Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
cr4sh3r4e

Лаптопа се включа и изключва веднага.

Препоръчан отговор

Първо извинявам се ако темата не е в правилния раздел, но този сметнах за правилен.
Общо взето моята ситуация - имам лаптоп пробоок 4535с от около 2 години.
Преди около 4 месеца лаптопа работеше но след като се пуснеше уина след около 2-3 минути и се изключваше. Помислихме , че е от ОС-а и съответно сменихме няколко.
Единствено подобрение имаше с линукс, само с линукс не се изключваше.
После обаче, отиде с спящ режим и не се включи повече.
Бeше на сервиз около 4 месеца - казаха , че било видео картата , някакви чипове и там подобни щуротии. Е хубаво обаче днес ми го върнаха и казаха , че не са могли да го поправят , не се знаело дали е видео картата ( до колкото разбрах са сменяли някакви чипове по нея но подобрение нямало ) . 
На някаква станция го били закачили , нещо правили обаче подобрение нямало.
Преди да го дам на сервиз обаче лаптопа се включваше но не искаше да буутне.
Сега вече не се включа.

Включа се единствено при включването му чрез зарядно и веднага след 1 секунда се изключва.

Е някой може ли да ми даде ориентировъчно идея къде може да е проблема и читав сервиз както евентуална сума за такъв ремонт.
Благодаря на всички прочели поста и се опитали да помогнат Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов лаптоп. Опитали са да презапоят чипа на видеокартата, но не са успели.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ви е бил във видеочипа. Нова дънна платка, или най-добре както каза колегата Emokostov, нов лаптоп.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да почнат да го ръчкат е имало възможност да се оправи проблема.

След ръчкането 99,99% нищо не може да се направи освен нова платка.

Според зависи от цената на която можеш да си намериш НОВА платка може да се спреш и на друг лаптоп. Преди да си вземеш нов лаптоп, се консултирай с какви параметри да бъде с някой който се занимава и е учил. Неправилния избор може да ти даде същия проблем след 1-2 години.

И никой не може да ти твърди, че проблема е бил във видео процесора.

Редактирано от Цвetka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сервиз мога да препоръчам Smartsystems в Дианабад, много са добри. Стигне ли се да купуваш дъно, по-добре се откажи и го разпродай на части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.