Премини към съдържанието
go6o_kara

RQ: Съвет за подобряване качеството на снимка

Препоръчан отговор

Здравейте,Много съм скептичен по тези въпроси, но дали е възможно с някаква програма на тази снимка да се разчете написаното на чипа означен с ic2, долу по-средата, с 8 крачета е. http://daveried.com/photo/2013/2102/xeqj2v2dri5.jpg

Телевизорът е световнопризнатата марка SABA, модел LCD-TV2601, модел на платката RJ-LCD32. Не успях да намеря нито някъде да се продава захранването, нито схема. Тази снимка е единствената ми надежда да разбера какво пише на чипа, защото при мен е гръмнал и горната част я няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това със снимката даже и при шпионски филми не съм го виждал да разчетат някакъва мъгла с едвам доловим нюанс на сиво.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте,Много съм скептичен по тези въпроси, но дали е възможно с някаква програма на тази снимка да се разчете написаното на чипа означен с ic2, долу по-средата, с 8 крачета е. http://daveried.com/photo/2013/2102/xeqj2v2dri5.jpg

Телевизорът е световнопризнатата марка SABA, модел LCD-TV2601, модел на платката RJ-LCD32. Не успях да намеря нито някъде да се продава захранването, нито схема. Тази снимка е единствената ми надежда да разбера какво пише на чипа, защото при мен е гръмнал и горната част я няма.

Здравей!

Поразгледах тук там, но поне до сега не намерих нищо, което би могло да ти помогне. Интегралната схема представлява широчинно- импулсен модулатор използван в импулсните захранвания на телевизорите. Съдейки по модела, съм почти 100% убеден, че последната е европейско производство, но не бих ти написал модели, защото са много с 8 крачета.Този, който е правил снимката  не се е старал да се виждат надписите, макар че е можело точно това да направи. Поиграх си със снимката, но при увеличение, последната още повече са замазва и не си личи. Ще се постарая довечера да потърся по обстойно.Другият вариант: Ако имаш познат в твоя град, поддържащ тази техника по моловете, там задължително имат пълно описание /сервизно/ на телевизора и можете да я погледнете. Платката е захранването на телевизора.

http://daveried.com/electronic/2012/11/32888.html

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
lz4jw, мерси много за труда! Не съм в България и просто няма къде да търся подобен магазин. Тукашните не предлагат тази марка.    Снимката е от някакъв китайски сайт, нещо като битак май.  Предполагам, че от снимката няма как да се види нищо заради ниското dpi.  И аз забих до там като теб. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

lz4jw, мерси много за труда! Не съм в България и просто няма къде да търся подобен магазин. Тукашните не предлагат тази марка.   Снимката е от някакъв китайски сайт, нещо като битак май.  Предполагам, че от снимката няма как да се види нищо заради ниското dpi.  И аз забих до там като теб. :(

Гоше! Няма за какво да ми благодариш, но ШИМ интегралните схеми в този корпус са доста, за да те насоча към някоя от тях. Много често, последните не са взаимозаменяеми и затова е добре да се сложи точният модел.А сайта на снимката е точно китайски.Порових в сайтовете за документация, но за сега е неуспешно. Последно ще погледна в руските, защото братятя публикуват всевъзможни работи. При откриване, ще ти пратя инфо на лично, за да погледнеш форума. Желая ти успех и приятна вечер от мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.