Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,издирва се лесно преносима машинка за момиче, около 10-12 инча и под килограм и половина и бюджет, ограничен, 500 лв. Може лееееко да се превиши, но не повече от 550 лв. Това наистина е горната граница.Аз разглеждах ASUS X201E-KX010DU, но пък момичето не харесва параметрите. Погледнах и Acer AO756 NU.SGTEX.016 Има известни познания относно хардуера, но не са ѝ силната страна. Селерон е по-добре от Атом, но... Тя си мисли за Пентиум, което не знам как ще се върже с този бюджет.Основното предназначение на лаптопчето ще са Офис пакета (Word и Excel най-вече), връзка с интернет, разбирайте Facebook и всякакъв род браузване. Ще се ползва предимно за работа и трябва да е лесно преносим.Като алтернатива погледнах и това GoClever HYBRID 8GB + докинг станция (с мъртъв пиксел), но никак не ми се нрави като предложение...Вие какво мислите, ще се намери ли нещо по-добро?Поздрави и лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е възможно по-някакъв начин да даде още 50 лв. по-добре да вземе това: ACER AO756-1007CKK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това розовкото дали няма да и хареса:ASUS X502CA-XX132

Момичето не избира по цвят. 15,6 е извън всякакъв въпрос, задължително се търси малък размер...

Ако е възможно по-някакъв начин да даде още 50 лв. по-добре да вземе това: ACER AO756-1007CKK

Мисля, че няма да може да се прескочи границата от 550 лв, но все пак ще ѝ покажа това предложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичето не избира по цвят. 15,6 е извън всякакъв въпрос, задължително се търси малък размер...Мисля, че няма да може да се прескочи границата от 550 лв, но все пак ще ѝ покажа това предложение.

Опс, да забравих за размера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за тези парички незнам какво може да очаквате.Ако не ви притеснява покупка на лаптопче втора употреба ето това ми се види много добро,но Вие си знаете.

Успех от мене :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за тези парички незнам какво може да очаквате.Ако не ви притеснява покупка на лаптопче втора употреба ето това ми се види много добро,но Вие си знаете.Успех от мене :)

Мерси, но нов трябва да е, не 2-ра ръка............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, но нов трябва да е, не 2-ра ръка............

Сори-просто подхвърлих идеята ,че може да се потърси и нещо втора ръка от места,където дават и гаранция,че сумата е малка и така поне може да се потърси нещо с добри параметри.

Лека вечер!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Pentium за тая цена едва ли ще се намери нещо без да е на някаква хубава промоция. Така, че нещо със Celeron ще трябва да е.

А колкото до тоя GoClever ,,, до колкото съм виждал техни модели таблети за нищо не стават :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сори-просто подхвърлих идеята ,че може да се потърси и нещо втора ръка от места,където дават и гаранция,че сумата е малка и така поне може да се потърси нещо с добри параметри.Лека вечер!

Това стана известно в самият разговор, спокойно. Тя просто не желае 2-ра употреба.

С Pentium за тая цена едва ли ще се намери нещо без да е на някаква хубава промоция. Така, че нещо със Celeron ще трябва да е. А колкото до тоя GoClever ,,, до колкото съм виждал техни модели таблети за нищо не стават :)

Да бе, аз го постнах, просто като идея за някого, акос е сети за нещо подобно, дето да си струва. Иначе и аз самият казах, че GoClever не е никак добре.p.s.попаднахме на това животинче ASUS X201E-KX013DU 987, като го намерих с търсене в Google по модел. От 2 страници с резултати, само тук нямаше знак/надпис/марка "ИЗЧЕРПАН"..........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Селерон е по-добре от Атом, но... Тя си мисли за Пентиум, което не знам как ще се върже с този бюджет.

Ти вероятно си се опитал да ѝ обясниш за основателността на претенциите ѝ, нали?Според този бенчмарк, тоя Celeron. е горе долу колкото някаква мобилна i7-ица. За офис и нет, какво ще го прави тоя процесор, ще му се радва че стои на 0% ли?

Е, ако играе на фейсбукски флаш игрици бих могъл да я разбера...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се търси и нещо с android това Lenovo IdeaPad 10 е доста по добър вариант от GoClever. Само че това се води лаптоп, а не таблет с KB т.е. клавитурата не се откача, но затова пък се върти на 270 градуса и може да се ползва по различни начини. С touch screen е :)Но не знам до колко ще е удобно да се работи на у-во с android :)

Редактирано от TheDarkAngelOfHope (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се търси и нещо с android това Lenovo IdeaPad 10 е доста по добър вариант от GoClever. Само че това се води лаптоп, а не таблет с KB т.е. клавитурата не се откача, но затова пък се върти на 270 градуса и може да се ползва по различни начини. С touch screen е :)Но не знам до колко ще е удобно да се работи на у-во с android :)

Видяли сме го, но изискването за работа най-вече с офис пакета е пречката тук. Да, има заместители за Android, дето ще отварят .doc и подобни файлове, но момичето държи на Windows.Знам, че изискванията са поставили толкова тесни граници, че не оставят място за "креативност". Аз самият се затруднявам... Тук въпроса е по-скоро "В кой магазин ще се намери нещо". Защото парите малко, а изискванията много...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма вариант за 550 лв. и да става бързджо.

Предлагам друга идея: нещо за около 1300лв. на изплащане за 12 месеца (щом е за работа). Има чудесно предложения - аз лично от дълго време заглеждам: http://www.emag.bg/ultrabook-acer-p3-171-3322y4g06as-c-procesor-intel-174-core-small-sup-tm-sup-small-i3-3229y-1-40ghz-ivy-bridge-4gb-ssd-60gb-intel-174-hd-graphics-microsoft-windows-8-nx-m8nex-052/pd/DZ0T9BBBM/ - да не се счита като реклама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ТОВА. С Интелски процесор.

Опс..сега погледнах,че иска уиндоус. За тази цена Асуса от 1-ви пост е май най-доброто!

Редактирано от sameone (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ТОВА. С Интелски процесор.

Опс..сега погледнах,че иска уиндоус. За тази цена Асуса от 1-ви пост е май най-доброто!

Да ама забележи изискванията ! Exel и Word няма да вървят на това нещо. Има само някаква алтернатива през браузър, но не е там въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обясни и че малките размери с  хубави параметри са равни на много кинти. Освен  няколкото калкулатора не Ейсър с  нисковолтажните  АМД-та  и Целерони  други няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
quickJO, на какво се спряхте?

Питам, защото и аз се интересувам и търся информация за почти същото - като цена, за интернет, филми, офис-пакет, чат-пат някоя  онлайн игра. Ако може само малко по-голям дисплей :)

Ей на това се чудя - https://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=511464&scenario=&productarea=P11010101&detailScenario=Prenosim-kompyutar-ASUS-X451CA-VX022D

Ще съм благодарна за отзиви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

quickJO, на какво се спряхте?

Де да я знам, оставил съм я да си чете темата и да си решава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.