Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

значи конфигурацията ми е следната:
Intel Dual Core E5700 2x3,0Ghz - 60W
Kits 2x2GB DDR2 800Mhz - ???
Western Digital WD2500JS SATA II - ???
Gigabyte EP41-UD3L - ???
Palit GTS 450 1GB DDR5 128bit - 106W
няколко лед лампички и вентилатори.....захранването сега ми е 550W M-Tech  G-TEC550PIV 
и проблеми за сега нямам колкото и да го товаря..освен че от време на време(доста рядко) като е натоварен ми дава син екран и се рестартира...та искам да сменя процесора, рамта и дъното съответно:

ASRock FM2A75M Pro4+ - ???, AMD Athlon X4 750K BE fm2 - 100W, Kingston HyperX Blu 2x4GB DDR3 1333Mhz - ???
и след време харда с:1T SG SSHD ST1000DX001 та въпроса ми е дали мога да имам вяра
на сегашното ми захранване да държи новите части....или ако има някаква програма чрез която мога да го тествам....но легитимна да не е менте :X 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми 350W ще свърши работа но читаво а не като твоето. Очевидно не ги държи след като се рестартира при товар. 

Още септември я обсъждахме тая конфигурация та не знам защо пак пускаш тема?

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми 350W ще свърши работа но читаво а не като твоето. Очевидно не ги държи след като се рестартира при товар. 

Още септември я обсъждахме тая конфигурация та не знам защо пак пускаш тема?

може би защото не ми е бил достатъчен отговора....който беше "Да" само толкова за захранването

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еднио фортронче като това ще се справи идеално. На сегашното ти не бих разчитал, никога !

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еднио фортронче като това ще се справи идеално. На сегашното ти не бих разчитал, никога !

а това добро ли е ? http://nikem-bg.net/computer-components/CM-Elite-CM-RS500-PSAPJ3-IT-500W

Редактирано от icakaaa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. FSP-то което ти препоръчаха е екстра.

Ако искаш да сменяш видеокартата и ти трябва по-яко виж за - http://nikem-bg.net/computer-components/CORSAIR-VS450-450W-ATX-EU-Version

Елитчетата не ги гледай. Ако държиш на лепенката КМ това е добро - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-CM-GX-450W-APFC/description.html

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре де по какво разбирате кое е добро и кое не е.....и как изчислявате колко вата ще стигнат......моля вземете под внимание, че новият процесор яде 100W а не 65W като стария + това дъното не е ASRock FM2A75M Pro4+ а е AsRock FM2A88M Extreme 4+ рамта си е същата но видеото в момента съм с него яде 106W след време ще се слага HD7790 тя е по икономична но въпреки това искам да имам някой друг ват в повече ако искам да клокна процесора да се държи....а не да сменям захранване всяка година...и понеже аз видях един сайт за пресмятане за това колко W захранване ти трябва....не знам да вярвам ли на такива сайтове.....сега съм се спрял на това http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-HE-500---500W/description.html или едно друго ми предлага един човек но не знам каква марка е..не сме се разбрали....та като науча какво ще бъде ще го постна тук да кажете какво мислите :) моля да отговорите на въпрос/ите ми по горе :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Част от захранванията имат много ватове само на хартия. Реално КПД-то им е по-ниско и примерно вместо 500-те вата на стикера имаш да речем 300. Вероятно сегашното ти захранване е такова. По-добрите захранвания, да речем едно от 400 вата, може да прави 350 вата (по-високо КПД). Освен това добрите захранвания имат допълнителни екстри, като някои видове защити. Колегите със сигурност биха могли да ти го обяснят по-подробно и по-добре. Аз лично не следя и не се интересувам от захранванията в детайли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Част от захранванията имат много ватове само на хартия. Реално КПД-то им е по-ниско и примерно вместо 500-те вата на стикера имаш да речем 300. Вероятно сегашното ти захранване е такова. По-добрите захранвания, да речем едно от 400 вата, може да прави 350 вата (по-високо КПД). Освен това добрите захранвания имат допълнителни екстри, като някои видове защити. Колегите със сигурност биха могли да ти го обяснят по-подробно и по-добре. Аз лично не следя и не се интересувам от захранванията в детайли.

Ти изобщо знаеш ли какво е К.П.Д ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така или иначе отговор не получих..... както и да е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти изобщо знаеш ли какво е К.П.Д ?

К.П.Д- Капацитет   на Полезно  Действие

Редактирано от Niki-pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от xXx*Triple*xXx
      Добра вечер и ето на бързо моя въпрос ... Преди около 20тина минути сядам и пускам компа и чакам да зареди стигна до екрана Windows 7 Ultimate и се рестартира след това излезе екрана с : Start Windows Safe Mode ... Start Windows With Network ... Start Windows Normally ... цъкнах на Start Windows Normally и след като зареди отворих да видя в Event Wiever показваше ми най горе в графата Critical 1 със следното : EVENT ID 41 The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly. Някой ако знае нещо относно този EVENT 41 да сподели в коментарите Мерси Предварително
    • от udobenliedivana
      Здравейте, хора!
      Сглобих си чисто нова конфигурация наскоро и 1-2 седмици след това започна едно странно жужене откъм захранването и видеокартата. След дълго разучване вече съм сигурен, че става дума за "coil whine" на захранването, което е Cooler Master MasterWatt 550.
      Със сигурност ще изпратя захранването обратно, понеже е в гаранция.
      Въпросът ми е - някой имал ли е такъв проблем и зачитат ли го изобщо за "проблем" родните сервизи?

CPU: AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz
      Дъно: MSI A320M Gaming Pro
      GPU: Palit GeForce GTX 1050 2GB
      Памет: 8GB Kingston 2400MHz (2x4GB)
      Захранване: Cooler Master MasterWatt 550W
      Охлаждане: Cooler Master MasterLiquid ML120 и 4 вентилатора Cooler Master MasterFan Pro
      HDD: Seagate Barracuda 1TB
      SSD: NVMe Adata SX600 XPG 128GB

• от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.