Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Монитора ми е http://www.asus.com/Commercial_Monitors_Projectors/VH222D/

Един и същи цвят в различните области от екрана е различен! Тоест пускам целия екран да свети в един и същ цвят, например жълто. В горната част от екрана това жълто изглежда тъмно и наситено(затъмнено), а колкото по-надолу гледаш толкова по-светло изглежда и най-долу жълтото изглежда супер светло жълто, почти към бяло.

Въобще каквото и да гледаш на монитора, колкото по-горе(на дисплея) се намира, толкова по тъмно(затъмнено) изглежда и колкото по-надолу се намира, толкова по-светло е то. Според мен, това очевадно се дължи на супер малки ъгли на видимост, а в линка най-горе ги дават да са Viewing Angle (CR≧10): 170°(H)/160°(V)

Като гледам малко по-отдолу монитора и горната половина ми изглежда изключително тъмна, почти черна и обратното, като гледам малко по-отвисоко монитора, долната част от екрана е супер изсветляла.

Та да ви питам това нормално ли си е или е някакъв дефект или повреда с монитора?

Редактирано от tovasito (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно лампите му не са наред или някой кондензатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, на места отстрани покрай рамката се вижда малко да свети бяла светлина. Сигурно са лампите значи? Как може да се оправи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора се отваря и се вижда от някой, който разбира какво прави. Ако мислиш, че можеш сам да се оправи, снимай го, за да видим дали няма надути кондензатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да го снимам отзад отворен или отпред дисплея когато работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете. Отзад като го отвориш махни ламарините, за да се виждат хубаво компонентите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което прави не е хич нормално, така ли? Мисля все пак да отида да погледна дали не е така и при новите монитори, например в Техополис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, на места отстрани покрай рамката се вижда малко да свети бяла светлина. Сигурно са лампите значи? Как може да се оправи?

Носиш го на сервиз, където може да се тестват нещата. Има вероятност и да не може да се поправи. Ако е в гаранция носи да го сменят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма гаранция, втора ръка си го взех. Не е кой знае какво, че чак на сервиз да го нося. По ръбовете има нещо бяло като лепило което едва ли е фабрично и най-вероятно е отварян и са се опитвали да го поправят. Питам само от какво може да е проблема ми, иначе не е болка за умиране и така може да се ползва, само малко дразни на моменти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни кондензаторите на захранването на лампите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да си е нормално, просто ъглите на видимост са му изключително малки и в това всъщност е целия проблем - реално може би са 90/90 градуса, защото малко отклониш ли си погледа да не ти е под прав ълъл спрямо повърхността на екрана и чувствително се променя осветеността(яркостта) като варира от супер избеляло и изсветляло(когато екрана ти е ниско и го гледаш отгоре) и стига до супер затъмнено, почти черно, при което не се вижда почти нищо(когато монитора ти се пада високо и го гледаш от ниско).

В официалния сайт дават ъглите на видимост да са Viewing Angle (CR≧10): 170°(H)/160°(V), но това според мен е много, много далеч от истината - http://www.asus.com/Commercial_Monitors_Projectors/VH222D/#specifications

Ще се радвам много ако има още мнения. Пишете, не ме щадете :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.