Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Бихте ли ми помогнали за едно настолно компютърче на тази цена без монитор. Ще се използва дълго дълго време, ако е живо и здраво. Искам да наблегна на видео картата, дъното, и процесора като такива които трудно се сменят/променят. Ще се цъкат обезателно GTA 4 и 5.

С някоя практична кутия. 

За процесора си мисля да е интел i5. Но пак да вметна, купувам го за дълго ползване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е настоящият монитор и каква периферия(мишка и клавиатура....) имате?

Ако има стара конфигурация,могат ли някои части да се ползват(захранване,диск,рам-памет,кутия...) ?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настоящият компютър е на 10 години със пентиум 4 процесор, та нищо не може да му се ползва. Има един 80 Гб сата хард диск . Мониторът е СRT  :shock11: Кутията я сменям задължително.

Редактирано от hitman0013 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 197.37 лв. с ДДС
Единствено е направено компромис с хард диска, за сметка обаче на РАМ паметта, която е 8ГБ. Монитора задължително трябва да го смениш след време. Ако искаш BF4 взимаш тази карта:SAPPHIRE DUAL-X R9 270 2GB GDDR5 BOOST OC BF4.
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за бързия отговор, колкото до сумата, може да се отделят още няколко стотака, като се замисля че един iphone струва 1500лв, колко да струва хубав компютър.  Монитора ще го сменям, този няма да ми върши работа, така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той, че ще върши, ще върши работа, ама е срамота с такъв компютър да караш на тоя стар монитор. Щом можеш да отделиш още пари, към конфигурацията си взимаш един качествен монитор за 250-300 лв. и така.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да вметна, че не е задължително всичко да се купува наведнъж. Например може да се спести първоначално от 4 GB RAM. Тъй като имаш CRT монитор, предполагам играеш максимум на 1280х1024. Значи, на първо време може да се спести и от видеокарта, като вземеш по-евтина, с която да играеш без проблеми на 1280х1024. Наблегни на процесора отначало. Техните цени  почти не се променят с времето. Аз дори бих ти препоръчал да вземеш един Xeon E3-1230 V3 с някоя видеокарта, подходяща за 1280х1024. След време като решиш да сменяш и монитора, ще продадеш старата видеокарта и ще добавиш за нова. Не е толкова страшно, повярвай ми. Старата я пускаш за продажба в продавалника примерно и 100-150 лева да вземеш, все файда. Обаче не прави компромиси със захранването. Хард диска е до лични предпочитания, но имай предвид, че повечето бързи дискове са с капацитет над 1 TB. Тоест, дори да ти стигат 500 GB, по-добре е и в името на бързината и в името на бъдещето, да дадеш още 20 лева за 1 TB HDD. 

А защо ти казвам да вземеш Xeon? Защото е изгодна покупка и реално е най-евтиния процесор на Интел с 8 трейда. А новите игри все повече и повече почват да се възползват от 6 или 8 ядра. Освен това, тоя процесор може да го боднеш и на най-евтиното дъно, няма вградено видео и е по-икономичен от аналогичен i7. GTA 4 доколкото се сещам, бе игра, изискваща як процесор и посредствена видеокарта. GTA 5  едва ли ще е различна, макар да не съм гледал изискванията. Не, че i5  не е як процесор на тоя етап, но гледам тук ще почнат да ти предлагат някои младши модели, работещи на доста ниски честоти спрямо Xeon дори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да вметна, че не е задължително всичко да се купува наведнъж. Например може да се спести първоначално от 4 GB RAM. Тъй като имаш CRT монитор, предполагам играеш максимум на 1280х1024. Значи, на първо време може да се спести и от видеокарта, като вземеш по-евтина, с която да играеш без проблеми на 1280х1024. Наблегни на процесора отначало. Техните цени  почти не се променят с времето. Аз дори бих ти препоръчал да вземеш един Xeon E3-1230 V3 с някоя видеокарта, подходяща за 1280х1024. След време като решиш да сменяш и монитора, ще продадеш старата видеокарта и ще добавиш за нова. Не е толкова страшно, повярвай ми. Старата я пускаш за продажба в продавалника примерно и 100-150 лева да вземеш, все файда. Обаче не прави компромиси със захранването. Хард диска е до лични предпочитания, но имай предвид, че повечето бързи дискове са с капацитет над 1 TB. Тоест, дори да ти стигат 500 GB, по-добре е и в името на бързината и в името на бъдещето, да дадеш още 20 лева за 1 TB HDD. 

