Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да попитам харда ми е разделен на 3 дяла,а се чудя какви трябва да са като тип,Primary или Lоgical?Mоите ги направих Primary всички,дали съм сбъркал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си сбъркал. Наред са си така.

Ако искаш да имаш повече от 4 дяла (ограничението е до 4 Primary на един диск) правиш 3 Primary и един Logical  Extended, в който можеш да създаваш нови Logical дялове.

Редактирано от Ken (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да имаш повече от 4 дяла (ограничението е до 4 Primary на един диск) правиш 3 Primary и един Logical , в който можеш да създаваш нови дялове.

Ako  може да покажа нагледно дали според вас е добре така,че се притеснявам :) Този logical volume е видим само под такива програми иначе го няма не знам дали е правилно да се получи,но при рязането стана така,нямаше друг начин!

Публикувано изображение

Редактирано от trifon81 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да имаш повече от 4 дяла (ограничението е до 4 Primary на един диск) правиш 3 Primary и един Logical , в който можеш да създаваш нови дялове.

ако е mbr, ако е gpt има до 128.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е трябвало да заделиш за C по-голям размер. Аз бих го направил поне 100GB.

ако е mbr, ако е gpt има до 128.

Благодаря за уточнението.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ken е прав, що не комбинираш Е с С устройство, а D e трябвало на две - че то игри си оставил само 50 гиги - малко ще да е. Иначе за просто съвет, торент клиента му лепкаш да сваля в D устройство или да те пита всеки път и си готов.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ken е прав, що не комбинираш Е с С устройство, а D e трябвало на две - че то игри си оставил само 50 гиги - малко ще да е. Иначе за просто съвет, торент клиента му лепкаш да сваля в D устройство или да те пита всеки път и си готов.

Ами понеже аз играя само една игра и не ми трябва много място,а за торента така го правя сваля си в Д аз по принцип в системния дял нищо не слагам друго!Само се чудя дали този 100мб дял е правилен трябвало ли е да стане или аз съм сбъркал!

Редактирано от trifon81 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами понеже аз играя само една игра и не ми трябва много място,а за торента така го правя сваля си в Д аз по принцип в системния дял нищо не слагам друго!Само се чудя дали този 100мб дял е правилен трябвало ли е да стане или аз съм сбъркал!

100MB го създава Windows 7 при инсталацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за бързите и точни отговори.Лек ден! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно как ще обединиш С с Е .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що пък не ? Не е възможно ли ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с EaseUS Partition Master - ако се притесняваш за това, че E се намира след D, просто сливаш D и Е, след което освобождаваш място пред D, равно на бившето E и това място го лепиш за C - къде е проблема?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с EaseUS Partition Master - ако се притесняваш за това, че E се намира след D, просто сливаш D и Е, след което освобождаваш място пред D, равно на бившето E и това място го лепиш за C - къде е проблема?

Е, така става, но не и директно, както се подразбира от предния цитат :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде сега..., признай си, че не го знаеше това..., не  е срамно, аз също не я знам тази програма - просто не ми се е налагало да търся подобен софтуер... Не е срамно да не знае нещо...  :D  :)  :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с това AOMEI Partition Software може и директно. Виж видео.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде сега..., признай си, че не го знаеше това..., не  е срамно, аз също не я знам тази програма - просто не ми се е налагало да търся подобен софтуер... Не е срамно да не знае нещо...  :D  :)  :whist:

Не ми се прави на разбирач, отворко, гледай си в твоята паница колко боб има, а не в другите..

с това AOMEI Partition Software може и директно. Виж видео.

Да, тази програма определено опростява нещата.

Редактирано от lupis (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.