Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте от около 1 месец при MSI Kombustor 2.5 когато пусна някакъв тест за стабилност при овърклок и ми изписва gpu throttling -636MHz но всеки път е различно картата е PALIT GTX 650 (2048MB GDDR5) много ще съм благодарен ако ми обясните какво представлява то и пречи ли ми !

Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Представлява автоматично намаляване на честотата на работа на графичния процесор с цел избягване на прегряване.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно щях да напиша същото като Кен. :D  Ако го имаш тротването само при синтетични тестове няма проблеми, но ако при игри ти се получи трябва да обърнеш внимание на охлаждането на картата както и на цялата система!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Представлява автоматично намаляване на честотата на работа на графичния процесор с цел избягване на прегряване.

благодаря за информацията да споделя видеокартата ми не минава повече от 75 C и това при стрес тест иначе при игра 60-65 градуса картата е в гаранция и не мога да сменя охладителя или термо пастата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти и трябва ! Температурите са нормални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно щях да напиша същото като Кен. :D  Ако го имаш тротването само при синтетични тестове няма проблеми, но ако при игри ти се получи трябва да обърнеш внимание на охлаждането на картата както и на цялата система!

Мога да добавя още един отзад 120 mm вентилатор който да изкарва защото имам само вкарваш 120мм за да може да стане подходящ въздушен  поток и бих искал да махна това гадно охлаждане но ми е в гаранция иначе махам пластмасата и слагам един 100 мм или 120 мм и съм готов

Не ти и трябва ! Температурите са нормални.

Добре като са нормални защо ми се появява това гадно нещо ;(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе са ти обяснили какво и защо, аз не виждам да имаш реален проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимка до сега е седяла без да я натоварвам пуснах комбустора за 4 сек и пак си има същото :

Публикувано изображение

Как да разбера дали се получава при игра ?

Горе са ти обяснили какво и защо, аз не виждам да имаш реален проблем.

Добре това не намаля ли производителността на картата по време на игра и има ли смисъл тогава от клок

Редактирано от Йоан Арабов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли лагвания, забивания и темподобни в игрите ? Така може би ще разбереш !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се сетих че като играя някоя тежка игра (battlefield 4) например се получава едно насичане и повтаряне на звука сега ще пусна играта да видя точно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се сетих че като играя някоя тежка игра (battlefield 4) например се получава едно насичане и повтаряне на звука сега ще пусна играта да видя точно

Някои по-тежки елементи е нормално да засичат. Все пак картата е бюджетна, но проблем за мен нямаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах battlefield 4 и GTA4 и при двете игри забелязах че има на моменти доста рязко спадане на кадрите при battlefield 4 ми забива но това е заради слабия компютър като цяло

Някои по-тежки елементи е нормално да засичат. Все пак картата е бюджетна, но проблем за мен нямаш.

Добре щом казвате че нямам съм спокоен само последен въпрос ( сигурно съм досаден ама какво да се прави ) може ли да се изключи това GPU THROTTLING

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, но мисля че няма начин. Това си е просто ботълнек между gpu и cpu. Пък и картата си е слабичка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, но мисля че няма начин. Това си е просто ботълнек между gpu и cpu. Пък и картата си е слабичка...

Добре благодаря за информацията !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еххх тез палити.. всеки който си ги купи след 2-3 години се скапват.

но така де тези проблеми от скоро ли са или от както картата е била бебенце?

всичките и вентилатори ли работят ,и имаш ли добър въздушен поток в кутията?разглобявал ли си картата някога? или по-скоро почиствал ли си я от прах някога?

Добре благодаря за информацията !

всичките и вентилатори ли работят ,и имаш ли добър въздушен поток в кутията?разглобявал ли си картата някога? или по-скоро почиствал ли си я от прах някога?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемите не са от най скоро око месец са !

Почистена е но няма въздушен поток в кутията !

Всички вентилатори тоест единия нищожен си работи !

И картата не е разглобява защото е в гаранция !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нормално картата да тротва без причина. А тя може да е висока температура, което тук е невъзможно или недостатъчно захранване на картата. Та в тоя ред на мисли, какво е захранването? Тоя тест е убиец на видеокарти. Ето какво става с моята, която и при най-тежките игри в тоя момент не може да мине 75-76 градуса в игрови условия:

Публикувано изображение

Но е възможен и някакъв бъг. Затова е добре една деинсталация на тоя Kombustor и MSI Afterburner, ако е инсталиран и преинсталиране драйверите на видеокартата на чисто. С тоя MSI Afterburner  съм имал проблеми с невъзможност за стартиране на много игри през Steam. Не е свързано пряко с темата, но показва, как нещата могат да се объркат в даден момент, след много ровичкане в настройките на тая програма. Та само преинсталацията на MSI Afterburner и то на чисто, оправя нещата. 