А защо ти казвам да вземеш Xeon? Защото е изгодна покупка и реално е най-евтиния процесор на Интел с 8 трейда. А новите игри все повече и повече почват да се възползват от 6 или 8 ядра. Освен това, тоя процесор може да го боднеш и на най-евтиното дъно, няма вградено видео и е по-икономичен от аналогичен i7. GTA 4 доколкото се сещам, бе игра, изискваща як процесор и посредствена видеокарта. GTA 5  едва ли ще е различна, макар да не съм гледал изискванията. Не, че i5  не е як процесор на тоя етап, но гледам тук ще почнат да ти предлагат някои младши модели, работещи на доста ниски честоти спрямо Xeon дори. 

Няма смисъл когато парите стигат за всичко включително и монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията е с горе позиционирано захранване, иначе конфигурацията е много добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл когато парите стигат за всичко включително и монитор.

Не мисля че стигат за всичко, още повече за монитор :) Хубавите монитори не са 250 лева. 

Ето нещо примерно за около 1300 лева, подходящо за CRT-то:

Публикувано изображение

+захранване като това:

Cooler Master Silent Pro M2  -148 лева

Тук остава да се добави още 4 GB  по някое време и естествено след като се купи добър монитор, не за 250 лева, да се смени и видеокартата евентуално, макар и тая да е достатъчно добра. 

Иначе с монитор и още RAM конфигурацията ще скочи  на 1800 лева.  А да се купува монитор за 250 лева е глупост. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сложи му хард-а на Сийгейт,дето е с три години гаранция.Ще оскъпи само с 50 стотинки конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:
CM ELITE 372 BLACK NO PSU Да не започнете сега че кутията не струва. Много си е хубава ламарината е дебела и не се огъва лесно и има филтри за прах.

Обща стойност - 1 467.06 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно всички сте единодушни за кутиите-cooler master. Явно е добра марка.

Кажете марки  монитори? 

Харда ще е 1ТВ.

Рам 2х4гб 1600.

Видеокартата и тя от типа 350лева.

Общо взето правя компютър за 5+ години напред. Знам че тогава игрите сигурно няма да вървят, но това е неизбежно, пък и човек пораства и си намира други занимания, не съм на 15  или 18.

Ето и малко да се повеселите: в момента пиша от компютър с intel pentium 4 2.4ghz / 1.5gb ram ddr 400/ radeon 9550 която нещо се е скапала и прави цветни документите при минаване на курсора на мишката -син отенък върху бялото за момент./ 80gb hdd.  :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще дам това предложение:AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+GB 970A-DS3P/AM3+2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL91TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEXSAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOSTENERMAX OSTROG BLACK/WHITE ECA3250-BWPSU FORTRON RIDER 550 BRONZEAOC 23 IPS 6ms VGA DVI I2369VCM HYPER T4 QUAD HEAT PIPESОбща стойност - 1 495.24 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47370p1r49912p1r50101p1r1002735p1r50071p1r1124p1r46974p1r1005969p1r47421p1rf.html

Виждам, че повтаряш постояно, че искаш да те искара поне 4-5години. Затова ти трябва процесор или с възможност за клок или Xeon, i7, FX8320/8350! Аз предлагам с АМД поради простата причина, че с Xeon/i7 ще трябва да се реже от други части. Дъно с всичко необходимо, 8ГБ РАМ, много добра кутия, мониторът всеки ще каже, че е най-ефтиният възможен с IPS, но аз като собственик на такъв от 7месеца бих казал, че е на едно ниво с LG и Dell S-серията, който са значително по-скъпи. Дори останаха пари за охладител за допълнителна тишина и клок след време ако се наложи. С тази конфигурация бих ти казал, че в следващите 2-3години ще си актуален за по-нататък можем само да гадаем! Успех в избора! :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно всички сте единодушни за кутиите-cooler master. Явно е добра марка.

Кажете марки  монитори? 

Харда ще е 1ТВ.

Рам 2х4гб 1600.

Видеокартата и тя от типа 350лева.

Общо взето правя компютър за 5+ години напред. Знам че тогава игрите сигурно няма да вървят, но това е неизбежно, пък и човек пораства и си намира други занимания, не съм на 15  или 18.

Ето и малко да се повеселите: в момента пиша от компютър с intel pentium 4 2.4ghz / 1.5gb ram ddr 400/ radeon 9550 която нещо се е скапала и прави цветни документите при минаване на курсора на мишката -син отенък върху бялото за момент./ 80gb hdd.  :shy11:

Е какво като не си на 18? Аз съм на 41 и не виждам проблем. А щом ще караш 5 години с тая конфигурация, най-малко ти трябва и качествено захранване. И не, не всички ти препоръчваме кутии CM. Човек пораства и си намира други занимания? Като например? 

