Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте всички.От много време имам този проблем и реших да се допитам до вас дали някои е имал подобен проблем и съответно как го е решил.

Проблема е там ,че като играя някоя игра (става така с абсолютно всички игри) тя започва да ми "сече" за 4-5 секунди оправя се замалко и пак същата работа. Това се повтаря през цялото време докато играя.

Извинявам се ако имам правописни грешки.

Редактирано от thenik409 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Синееее дай някакво инфо на какво чудо ги пускаш тез игре бееее - ОС,драйвъри....

Публикувано изображение

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо кажи точната конфигурация - дъно, процесор, видеокарта, памет...Иначе да, имал съм подобен проблем, но как се оправя, не помня.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Синееее дай някакво инфо на какво чудо ги пускаш тез игре бееее - ОС,драйвъри....

Публикувано изображение

Windows Xp

1Gb Ram

AMD Athlon LE-1600, 2200 MHz

Gigabyte Radeon HD 2400 Pro

Дъното е Gigabyte GA-M52L-S3

Редактирано от thenik409 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С драйвърите как си?И по-специално тези за видото и чепсета?Освен това с този 1 gb рам  си за никъде!!!!Освен това и картата гола вода....

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвъра за видеото преди 2 дни инсталирах най-новия. Знам че компютъра е слаб ама примерно на Counter Strike 1.5 и Gta III покривам изискванията. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щях да предположа, че машината ти прегрява, но се съмнявам да е такъв проблема при игри от ранга на CS 1,5 и GTA 3. Все пак провери ги с програма като AIDA64.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щях да предположа, че машината ти прегрява, но се съмнявам да е такъв проблема при игри от ранга на CS 1,5 и GTA 3. Все пак провери ги с програма като AIDA64.

Това са температурите

Драйвър за чипсета не съм инсталирал.

без име.bmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че чипсета много грее но незнам дали тва е проблема да ми сечат игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези температури при игра ли са или в покой?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези температури при игра ли са или в покой?

В покой ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Висока е на чипсета. Почистван ли е компютъра? Ако не е, това е първото нещо, което трябва да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Висока е на чипсета. Почистван ли е компютъра? Ако не е, това е първото нещо, което трябва да се направи.

Да почистих компютъра преди по-малко от седмица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е този проблем да идва от хард диска?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А преди всичко ли бе ОК? Защото ако не е било, няма смисъл от темата.

РАМ паметта е наистина малко, но би трябвало да е достатъчна за тия игри. Аз съм играл отлично DOOM 3  с 1 GB RAM,  а тая игра си искаше доста памет навремето. Точно заради нея си бях удвоил паметта от 512 MB  на 1 GB. Засечките естествено спряха.  Процесора е слаб и едноядрен така, че и той може да подпира при натоварени сцени. Хард диска може да е проблем, но само заедно с недостатъчната РАМ памет. Тоест, ако недостига  RAM памет, то се налага да се чете от харда. Може да провериш дали това е проблем, като намалиш настройките на игрите до минимум. Тогава би трябвало да заемат по-малко видеопамет и RAM,  ако видеопаметта е недостатъчна. И ако наистина хард диска е причина, тия насичания би трябвало да намалеят или дори изчезнат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А преди всичко ли бе ОК? Защото ако не е било, няма смисъл от темата.

РАМ паметта е наистина малко, но би трябвало да е достатъчна за тия игри. Аз съм играл отлично DOOM 3  с 1 GB RAM,  а тая игра си искаше доста памет навремето. Точно заради нея си бях удвоил паметта от 512 MB  на 1 GB. Засечките естествено спряха.  Процесора е слаб и едноядрен така, че и той може да подпира при натоварени сцени. Хард диска може да е проблем, но само заедно с недостатъчната РАМ памет. Тоест, ако недостига  RAM памет, то се налага да се чете от харда. Може да провериш дали това е проблем, като намалиш настройките на игрите до минимум. Тогава би трябвало да заемат по-малко видеопамет и RAM,  ако видеопаметта е недостатъчна. И ако наистина хард диска е причина, тия насичания би трябвало да намалеят или дори изчезнат. П

Преди време всичко си бе ОК. Настройките на игрите са намалени до минимум.За тези игри мисля че RAM паметта ми е достатъчна поне на минимални настройки.

BTW Имам 5 лоши сектора на харда възможно ли е да е от това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо пък не? Но ако са с точен период на повтаряне тия засичания, то едва ли е от лоши сектори. Иначе може да оправиш лошите сектори с програма като HDDRegenerator. Тогава със сигурност ще знаеш, дали те са били проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо пък не? Но ако са с точен период на повтаряне тия засичания, то едва ли е от лоши сектори. Иначе може да оправиш лошите сектори с програма като HDDRegenerator. Тогава със сигурност ще знаеш, дали те са били проблем.

Благодаря за бързия отговор. След малко ще пробвам да ги оправя с тази програма и ще пиша дали има подобрение.

А какво точно трябва да направя с програмата ,че не съм ползвал такива :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Благодаря за бързия отговор. След малко ще пробвам да ги оправя с тази програма и ще пиша дали има подобрение.

А какво точно трябва да направя с програмата ,че не съм ползвал такива :D

Следвай инструкциите :)  Наистина, в момента не е пред очите ми, за да дам точни напътствия, но просто трябва да пуснеш програмата да ти открие и поправи лошите сектори. Компа ще се рестартира. Ако секторите са много, ще трябва повече време за поправка. Може да отнеме минути, може и часове. 

Доколкото се сещам, имаше различни опции, една от които е да открие и поправи лошите сектори. Избери нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следвай инструкциите :)  Наистина, в момента не е пред очите ми, за да дам точни напътствия, но просто трябва да пуснеш програмата да ти открие и поправи лошите сектори. Компа ще се рестартира. Ако секторите са много, ще трябва повече време за поправка. Може да отнеме минути, може и часове. 

Доколкото се сещам, имаше различни опции, една от които е да открие и поправи лошите сектори. Избери нея.

А трябва ли да си запазя важните нещта като снимки на диск или флашка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А трябва ли да си запазя важните нещта като снимки на диск или флашка?

Предполагам е за предпочитане, макар на мен досега да не ми се е налагало при ползването на тая програма. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам е за предпочитане, макар на мен досега да не ми се е налагало при ползването на тая програма. 

Еми аз я пуснах сега е на 93% и не е открила лоши сектори. А с една друга програма ми дава 5 лоши сектора :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми аз я пуснах сега е на 93% и не е открила лоши сектори. А с една друга програма ми дава 5 лоши сектора :D

Я пробвай после пак с другата.  И коя е тая друга програма? Сигурен ли си, че оная другата програма не е осрала нещата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пробвай после пак с другата.  И коя е тая друга програма? Сигурен ли си, че оная другата програма не е осрала нещата?

Програмата се казва Hard Disk Sentinel

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що се опитах да играя CS:Source и ми заби и ми се повтаряше един звук многократно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.