Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да си спретна една конфигурация която ще ползвам за работа (няма да се играят игри нито ще се overclock-ва).

Програмите които ще ползвам са Autocad, Tekla Structures, Photoshop.

Проблемът ми е че не знам коя програма използва едно ядро и коя всичките.

Друг проблем ми е видеокартата.

Гледах какви са изискванията на програмите и направих две конфигурации INTEL и AMD

GB Z87M-HD3 /1150

8G DDR3 1600 ADATA

PSU FORTRON FSP600-50ARN 80+

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

1T SG SATA 6G/7200/64M/3Y WARR

I7-4770 /3,4G/8MB/BOX/LGA1150

PALIT GTX770 2G OC DDR5

ASUS M5A99FX PRO /AM3+

8G DDR3 1600 KINGSTON

PSU FORTRON FSP600-50ARN 80+

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

1T SG SATA 6G/7200/64M/3Y WARR

AMD FX-8350 X8 (4.0GHz,16MB,125W,AM3+) box

PALIT GTX770 JETSTREAM 2G GD5

COOLER MASTER Hyper 612S

PS: Според вас коя видео карта ще е по-добра - GTX770 или quadro 600.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая видеокарта е напълно безмислена за мен. Може да минете и с по-евтина, щом няма да се играят игри. Дайте и цените на тези конфигурации, за да може да се прецени напълно. Първата конфигурация с i7 ще е далеч по-добра, но там дъното не е подбрано като хората. 2-те видеокарти, които искате да се сравнят - еми трудно се сравняват - Quadro е професионална серия, другата е геймърска. Споделете бюджет за конфигурацията за да могат колегите да помогнат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроси към питащия за конфигурация:

Ще се работи в офис или в къщи?

Легален виндовс 7 64 бит. защо не включвате?

Легален офис пакет или ще ползвате безплатен?

Закупуване на аутикад - версия - знаете ли колко струва?

Отностно хардуера - за видеокарти се използва професионалната серия quatro, но все пак зависи колко 'професионално' ще го използвате и колко пари мислите, че ще изкарате с компютъра.

Това е - като за размисъл...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроси към питащия за конфигурация:

Ще се работи в офис или в къщи?

Легален виндовс 7 64 бит. защо не включвате?

Легален офис пакет или ще ползвате безплатен?

Закупуване на аутикад - версия - знаете ли колко струва?

Отностно хардуера - за видеокарти се използва професионалната серия quatro, но все пак зависи колко 'професионално' ще го използвате и колко пари мислите, че ще изкарате с компютъра.

Това е - като за размисъл...

Софтуера го оставям на страна.

Ще се работи на windows 7 x64.

Като пари за конфигурацията си мислех нещо от сорта на 2000лв. (но цената не е толкова определяща).

Като цяло внимавам да не дам много пари, и да не получа това което ми трябва.

Тая видеокарта е напълно безмислена за мен. Може да минете и с по-евтина, щом няма да се играят игри.

От това искам да се предпазя. да дам излишни пари за нещо което няма да ми върши работа.

Първата конфигурация с i7 ще е далеч по-добра, но там дъното не е подбрано като хората

А какво дъно да сложим?

това са препоръките на едната програма

http://teklastructures.support.tekla.com/en/support-articles/tekla-structures-200-hardware-recommendation

Въпросите около които се чудя са

GTX770 vs Quadro 2000

AMD vs INTEL (да заложа ли на многото ядра и по големият кеш или на по добрата работа на 1 ядро na intel)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що се отнася до Аутокад и Фотошоп, бих казал, че вероятно и вградената в интелския i7 ще свърши работа. С тази Tekla Structure не съм запознат. Виждам изискванията, но не вярвам, че 760 няма да свърши работа. Разбира се, това е само предположение. Що се отнася до дъното за i7 4771 по-подходящо е дъно с B85 чипсет. Z87 е предназначен за процесори, които се клокват. Например i7 4770k

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Софтуера го оставям на страна.

Ще се работи на windows 7 x64.

Като пари за конфигурацията си мислех нещо от сорта на 2000лв. (но цената не е толкова определяща).

Като цяло внимавам да не дам много пари, и да не получа това което ми трябва.

От това искам да се предпазя. да дам излишни пари за нещо което няма да ми върши работа.

А какво дъно да сложим?

това са препоръките на едната програма

http://teklastructures.support.tekla.com/en/support-articles/tekla-structures-200-hardware-recommendation

Въпросите около които се чудя са

GTX770 vs Quadro 2000

AMD vs INTEL (да заложа ли на многото ядра и по големият кеш или на по добрата работа на 1 ядро na intel)

Колега тук говорим за i7, а АМД нямат конкурент там. i7 е напред във всяко отношение спрямо FX8320/8350 независимо дали ще е еднонишково или многонишково изчисление. Ето ти едно предложение според това, което си описал като цел на работа:

I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150

ASROCK B85M PRO4 LGA1150

2X8G DDR3 1600 ADATA

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

A9C88AA NVIDIA QUADRO 2000D

CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s

Обща стойност - 1 999.34 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/49881p1r49027p1r49085p1r1002735p1r45896p1r49614p1r46974p1r1157p1rf.html

i7+16GB RAM е доста по-добър вариант от FX+8GB RAM, особено за този софтуер, където RAM-та е от голямо значение. Quadro карта(тук може да минеш и с доста по-ефтина карта като GTX760), но е сложих защото нали искаш да си сигурен, че всичко ще е ОК. Другите неща са ясни. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо предпочиташ Xeon ?

