Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте на всички. Преди около месец-два имах проблем с компютъра и го дадох на сервиз. Бях с windows 7 ultimate (пиратски), но в сервиза са ми сложили windows 8.1 (пиратски). От windows-а който са ми сложили там съм доста доволен. От известно време обаче обмислям да си купя легален windows 8. Компютъра си го използвам предимно за игри, параметрите не смятам да ги публикувам (високи са). Бихте ли ми обяснили за версиите и лицензите измежду, които мога да избирам, защото не съм много наясно. В повечето български сайтове като намeря windows 8 или 8.1 той е с OEM лиценз. Нали това означава, че ще мога да си ползвам windows-a само за този компютър (дъно. Другият ми въпрос е могат ли microsoft да ме засекат, че съм с пиратски windows затова, че ползвам skype (desktop версията) с microsoft акаунт, тъй като вече не може да си направиш просто skype акаунт.

Предварително ви благодаря за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows/compare

Другият ми въпрос е могат ли microsoft да ме засекат, че съм с пиратски windows затова, че ползвам skype (desktop версията) с microsoft акаунт, тъй като вече не може да си направиш просто skype акаунт.

Накратко може!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В повечето български сайтове като намeря windows 8 или 8.1 той е с OEM лиценз. Нали това означава, че ще мога да си ползвам windows-a само за този компютър (дъно).

Да, ако смениш дъното нямаш право да преинсталираш активиран уиндоус с OEM лиценз. Нещо повече, по принцип търговците не трябва да ти продават такъв освен инсталиран на сглобена конфигурация - щото ОЕМ лиценза също изключва всякаква подръжка от страна на Майкрософт, изключаем ъпдейти и т.н - вместо това е поета от търговеца. Но ако не те интересува такъв съпорт, няма проблем.Не мисля, че ти трябва някаква друга версия освен най-евтината :)

Другият ми въпрос е могат ли microsoft да ме засекат, че съм с пиратски windows затова, че ползвам skype (desktop версията) с microsoft акаунт, тъй като вече не може да си направиш просто skype акаунт.Предварително ви благодаря за помощта!

Да, но какво от това? Ако не си някаква фирма, никой няма да дойде да те проверява в къщи.И все пак те съветвам да си вземеш легален. Ще ти спести известно количество дребни проблемчета. Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш си работещ Windows, търсиш друг? Не мога да разбера парите ли са ти в повече и няма какво да ги правиш или някой ти е втълпил в главата, че оригиналния ще ти върши 10 пъти повече неща.

Аз ако имам нужда си правя един диск с актуален и функционален windows и си карам с него години наред. Същия инсталирам и на познати ако искат. Никой не се е оплакал досега. И при това не съм дал нито стотинка. Е не съм и изкарал де ама това е без значение.

Щом си доволен си стой така.

Сега само чакам упреците и глупостите, че оригиналните Windows-и правят компютъра 5 пъти по функционален.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости, парите които ще дадеш стигат за един добър, не чак отличен, но приличен смартфон.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно winodws-а смятам да купя в крайна сметка (смартфон нямам и не ми трябва особено). Някой би ли ми обяснил ползите и недостатъците на отделните видове лицензи. Намерих тази снимка, но не знам как точно да разбирам това което пише.

http://www.aidanfinn.com/wp-content/uploads/2012/10/image2.png

До колкото намерих май ще трябва да си купя retail версия.

Отново благодаря на всички за отговорите!

Забравих да спомена, че windows-а смятам да го купя някъде началото-средата на лятото. Междувременно ако си инсталирам windows 7 ultimate (пиратски) ще мога ли да си ползвам skype с microsoft акаунт без microsoft да ме засекат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно winodws-а смятам да купя в крайна сметка (смартфон нямам и не ми трябва особено). Някой би ли ми обяснил ползите и недостатъците на отделните видове лицензи. Намерих тази снимка, но не знам как точно да разбирам това което пише.

http://www.aidanfinn.com/wp-content/uploads/2012/10/image2.png

До колкото намерих май ще трябва да си купя retail версия.