А по-горе попита, как да разбереш при игра какво е положението. Ами със същия този MSI Afterburner, който би трябвало да е в архива, от който си инсталирал Kombustor. Двете вървят ръка за ръка, освен ако не си намерил Kombustor  отделно.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нормално картата да тротва без причина. А тя може да е висока температура, което тук е невъзможно или недостатъчно захранване на картата. Та в тоя ред на мисли, какво е захранването? Тоя тест е убиец на видеокарти. Ето какво става с моята, която и при най-тежките игри в тоя момент не може да мине 75-76 градуса в игрови условия:

Публикувано изображение

Но е възможен и някакъв бъг. Затова е добре една деинсталация на тоя Kombustor и MSI Afterburner, ако е инсталиран и преинсталиране драйверите на видеокартата на чисто. С тоя MSI Afterburner  съм имал проблеми с невъзможност за стартиране на много игри през Steam. Не е свързано пряко с темата, но показва, как нещата могат да се объркат в даден момент, след много ровичкане в настройките на тая програма. Та само преинсталацията на MSI Afterburner и то на чисто, оправя нещата. 

А по-горе попита, как да разбереш при игра какво е положението. Ами със същия този MSI Afterburner, който би трябвало да е в архива, от който си инсталирал Kombustor. Двете вървят ръка за ръка, освен ако не си намерил Kombustor  отделно.

Мисля че захранването е пре достатъчно то дойде заедно с кутията cooler master k280 500w

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че захранването е пре достатъчно то дойде заедно с кутията cooler master k280 500w

Щом казваш...иначе малко развитие по въпроса за тротването. Сега и аз успях да направя нещо подобно, макар и изкуствено. А то се получи, след като намалих честотите с MSI Afterburner, докато kombuster работи. Интересното бе, че натискайки бутона aply  за запомняне на настройките, те не помръднаха според MSI Afterburner. Но пускайки теста, се получи точно тоя тротлинг от 440 MHz,   с колкото намалих честотата на ядрото. Паметта не се промени, защото явно има ограничение до минимални 1250 MHz  за моята карта, а аз бях задал 1090 MHz. 

Иначе си на път да оправдаеш опасенията ми за захранването. Все пак дано да е някакъв бъг. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом казваш...иначе малко развитие по въпроса за тротването. Сега и аз успях да направя нещо подобно, макар и изкуствено. А то се получи, след като намалих честотите с MSI Afterburner, докато kombuster работи. Интересното бе, че натискайки бутона aply  за запомняне на настройките, те не помръднаха според MSI Afterburner. Но пускайки теста, се получи точно тоя тротлинг от 440 MHz,   с колкото намалих честотата на ядрото. Паметта не се промени, защото явно има ограничение до минимални 1250 MHz  за моята карта, а аз бях задал 1090 MHz. 

Иначе си на път да оправдаеш опасенията ми за захранването. Все пак дано да е някакъв бъг. 

Така преинсталирах MSI Afterburner и kombuster и вече ми се повиши с около 30FPS на този тест а и също се опитах да махна драйверите на видеото и да ги сложа пак но не се получи защото в момента който тръгна да ги деинсталирам от nvidia experience забива деинсталацията и си седи така само се сменят картинките а като пробвам от контрол панел се изключва образа и става черен монитора но компютъра работи

Забравих да добавя че все още си го има това gpu throttling

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемите не са от най скоро око месец са !

Почистена е но няма въздушен поток в кутията !

Всички вентилатори тоест единия нищожен си работи !

И картата не е разглобява защото е в гаранция !

проблемът ти е тясната кутия най ветоятно въздухът се задържа бих ти препоръчал да си сложиш един вентилатор с високо статично налягане на страничния панел и да духа в посока на видеокартата.

и още еди на тавана или задния панел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблемът ти е тясната кутия най ветоятно въздухът се задържа бих ти препоръчал да си сложиш един вентилатор с високо статично налягане на страничния панел и да духа в посока на видеокартата.

и още еди на тавана или задния панел.