А да не си от ония, дето си мислят, че живота свършва на 20, на 30, на 40, на 50, на 60...? Няма такова нещо. 

Извинявам се за офтопика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Благодаря за съветите, ще разгледам какво се предлага и на каква цена и ще си събера нещо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 068.89 лв. с ДДС
Asus nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E

подарък  Flash SSD Kingston V300 2.5", 120GB, SATA 3 - 48999 лв. 

от емаг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво мислите за тази конфигурация. Цената в заглавието на темата не се брои вече.

http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-Z87-PRO3--BULK--1150

http://nikem-bg.net/computer-components/I5-4670K--3.4G-6MB-BOX-LGA1150

2 Х 4gb kingston sdram 1600

gigabyte nvidia geforce gtx660

toshiba 1tb 7200 само че е 32mb че в момента няма 64мб

raidmax rx-600af 600w

кутия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е кофти а кутията не си я написал... Харда също не му виждам предимствата?Гледам че си се насочил към нещо за клок? Ориентирай се към нещо с единична 12V линия и да е сертифицирано.Желателно е да се смени и охладителя на процесора. А дъното... ами не е добре. Прегледай ревютата на Fatal1ty с B85 чипсет за същите пари - http://sky.bg/Details.aspx?ID=23471 Едит: http://pcworld.bg/22212_asrock_fatal1ty_b85_killer___poredniyat_ubiec_na_asrock&page=1 Фърмуерът на Asrock Fatal1ty B85 Killer  е стандартният за компанията графичен UEFI BIOS, използван в Fatal1ty серията.  Интересна особеност е наличието в менюто "OC Tweaker" на графичния конфигурационен интерфейс на настройката "Non-Z OC", която се появява при поставяне на дънната платка на "K" процесор.   Инженерите на ASRock са намерили начин да заобиколят рестрикцията на чипсета Intel B85 Express, относно възможността за овърклок на CPU, която е привилегия само на Z87. Разбира се, при  Asrock Fatal1ty B85 Killer  може да избирате само измежду фабрично дефинирани овърклок степени, като за процесора Core i7-4770K това са 4 Ghz, 4.2 GHz, 4.4 Ghz, 4.6 Ghz и 4.8 GHz.  Това всъщност е позната ни опция от Z87 базираните дънни платки, която позволява автоматичен овърклок.  Иначе е налична и опция за промяна на процесорния множител (само за "К" процесори) от множител 8 до MAX, със стъпка единица, както и промяна на честотата на паметта в границите 800-1600 MHz. Също така се предлага достъп до настройване и  на основните напрежения на различнбите блокове на процесора, паметта и чипсета.  Тоест при наличие на "K" процесор, разполагате с всички необходими за овърклок опции в BIOS. Освен това, фирменият софтуерен инструмент ASRock F-Stream, ви позволява да овърклоквате и тунинговате системата си направо под Windows, което доста опростява процеса.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете един производител на nvidia (asus, gigabyte, palit и др) за GTX660. Има ли нещо по-добро на nvidia за същите пари и трябва ли да гледам да е с 256bit или 192 е достатъчно.Gigabyte специално стават ли пред другите.

Naruto, нищо не разбрах  :shy11:  :help wanted4:

Къде от Пловдив бихте ме посъветвали да си сглобя конфигурацията. За магазин става въпрос, не през нета.

Редактирано от hitman0013 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Желателно е да е Asus или GB а не Palit. Може и MSI но гледай за някой от двата модела с два вентилатора а не този с един.

По-просто от това не мога да ти го напиша. Ако си се метнал на тоя процесор и дъно случайно по-добре си помисли пак какво ще правиш с машината. Чети и се интересувай понеже парите са твой.

Тук гледаме да препоръчваме най-изгодните цени. В Пловдив няма как да стане за тези пари. Иначе просто отиваш в близката компютърна фирма и веднага ще ти направят всичко.

Edit: За захранване имах предвид FSP Raider или Aurum в зависимост колко пари ти се дават. Оставам с впечатлението обаче че има няква грешка и няма да се клоква та спокойно може и нещо по-слабо да вземеш.

Например посочения Raidmax rx-600af няма да е проблем в такъв случай но наистина не си заслужава парите.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.