Отново благодаря на всички за отговорите!

Забравих да спомена, че windows-а смятам да го купя някъде началото-средата на лятото. Междувременно ако си инсталирам windows 7 ultimate (пиратски) ще мога ли да си ползвам skype с microsoft акаунт без microsoft да ме засекат?

Не подстрекавам никого към пиратство, даже напротив - уважавам и препоръчвам винаги open source алтернативата, но сам прецени дали си заслужава ! Карай си така, или инсталирай смело едно Ubuntu ако държиш толкова на шарениите на Window$.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не подстрекавам никого към пиратство, даже напротив - уважавам и препоръчвам винаги open source алтернативата, но сам прецени дали си заслужава ! Карай си така, или инсталирай смело едно Ubuntu ако държиш толкова на шарениите на Window$.

Основното ми притеснение в момента е дали microsoft могат да ме засекат, че съм с пиратски windows 7 (ако си върна седмицата временно), понеже използва skype с microsoft акаунт. Другата ми молба е някой би ли ми обяснил относно видовете лицензи?

Предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, що се лъжете толкова лесно? Какво си мислиш, че ще получиш в повече като си с оригинален? Само неприятности, бъди сигурен. Иначе са еднакви. То и тези по тракърите са същите - оригинални. После просто се активират с някой активатор, но това не променя нищо по инсталацията, само няколко нещица по буутсектора ;)

Нищо няма да засекат, бъди спокоен.

Редактирано от Mozo (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основното ми притеснение в момента е дали microsoft могат да ме засекат, че съм с пиратски windows 7 (ако си върна седмицата временно), понеже използва skype с microsoft акаунт. Другата ми молба е някой би ли ми обяснил относно видовете лицензи?

Предварително благодаря!

какво има да се обяснява

като краен потребител ти трябва retail; ОЕM се предполага че върви комплект с конкретен хардуер, което не ти върши работа в DYS (DIY) система (ако трябва да перифразирам снимката от предишния ти пост)

VL, MSDNAA И т.н. начини за легална употреба не те касаят в случая, като "физическо лице" поради неприложимостта им по ред причини

една съвсем стандартна базова версия на windows 8 върши идеална работа - всичко останало от гледна точка на ентусиазма (отново справка със снимката от поста ти) може да се изпълни чрез виртуална машина съвсем легално, при съответните условия, разбира се

а що се отнася до помията в последните няколко поста, просто не и обръщай внимание

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С нищо не е по-различен. Карай си с този и това е. Аз засега съм с 64bit Windows 7 и всичко е Ок :)

Ако ще вършиш работа с този оригинален Windows, добре, но иначе няма смисъл. Само си даваш излишно парите. Вложи ги в друго, но не и в оригинален Windows.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз до момента използвам windows 8.1 64 bit. Проблем ли ще е ако си свържа microsoft акаунта с winodws-а? И ако ме засекат ще ми изтрият ли акаунта. Питам защото ако по нататък си купя windows 8.1 ще мога ли да си използвам този microsoft акаунт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Легален или пиратски windows

За да проверите това отидете на следната страница : http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CC4QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.microsoft.com%2Fgenuine%2Fvalidate%2F&ei=bEwQU7KMK5OShgf4tYCIBQ&usg=AFQjCNEForawTophMqGYswT31C8J_cP7jg&bvm=bv.61965928,d.ZG4 и следвайте посочените стъпки:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а що се отнася до помията в последните няколко поста, просто не и обръщай внимание

И що се обиждаме сега така? Къде по-точно е помията? Обясни ми каква е разликата за него между оригинална и кракната инсталация? В едни пари дето е дал, всичко друго си е същото. Е, да, ще може да се хвали по скайп, с майкрософтския си акаунт, че е дал едни грешни 300 лева.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво има да се обяснява

