Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

сега я сложих на 2 та си компа и на 2 та ми хвана по 2 обекта някакви си pup optional обаче съм сиг че нямах вируси, а ми изписа така? Дали това е било вирус или тя търси и други работи тая програма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега я сложих на 2 та си компа и на 2 та ми хвана по 2 обекта някакви си pup optional обаче съм сиг че нямах вируси, а ми изписа така? Дали това е било вирус или тя търси и други работи тая програма?

Доста странно зададен въпрос, който ще породи още по-странни въпроси/отговори.принципно pup е потенциално нежелано приложение и не ти трябва.Моите наблюдения са, че при mbam фалшивите тревоги са сведени до минимум и може да му се има доверие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами незнам странно е как при 2 та компа ми ги изписа тия работи аз вече ги изтрих де... ама все пак... почти никъде не влизам от тия компове... странно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами незнам странно е как при 2 та компа ми ги изписа тия работи аз вече ги изтрих де... ама все пак... почти никъде не влизам от тия компове... странно

Дай да видим какво засича. Логове няма ли?

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай да видим какво засича. Логове няма ли?

изтрих я програмата както и това което изписа, къде мога да видя логове сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изтрих я програмата както и това което изписа, къде мога да видя логове сега?

Кажи системата?Не знам дали при триене не се триеха и логовете /май не/

В такъв случай може да са на две места в  зависимост  от ОС:

XP: C:Documents and SettingsИмеApplication DataMalwarebytesMalwarebytes' Anti-MalwareLogs

Vista, Windows 7, 2008: C:ProgramDataMalwarebytesMalwarebytes' Anti-MalwareLogs

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

не е мое но беше същото сега се сетих...

Бяха 3 такива open candy

Редактирано от lagera444 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

не е мое но беше същото сега се сетих...

Бяха 3 такива open candy

Можеш профилактично да направиш едно сканиране и с Hitman Pro и ако нищо не открие легай и не се занимава с глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на другия ми комп исписа същото само, че Pup optional conduit Според мен не са вируси защото не влизам никъде, на другата проверка и на 2 та компа нямаше нищо, пуснах още една, и сега се притеснявам да вляза някъде да не ми направят нещо на регистрацийе по сайтовете, ако това нещо прави.... :(

Pup optional conduit И на другия Pup optional conduit. open candy какви са тия работи.... и след като съм проверил пак и е чисто има ли проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А от къде ще изкочи тогава? Някой може ли да ми обясни това Pup optional conduit и Pup optional open candy на единия комп ми се появи това на другия другото, четох четох и нищо не разбрах, какви са тия неща и дали са вируси изобщо??? Някой по запознат, ако може да каже..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pup optional conduit И на другия Pup optional conduit. open candy какви са тия работи.... 

Потенциално нежелана програма

Редактирано от Lost in... (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mawarebytes ми хвана това и го изтри след няколко проверки пишеше, че е чисто, какъв е този вирус Pup optional conduit макар, че съм сиг, че няма как да имам вирус защото компа не се ползва за много неща... някой ще каже ли след като е изписало че е изтрит дали има проблем и какво е това Pup optional conduit дали трябва да се притеснявам за пароли и т.н?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PUP е определение за потенциално нежелано приложение. Често идва като отметки при инсталирането на безплатен софтуер и се инсталира като адресна лента в браузъра (тулбар) и т.н.

Не е опасно, но е добре да се премахне...само че при Conduit премахването трябва да стане със специализиран софтуер, а не чрез деинсталация през Add/Remove Programs, защото има бъг в деинсталатора, който изтрива всичко на дял C: и след това компютъра няма да може да стартира Операционната Система и става неизползваем.

Повече затова какво е PUP:

https://helpdesk.malwarebytes.org/entries/23482988-What-are-the-PUP-detections-are-they-threats-and-should-they-be-deleted-

Описание на бъга на Conduit:

http://www.bleepingcomputer.com/forums/t/522327/uninstalling-conduit-searchprotect-deletes-ntldr-making-windows-xp-unbootable/

Препоръчителен софтуер за премахване на Conduit:

СТЪПКА 1

• [*]

Изтеглете и стартирайтe Публикувано изображениеAdwCleaner.exe.