Защото е най-изгоден за твоите цели. Аз предлагам значително по-качествена дискова система и като цяло по-скъпи но по-качествени компоненти. Ако имаш възможност добави още един диск за RAID 0 и още един за съхранение на важните данни. Както съм го предвидил сега, работи се от SSD-то и се съхранява на диска. След време се добавят още 2 памети:

Обща стойност - 1 990.86 лв. с ДДС
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото е най-изгоден за твоите цели. Аз предлагам значително по-качествена дискова система и като цяло по-скъпи но по-качествени компоненти. Ако имаш възможност добави още един диск за RAID 0 и още един за съхранение на важните данни. Както съм го предвидил сега, работи се от SSD-то и се съхранява на диска. След време се добавят още 2 памети:

...

Много добре оформена машина за CAD, с доста по-хубави части !

На практика и по-евтина карта би се справила, а процесора е именно за такива цели. ССД диска ще придаде допълнителна производителност, а останалите части няма да коментирам - много добре подбрани. H87 е по-добрия чипсет в случая, докато B85 е по-бюджетно ориентирания. Твърдия диск е идеален, с по-голям кеш - следователно по-добра производителност. Захранване и кутия - идеални. Евала !

В случая CAD е интензивно графично приложение, но няма смисъл чак от Quadro, тъй като тука не става на въпрос за професионална видеобработка. Другояче щеше да бъде ако бюджета позволяваше шест/осем-глав Xeon на с.2011 + четириканална памет, но тогава вече и целите може би щяха да са по-високи, а и както вече казах за текущата не е необходима чак такава свръхпроизводителност.

В моето предложение съм наблегнал на процесора, видеокартата и повечето памет за сметка на по-бюджетни дъно, захранване и твърд диск. Така или иначе това не е проблем, но по-изпипаното е това на tahumba !

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам да си спретна една конфигурация която ще ползвам за работа (няма да се играят игри нито ще се overclock-ва).

Програмите които ще ползвам са Autocad, Tekla Structures, Photoshop.

Проблемът ми е че не знам коя програма използва едно ядро и коя всичките.

Друг проблем ми е видеокартата.

Гледах какви са изискванията на програмите и направих две конфигурации INTEL и AMD

PS: Според вас коя видео карта ще е по-добра - GTX770 или quadro 600.

сякаш по ми харесва АМД конфигурацията но за видеокарта мисля че амд видеоадаптер ще ти е по-полезен заради ОпенСЛ а но това е лично мое мнение.

Редактирано от NobodyEpic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като гледам techmaniac и tahumba силно препоръчвате Xeon.

Разгледах сравнението на интел между трите процесора

http://ark.intel.com/compare/75054,75056,77656

Като характеристики са доста сходни. Това което е всеизвестно е че Xeon-ите се водят сървърни процесори, които са много стабилни и надеждни при използване 24/7 и имат ECC Memory Supported (Error-Correcting Code).

Не ми е много ясно защо Xeon-a е по-добър за моите изисквания.

Системните изисквания на програмата казват следното:

"The faster, the better" is the rule that applies with processors. In Tekla Structures 19.1 some commands, such as clash check, reference model handling and .NET applications, are run as a separate process, and therefore a multi-core processor makes your work more efficient. Please note that Tekla Structures does not support Itanium processors.
Редактирано от Red Tiger (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8-нишковия Xeon не е по-добър от i7-4771. Това е същият процесор но с 100MHz по-слаб и без вградената графика но с поддръжка на ECC рам както си забелязал.

Последните две не те касаят но по-ниските честоти се отразяват на производителността. Все пак разликата в това отношение е минимална а е доста по-евтин.

Говоря за E3-1240 v3 които е 64 лв. по-евтин. При E3-1230 v3 цената пада с още 48 лв. но падаме с още 100MHz. 

Виж E3-1270 v3 вече не е изгоден понеже е същия като I7-4771 но с 44 лв. по-скъп. Реално Xeon е доста скъп процесор но липсата на вгр. графика компенсира донякъде поддръжката на ECC рам.

Честно казано Xeon-а е един смислен компромис когато се търси нещо с видеокарта. Когато обаче вграденото е достатъчно I7-4771 е по-добрия вариант.

пс. Не виждам смисъл от нормална видеокарта. Има си специализирани карти които освен всичко са и свръх икономични сравнение със стандартните.

Ще бъдат по-студени, тихи а и от захранване ще спестиш пари. Едно хубаво 400W захранване е предостатъчно за подобна машина.

Споменатата Quadro 2000 например е 60W.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като гледам techmaniac и tahumba силно препоръчвате Xeon.

Разгледах сравнението на интел между трите процесора

http://ark.intel.com/compare/75054,75056,77656

Като характеристики са доста сходни. Това което е всеизвестно е че Xeon-ите се водят сървърни процесори, които са много стабилни и надеждни при използване 24/7 и имат ECC Memory Supported (Error-Correcting Code).

Не ми е много ясно защо Xeon-a е по-добър за моите изисквания.

Системните изисквания на програмата казват следното:

Препоръчваме ги заради по-доброто отношение на цена-производителност. При Xeon липсва вградено графично ядро, което значително понижава цената, но не за сметка на производителността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязах и още нещо. 

Защо дъната които ми препоръчвате са със socket b85m

по-добре ли е дъното да е с по-малки размери? (Micro ATX Form Factor)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ти е пълноразмерно ATX дъно ? Просто няма смисъл...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си и предимства ако искаш по-компактна кутия. Например ако ще взимаш нещо с вгр. видео или професионална карта не ти трябва кутия-гардероб.

Fractal Design Arc Mini R2 би била идеална но и бюджетен вариант като CM N200 ще свърши работа.

пс. А и по-компактно дъно не значи непременно евтино - http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-MAXIMUS-VI-GENE-Z87-1150/description.html

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.