Само ми обяснете какво представлява "вентилатор с високо статично налягане" а утре отивам да си взема един 120 мм който ще изкарва въздух от задния панел.Няма къде да сложа горен вентилатор !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа, аз преди месец се мъчих цял уикенд точно с подобен проблем - невъзможност за инсталиране на никакви драйвери за видеокартата. Какво ли не пробвах, включително програми за премахване на драйвери и Safe mod. При мен обаче поне се деинсталираха, но след това удрях на камък. Временно решение до преинсталация на Windows  бе да дам актуализация драйверите от диспечъра на устройствата, като се инсталира някаква стара тяхна версия.  Тук съмненията ми паднаха и върху GFORCE ЕXPERIENCE и върху бета версията на MSI Afterburner. Затова вече не инсталирам нито едното, нито другото. Върнах се на стара версия 2.31  на MSI Afterburner и зарязах тройката. Определено тая програма не винаги се разбира добре с драйверите на NVIDIA  и видеокартата ми, затова и гледам много много да не променям първоначалните и настройки. Така всичко си върви нормално. Та в тоя ред на мисли, с каква версия на MSI Afterburner си и инсталира ли го начисто? Защото при деинсталация те пита, дали да запази настройките. Трябва да му кажеш да си гледа работа и да разкара настройките. А драйверите може да пробваш да премахнеш примерно с някоя програма за премахване на остатъци от драйвери. Или пък вариант е да пробваш от диспечъра на устройствата тяхната деинсталация. 

ПП: Черния екран не е на добре. При мен това означаваше недостиг на ток от захранването. Само подмяната му оправи нещата, ама да не избързвам със заключенията, щото проблема най-вероятно е на драйверно ниво. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа, аз преди месец се мъчих цял уикенд точно с подобен проблем - невъзможност за инсталиране на никакви драйвери за видеокартата. Какво ли не пробвах, включително програми за премахване на драйвери и Safe mod. При мен обаче поне се деинсталираха, но след това удрях на камък. Временно решение до преинсталация на Windows  бе да дам актуализация драйверите от диспечъра на устройствата, като се инсталира някаква стара тяхна версия.  Тук съмненията ми паднаха и върху GFORCE ЕXPERIENCE и върху бета версията на MSI Afterburner. Затова вече не инсталирам нито едното, нито другото. Върнах се на стара версия 2.31  на MSI Afterburner и зарязах тройката. Определено тая програма не винаги се разбира добре с драйверите на NVIDIA  и видеокартата ми, затова и гледам много много да не променям първоначалните и настройки. Така всичко си върви нормално. Та в тоя ред на мисли, с каква версия на MSI Afterburner си и инсталира ли го начисто? Защото при деинсталация те пита, дали да запази настройките. Трябва да му кажеш да си гледа работа и да разкара настройките. А драйверите може да пробваш да премахнеш примерно с някоя програма за премахване на остатъци от драйвери. Или пък вариант е да пробваш от диспечъра на устройствата тяхната деинсталация. 

MSI Afterburner е 2.3.1 версия сега дето го сложих а и предишния беше толкова не съм слагал BETA версия преди време бях с няква Beta версия на драйверите на видеото които ми правеха проблем но за радост излезнаха официялни 334.89 с които съм в момента

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мене, драйвера нещо се бъгясва и не посмява да пусне ядрото на максимална честота или VRM-а прегрява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
    • от Meтodi Meтodiev
      Здравейте колеги,
      Безкрайно тъжен, ядосан и депресиран съм в последните месеци, и то заради представянето на видеокартите ми на лаптопа. Той е на 2 години и половина. Марката е Lenovo Idaepad y510p. GPU -Nvidia 755m x2. 
      Проблемите са ежедневни, не мога да играя игрите си като хората. Постоянно крашва и пише, че rending device-a спира и се възстановява, видеокартите стигат едни луди температури. Въобще не е възможно да се случи реална работа с тях. А преди година и нещо не беше така. Беше носен понеже беше в гаранция на сервиз и беше отбелязано, че има проблем с видеото, но не е бил пипан изобщо. Мога ли да подам жалба в сервиза при такъв случай? Или въобще посъветвайте ме какво да направя...
      едит 1: в най-лошия случай, кажете колко ще струва ремонтът за смяна на видеокартата ( и дали е възможен с друг вид видеокарта)?
    • от kolib4iata
      Здравейте.Видео картата ми не се товари на 100% в world of tanks.Наскоро направих оверклок на видеото но без резултат, нямам повече кадри в играта.Моля някои ако знае как да накарам видеото да работи на 100% в играта да сподели.Ако има нещо питайте, че не ме бива много в обясненията.
      В ирата: http://i1240.photobucket.com/albums/gg495/kolib4iata/in game_zpsjd4zwuin.jpg
      В gpuz render : http://i1240.photobucket.com/albums/gg495/kolib4iata/render_zpskhrkr1cu.jpg
      Играя и имам само тази игра.
    • от Димитър Иванов
      Здравейте, днес като исках да си изтегля едно приложение, през google play, установих, че ми се е изтрило приложение(google play). Какъв е проблема ако някой може да ми помогне по въпроса как да си го инсталирам отново.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.