Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди 2-3 седмици ми се появи съобщение от Windows - Windows detected hard disk error - back up your data immediately,

последвано от същото такова преди зареждане на ОС-то S.M.A.R.T. predicts failure on hard disk 0  press f1 to continue.

Сканирах с HDD Regenerator и след това изписва в СМАРТ таблицата:  Reallocated sector count - Threshold 140 Value 139 Worst 139 Data 488

до колкото разбирам това са "поправени" лоши сектори. Диска е WD Scorpio Blue 640 ГБ SATA 2

В момента все още работи. Какъв е шанса да продължи да работи още дълго време или е препоръчително да го сменя?

Ако може да ми поясните тези стойности, дори да го сменя, да знам какво значат за в бъдеще. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има два вида хард-дискове. Тези които са повредени,и тези,които почват да се повреждат.

Който и да е хард-диск може да си отиде във Вечните силициеви полета във всеки един момент.

Правете си бекъп на важната информация.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента все още работи. Какъв е шанса да продължи да работи още дълго време или е препоръчително да го сменя?

Ако може да ми поясните тези стойности, дори да го сменя, да знам какво значат за в бъдеще. Благодаря предварително.

Означава, че може да "изгърми" при следващото пускане на компютъра, но може да издържи и години...

Просто те предупреждава да се подготвиш за нов диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бекъпа го направих още веднага. Всеки момент ще си купя новия. Още един въпрос, хард-а ми е SATA 2 защото явно и дъното поддържа SATA 2, ако си взема SATA 3 диск ще върви ли?

Редактирано от marto17 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стандартите САТА за обратно съвместими.Тоест,можете да сложите САТА 3 диск в към САТА 2 порт,като ще получите пропускателната способност на САТА 2.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошо и на мен ми се случи преди няколко месеца, прави back up, при ме надписа се появи около 5-6 пъти и дотам.Успяха да ми възстановят информацията, но доста си потрепери преди това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей Най добрия вариант е нов да се купи при мен стана нещо странно бях си купил хард диск преди един месец от еmag още съжелявам че от там го взех донесаха ми го аз ползвам сата 2 този който го купих е сата 3 и аз мисля няма да има проблеми но уви харда ми правеше мизерий със преместването на файлове не знам аз ли не не правя нещо както трябва защото при инсталацията на windows трябва да го разцепя на два дяла C и D след като сложа windows-a иска да го фарматирам аз мисля че при взимането на хард е въпрос на късмет да оцелиш хубав и надежден Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ти хубаво мислиш, ама си измислил само една удивителна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ти хубаво мислиш, ама си измислил само една удивителна.

Какво точно не разбра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано, разбрах само, че имаш някакъв проблем с харда. Иначе нищо друго. Все едно чета шльокавица, а аз изобщо и не си правя труда да правя това.  Обаче сега си го направих няколко пъти и разбрах, че Windows  искал да си форматираш харда. Ми нормално щом е нов да иска това. Какво друго не ти харесва? И как така обвини SATA 2  за неволите си?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
    • от jiktak70
      Здравейте, настолния се сбъгяса нещо и не искаше да зареди ОС, поради което реших да го преинсталирам. Беше с чиста 10 про 64 битова и я имах под ръка, та реших, че пак нея ще сложа. Имам райд масив от два 80 гигабайтови харда от много отдавна и ги ползвам само за ОС, отделно имам още 2 по 2 терабайта. Райд масива е в Райд 0 и първоначално при сбъгясването реших, че единия хард е сдал багажа, поради което ги проверих и двата за грешки с един стар Хириенс и програмата на Хитачи и ги изтрих. После създадох наново райд масива и при инсталацията на 10-ката масива се появи като свободно пространство. Създадох от него нов дял, форматирах го за всеки случай и инсталирах. При стартирането излезе меню от къде да буутна - от новата 10-ка или от 7-ца (възстановяване), което ме озадачи, имах 7-ца, но отдавна. Това с менюто го оправих като през msconfog влязох в бут менюто, изтрих някаква 7-ца дето се появяваше там и оставих само новата 10-ка. Другото интересно беше, че на единия 2 терабайтов хард ОС не беше дала буква, докато не влязох в менюто за управление на дисковете и ръчно не го направих. Сега този диск ми го показва като системен и предполагам, че на него има нещо забравено за възстановяване, може би, но мога да го открия, а не искам да го форматирам. Ако чрез Хиренса изтрия бутващите сектори на този хард, дали ще спре операционната да го разпознава като системен и как да намеря тази 7-ца за възстановяване? Дайте идея как да го оправя. Има ли вероятност mbr-а да е на този диск и реално при преинсталацията да не става чиста такава, а да я прави като надграждане на Windows-а?
      п.п. Сега като включих опцията да виждам системните файлове, виждам на диска май точно бутващи такива, не че разбирам много де......

• от Marto_BG
      Здравейте отдавна не съм пускал тема, но ето че дойде времето. Надявам се е в правилния раздел, ако не е моля админ/модератор да я премести.
      Та значи днес реших да си сменя дъното (ASRock h81m vg4 R 2.0) с това (Gigabyte g1 sniper b5 Rev 1.0) Дъното съм го взел втора ръка естествено преди да платя го прегледах да няма нещо прецакано (надути кондензатори, прецакани пинове на сокета и такива) и нямаше нищо фрапиращо. Речено-сторено. Прехвърлих всичко от старата на новата дънна платка, но като искам да пусна компютъра не се включва . Никакъв сигнал към монитора нито към нищо.  Проверих главния захранващ кабел (24 пиновия) и този на процесора (8 пинов)
      На старото дъно беше с 4 Пина а на сегашното 8 пина. Има ли вероятност да е от това? Проверих дали не съм забравил да свържа кабелите от кутията (Power,reset switch и др), но не е от това. Ето характеристики на компютъра:
      MB: Gigabyte g1 sniper b5 LGA 1150
      CPU: I5 4460 3.2 GHz
      RAM: 8GB DDR3 1600 MHz
      GPU: Gigabyte Geforce Gtx 750 ti
      PSU: Raidmax RX 500XT 500W
      HDD: Toshiba 1 TB
      Надявам се че дадох достатъчно информация за проблема

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.