Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Във момента съм събрал 400лв!
Така сега какво може да предложите мисля да мина на intel, защото от amd не съм особено доволен и твърде много шум вади .. 
Това ми е захранването току що го снимах - 

Конфигурацията ми е тази от подписа ми!

Публикувано изображение

Редактирано от a4k0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези 400лв. за сега само i5+дъно H81/H85, а след време друго видео и захранване!

i5-4440-3-1ghz-haswell-6mb-socket-1150-box 310.49лв.

ASROCK-B85M-HDS--BULK 98.45лв.

Ако може да отделиш някой друг лев за това ще е още по-добре  ASROCK-B85M-PRO4-LGA1150 120.79лв.

Добре е да споделиш за какво ще се използва, защото може да не се взима i5, а да минеш с i3+дъно+захранване?

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже и някой кадър отгоре ще прибавиш с тая карта. Ако не вярваш, направи си сега тестове с няколко игри и след като евентуално закупиш предложеното по-горе. Аз също подкрепям предложението, макар честно казано, това захранване никак да не ми харесва.  Когато аз направих подобна интервенци, ползвайки старото си захранване, което всъщност е доста по-добро от твоето като параметри и марка, то получих черни екрани. Причината бе, че видеокартата почна да се товари максимално при всяка игра, а това доведе и до много по-голяма консумация, което в съчетание с 5 годишно захранване не се оказа добра комбинация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията се ползва главно за игри - Lol , NFS RIVALS , COD , BF3 и т.нАко поръчвам ще поръчвам само от един сайт затова предложете кой ще е той и какво точно да взема сега също така не мисля да правя клок! Горното предложение ми харесва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора от еМаг е на промоция и излиза по-евтино, та се ориентирай към него. Както каза и Jotto вариант е да се вземе i3 или FX-6300+захранване. Но сегашното би се справило на първо време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажем сегашното дъно с което съм във момента може ли да се използва и да му сложа FX-6300 и ново захранване дъното поддържа ли този процесор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали вече ти отговориха в друг форум,че можеш да сложиш най-много Феном Х6,който обаче може да намериш само на старо.Дъното ти не поддържа по-новото поколение процесори.

Потърси в сайта на Асрок да видиш спецификациите на дъното си.И какви процесори поддържа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕ!

BB код:

Обща стойност - 396.63 лв. с ДДС Това също е вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окау благодаря ви няма смисъл да търся процесори на старо като мога да сменя платформата и най - вероятно ще отида към i5-4440 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво чакаш тогава поръчвай 4440 от емаг докато е на промоция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посъбери още малко парички,поне да вземеш дъно с 4 слота за памет.Така ще можеш да се възползваш от всичката памет ,която имаш понастоящем. ASROCK B85M PRO4 LGA1150

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да аз по горе мисля, че казах, че това дъно ще взема! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във момента съм събрал 400лв!

Така сега какво може да предложите мисля да мина на intel, защото от amd не съм особено доволен и твърде много шум вади .. 

Това ми е захранването току що го снимах - 

Конфигурацията ми е тази от подписа ми!

Сегашните АМД процесори, не са толкова горещи както предшествениците си. Шума идва от високо оборотните боксови охладители. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сегашните АМД процесори, не са толкова горещи както предшествениците си. Шума идва от високо оборотните боксови охладители. 

AMD от много години нямат проблем с високи температури, имам предвид от няколко платформи насам !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със FX6300 и досега не съм имал нито проблеми със прегряване малко шумен но това е от стоковия охладител

http://images.highspeedbackbone.net/SkuImages/gallery/large/A79-8351_phgallery03_sdg_gl_4904562.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам чувството, че всичкото това бучене което имам е от захранването .... Поне така ми се чува!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включи комп-а,и още докато не е загрял,задръж перката на вентилатора на процесорното охлаждане.За миг.Веднага ще разбереш от къде идва шума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно е така. Отвори кутията пусни компа и спри ръчно всички вентилатори във кутията освен този от захранването. Нека позная кутията е Golden Field и захранването си е заедно със нея нали :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шума се вдига от охладителя на процесора!Реших да си заложа все пак на AMD процесорите увеличих бюджета до 500лвСега какво може да ми предложите? Надявам се вече да не надвишаваме бюджета!

Редактирано от a4k0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е наложително нека включва и захранване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Обща стойност - 501.35 лв. с ДДС

Предвиди си и един 20 лв за доставката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.