като краен потребител ти трябва retail; ОЕM се предполага че върви комплект с конкретен хардуер, което не ти върши работа в DYS (DIY) система (ако трябва да перифразирам снимката от предишния ти пост)

VL, MSDNAA И т.н. начини за легална употреба не те касаят в случая, като "физическо лице" поради неприложимостта им по ред причини

една съвсем стандартна базова версия на windows 8 върши идеална работа - всичко останало от гледна точка на ентусиазма (отново справка със снимката от поста ти) може да се изпълни чрез виртуална машина съвсем легално, при съответните условия, разбира се

В крайна сметка може ли някой да ми даде линк (на български сайт) от който мога да си купя retail версията на windows 8.1 на да не е с OEM или FPP лиценз. Никъде не мога да я намеря, пък и искам да знам колко ще ми струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

""В крайна сметка може ли някой да ми даде линк (на български сайт) от който мога да си купя retail версията на windows 8.1 на да не е с OEM или FPP лиценз. Никъде не мога да я намеря, пък и искам да знам колко ще ми струва""

Ето:  http://www.microsoft.com/bg-bg/default.aspx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка една по голяма фирма  за  компютърна техника ще ти продаде  копие без проблем .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, включих стария компютър, за да пробвам линка от там и ми дава да купя ъпгрейд. Някой може ли да ми даде точен линк на windows 8.1 retail, който не е OEM или FPP? И как точно се казва лиценза, който ми трябва?

Предварително благодаря на отговорилите  :)

Мисля, че го намерих това ли е?

http://www.microsoftstore.com/store/mseea/bg_BG/pdp/productID.288573000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързах се с microsoft и с един онлайн магазин и те ми обясниха нещо, но ще се допитам и до вашето мнение.

Казаха ми че няма такава версия, която да може да се инсталира на друг компютър за windows 8.1. Тоест няма такава версия както retail версията на windows 7. Въпроса ми е ако не си сменям дъното на компютъра, но ми се наложи да сменя нещо друго (например видео карта или рам) лиценза ще важи ли. И още нещо мога ли да преинсталирам windows-а в такъв случай. Лиценза за който говоря е DSP.

Надявам се че сте разбрали въпроса ми и предварително благодаря за отговорите ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест няма такава версия както retail версията на windows 7. 

Айде бе? В първия сайт който ми хрумна я има- джар,как ще няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде бе? В първия сайт който ми хрумна я има- джар,как ще няма.

Тогава би ли ми дал линк за такава осмица, защото не мога да открия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за 8 няма(ше), за 8.1 е върнаха, макар че не е съвсем същото като едно време със 7http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=560749

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за 8 няма(ше), за 8.1 е върнаха, макар че не е съвсем същото като едно време със 7http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=560749

А този windows ще мога ли да го инсталирам и на друг компютър (за в бъдеще)

А и между другото на мен ми трябва 8.1 а не 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
    • от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от Roki_03
      Коя OS да избера за компютъра ми и какво трябва да инсталирам за да работи компютъра най-добре?
      HP WORKSTATION XW 4600
      CPU: Intel Core 2 Quad q6600, 2.40 Ghz, 4 ядра
      RAM: 4GB
      GPU: nVidia Quadro FX 3500
      Знам, че не е кой знае къв компютър, но ми върши работа!
    • от bftd
      Здравейте.
      Преди малко спрях superfetch и prefetch услугите, с цел да намаля използването на ram и вдигане на производителност/fps в игрите.
      Влезнах в task manager-а и ram-та, след рестарт на OC, изключване на активираната Eset антивирусна, пак бива използвана на 35/40, понякога 50%. 
      Какво може да ми точи рамта и как да го оправя? Самият windows или..?
      Ръчно спирах процесите eset и търсене, обаче същите веднага се пускат сами...
      Компютърът е с pentium g4600, 4 гб рам и интегрирана видеокарта. Windows 10 x64 pro.
      https://imgur.com/yEXW0Bc
      https://imgur.com/8w0VdMX
      https://imgur.com/8toO1ZR
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.