[*]Натиснете бутона Scan. [*]AdwCleaner ще започне да проверява компютъра, както преди. [*]След като проверката приключи...този път натиснете бутона Clean тъй като няма неща които да не са за триене от лога. [*]Натиснете OK на диалоговия прозорец, който ще се появи подканвайки Ви да затворите всички активни приложения. [*]Натиснете OK отново за да позволите наAdwCleaner да рестартира компютъра и да довърши почистващия процес. [*]След рестарта ще се появи автоматично лог файл с името (AdwCleaner[s0].txt). [*]Прикачете съдържанието му в следващия си коментар [*]Копие на лог файла можеш да намериш и в папката C:AdwCleaner.

СТЪПКА 2

Публикувано изображение Моля изтеглете Junkware Removal Tool на вашия десктоп.

• [*]Спрете временно работата на защитните програми. [*]Стартирайте инструмента
JRT.exe [*]Ще се отвори ДОС прозорец. Натиснете което и да е копче от клавиатурата. [*]Затворете излишните приложения и всички браузъри и изчакайте проверката да завърши. [*]Ще се появи лог файл (който можете да намерите и ръчно на десктопа с името JRT.txt). [*]Моля копирайте съдържанието на лог файла в следващия си пост.

СТЪПКА 3

1.Изтеглете Hitman Pro.

• [*]За
32-битова система - Публикувано изображение. [*]За 64-битова система - Публикувано изображение

2.Стартирайте програмата.
3.След като сте стартирали програмата като кликнете върху иконата Публикувано изображение и натиснете бутона „Напред“ като се съгласите с лицензионното споразумение (EULA).
4.Сложете отметка пред "Не, искам да завърша еднократно сканиране на компютъра".

5.Натиснете бутона „Напред“.

6.Програмата ще започне да сканира. Времето за сканиране е около 2 минути.

7.След завършване на сканирането от списъка с намерените неща (ако има такива) изберете Apply to all => Ignore.

8.Натиснете "Next" и след това натиснете "Изнеси резултата в XML file" и запазете лог файла на десктопа.

9.Архивирайте файла и го прикачете в следващия си коментар или копирайте съдържанието му в следващия си коментар.

Забележка: Ако няма падащо меню, където да изберете ignore както на снимката:

Публикувано изображение

тогава просто затворете програмата след края на проверката (без да премахвате нищо)...след това отворете C:ProgramdataHitmanProLogs, отворете и публикувайте съдържанието на лог файла в следващия си коментар.

Относно паролите не мисля, че има повод за притеснения.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но аз във Add/Remove Programs го нямам, нито пък в тулбар на браузър, там е въпроса, че случайно пробвах да си проверя компа с маларебайта и ми го хвана и го изтрих след повторно проверяване от нейна страна не откри нищо уж се изтри. нищо не съм инсталирвал на този комп от както се преинсталира няма от къде да се появи там е проблема и на тия места го няма, нямам обяснение... според вас след като маларебайта го изтри и след повторна проверка не показа нищо + аваст и тя има ли смисъл от друго? защото не разбирам много и ще падне играчка..

Редактирано от lagera444 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има нужда да изпълните стъпките, коити споменах, те са подбрани точно за вашия случай (ако искате да направите пълно изкореняване на Conduit).

Ако не ви дразни и не усещате присъствието му и компютъра се ползва основно за работа и не искате да омажете нещо (особено ако нямате бекъп на файловете си или Image на Операционната Система), то тогава можете да пропуснете стъпките...Само кажете какво сте избрали за да знам как да третирам темата.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гадинката идва с  BSPlayer,MBAM я засича още от инсталационния файл.Пробвах с различни версии на BSP,резултата е един и същ!Ако някой смята ,че има читава версия,моля нека сподели?p.s.Благодарско на B-boy!

Редактирано от Iliyan Nikolov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гадинката идва с  BSPlayer,MBAM я засича още от инсталационния файл.Пробвах с различни версии на BSP,резултата е един и същ!Ако някой смята ,че има читава версия,моля нека сподели?p.s.Благодарско на B-boy!

http://dox.bg/files/dw?a=4adfc8c054

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.