Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Трябва ли да ме притеснява състоянието в което е харда .

Тоест,правя му тестове всеки месец и за първи път се появява този сектор в червено.

Тъй като имам доста информация на него, се страхувам да не я изгубя.

Та въпроса ми е трябва ли да мисля да спасявам информация и да се ориентирам към 

закупуването на друг ,докато не е станали късно .

Диска е Western Digital /500 gb -7200 оборота ,машината на  която се ползва е лаптоп.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма причина за паника.Аз на твое място бих се презастраховал, като пусна едно сканиране и с HDDRegenerator, ако открие лош сектор веднага го поправя.Излишно е да казвам, че е платена и трябва да се търси патерица! :rolleyes:

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото съм чел тук във форума ,това с оправянето на сектори е временно. 

Смисъл ,че диска след ,като е тръгнал да си заминава няма спасение .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лъки, от опит мога да твърдя че появили се веднъж лош сектор, нещата отиват на увеличаването им. HDDRegenerator може и да помогне, но това само временно. Бекъпа е най-важното в случая, защото веднъж спре ли диска - край !

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лъки, от опит мога да твърдя че появили се веднъж лош сектор, нещата отиват на увеличаването им. HDDRegenerator може и да помогне, но това само временно. Бекъпа е най-важното в случая, защото веднъж спре ли диска - край !

Съгласен съм.Но от опит мога да кажа, че единствената програма която се справя прилично е HDDRegenerator.Имам една Toshiba 640 gb, която бе с десетина лоши сектора, и HDDReg. ги поправи.Онзи ден направих едно контролно сканиране да видя как са нещата и всичко е ток и жица.Над половин година мина от тогава!Разбира се нещата са относителни и индивидуални.Аз мисля, че автора не трябва да се притеснява към момента за харда!

P.S. Бекъп-а що се касае за важна информация не е желателен, а задължителен!

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш право - един лош сектор не е причина за паника, но бекъпа на системата е най-важен !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото съм чел тук във форума ,това с оправянето на сектори е временно. 

Смисъл ,че диска след ,като е тръгнал да си заминава няма спасение .

Пробвай с HD Regenerator , както ти е казал колегата LuckyBoy. Там ще се види дали сектора е един и дали има проблеми с хард диска.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля ,да потърся първо в сайта на производителя дали има някакъв инструмент за тест ,да видя и той какво ще покаже.

Ще му пусна и едно Live SD с Линукс , ще тествам и от него .

Чудя се, дали с формат няма да се оправят нещата .Имам и записано Hiren"s BootCD ,там има доста инструменти .

Намирам се в чужбина и някой сайтове ( досещате се )не ги отваря за да търся патерици за HD Regenerator.

Редактирано от Dishkata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Формата няма да оправи нещата. Най-добре пусни един checkdisk, тъй като ме съмнява и някакъв софтуерен бъг.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се, дали с формат няма да се оправят нещата .

Има някакъв минимален шанс при формат на ниско ниво (LowLevelFormat), но изобщо не ти препоръчвам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах един checkdisk на c/d тъй ,като харда е разделен да две  и трябва да тръгвам на работа след малко и нямам време.

Нещо много бързо ги сканира и ето какво ми изписа.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля ,да потърся първо в сайта на производителя дали има някакъв инструмент за тест ,да видя и той какво ще покаже.

Чудя се, дали с формат няма да се оправят нещата .Имам и записано Hiren"s BootCD ,там има доста инструменти .

Намирам се в чужбина и някой сайтове ( досещате се )не ги отваря за да търся патерици за HD Regenerator.

HD Regenerator трябва да го има в пакета на HirenBootCd, който е безплатен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Довечера след работа ще го мъча ,че сега трябва да тръгвам .Благодаря на всички .

Ще пиша за резултатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм.Но от опит мога да кажа, че единствената програма която се справя прилично е HDDRegenerator.Имам една Toshiba 640 gb, която бе с десетина лоши сектора, и HDDReg. ги поправи.Онзи ден направих едно контролно сканиране да видя как са нещата и всичко е ток и жица.Над половин година мина от тогава!Разбира се нещата са относителни и индивидуални.Аз мисля, че автора не трябва да се притеснява към момента за харда!

P.S. Бекъп-а що се касае за важна информация не е желателен, а задължителен!

Аз пък поправях няколко хард диска, единия от които вече работи година и половина

Мисля имаше възможност за някакъв пробен период. Не се сещам за ограниченията, но за последно аз не ползвах патерици.  Все пак трябва да се провери. 

ЛИНК

Така като гледам, ограниченията са кофти, но и лошите ти сектори малко.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не смятате ли, че постоянното проверяване на диск му скъсява още повече живота ?

Според мен е достатъчно да се проверяват логовете за грешки от диска и ако се открият такива да се действа незабавно, а не да се чака да си иде.

Съвременните дискове имат някакъв капацитет за компенсиране на грешки открити по време на работата, но той не е безкраен.

Не знам, какво разбирате под "формат на ниско ниво".  Такъв реално се прави еднократно във фабриката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой говори за постоянно проверяване?Това са твои интерпретации.А за формата на ниско ниво не си съвсем прав.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид това:

Здравейте.Трябва ли да ме притеснява състоянието в което е харда .

Тоест,правя му тестове всеки месец и за първи път се появява този сектор в червено.

А за формата на ниско ниво не си съвсем прав.

Например ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има 2 вида лоши сектори, логически и физически.

Логическите се дължат на грешки в CRC на блока. Оправят се от програми като ХДД регенератор като CRC-то се пресметне и презапише.

Физическите се дължат на проблеми с магнитната повърхност и те нямат оправия. Дори по лошо, програми като ХДД регенератор опитвайки се да ги поправят всъщност съсипват диска.

Именно за това е много важно да се изясни съществото на проблема и след това да се действа според конкретната ситуация. Все пак най важното е информацията , а не диска който е неин носител. Той е просто консуматив, и като всеки консуматив има ограничен живот.

Редактирано от Samo (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо му няма. 1 бад сектор...Айде стига.

Съвременните ОС са си интелигентни и при трансфер на каквото и да е, само си прескача бад секторите на диска, ако има такива.

Ако все пак те влече - можеш да му пуснеш един zero-fill през същата програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD Regenerator и той показа ,че има един лош сектор .

Сега се чудя ,да пускам ли да го оправя или да оставя нещата ,както са в момента.

Атанас ,сега има един ,но предполагам ,че след ,като има един 

ще почнат да се увеличават ,което си е притеснително ,че не зная докога ще се държи диска .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да му се чудиш.  Като толкова се чудиш и те е страх да ходиш в гората, ами вземи си направо нов компютър. То ако бе така при всеки малък проблем да сменяме PC-тата, троловете тук щяха да са много доволни. Било опасно това, биоло опасно онова. Ами то е опасно да се пресича и на пешеходна пътека. Ей на, аз в големия сняг като културен пешеходец стъпвам на пешеходната пътека, подхлъзнах се на боята,  и паднах :) Добре, че нямаше кола. Tа като не ти се пуска HDDRegenerator, не пресичай на пешеходни пътеки.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде го прочете ,че ме е страх да го пусна .Просто попитах как ще е по-добре .

Също така нямам никакви проблеми с ос (за сега ) всичко си върви перфектно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.