обаче, внимавай как действаш - грешно запоен кабел може да те остави с неработещ USB контролер на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, това е ако самите жички не са оцветени просто един вид да ги проверя, защото те иначе са оцветени, но да мисля че разбрах. А неработещ USB контролер значи, че няма да работи само това USB или всичките. И последно ако ги зяпоя и кача снимка, ще можете ли да ми кажете дали са добре запоени?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.