Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди 2-3 седмици ми се появи съобщение от Windows - Windows detected hard disk error - back up your data immediately,

последвано от същото такова преди зареждане на ОС-то S.M.A.R.T. predicts failure on hard disk 0  press f1 to continue.

Сканирах с HDD Regenerator и след това изписва в СМАРТ таблицата:  Reallocated sector count - Threshold 140 Value 139 Worst 139 Data 488

до колкото разбирам това са "поправени" лоши сектори. Диска е WD Scorpio Blue 640 ГБ SATA 2

В момента все още работи. Какъв е шанса да продължи да работи още дълго време или е препоръчително да го сменя?

Ако може да ми поясните тези стойности, дори да го сменя, да знам какво значат за в бъдеще. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има два вида хард-дискове. Тези които са повредени,и тези,които почват да се повреждат.

Който и да е хард-диск може да си отиде във Вечните силициеви полета във всеки един момент.

Правете си бекъп на важната информация.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента все още работи. Какъв е шанса да продължи да работи още дълго време или е препоръчително да го сменя?

Ако може да ми поясните тези стойности, дори да го сменя, да знам какво значат за в бъдеще. Благодаря предварително.

Означава, че може да "изгърми" при следващото пускане на компютъра, но може да издържи и години...

Просто те предупреждава да се подготвиш за нов диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бекъпа го направих още веднага. Всеки момент ще си купя новия. Още един въпрос, хард-а ми е SATA 2 защото явно и дъното поддържа SATA 2, ако си взема SATA 3 диск ще върви ли?

Редактирано от marto17 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стандартите САТА за обратно съвместими.Тоест,можете да сложите САТА 3 диск в към САТА 2 порт,като ще получите пропускателната способност на САТА 2.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошо и на мен ми се случи преди няколко месеца, прави back up, при ме надписа се появи около 5-6 пъти и дотам.Успяха да ми възстановят информацията, но доста си потрепери преди това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей Най добрия вариант е нов да се купи при мен стана нещо странно бях си купил хард диск преди един месец от еmag още съжелявам че от там го взех донесаха ми го аз ползвам сата 2 този който го купих е сата 3 и аз мисля няма да има проблеми но уви харда ми правеше мизерий със преместването на файлове не знам аз ли не не правя нещо както трябва защото при инсталацията на windows трябва да го разцепя на два дяла C и D след като сложа windows-a иска да го фарматирам аз мисля че при взимането на хард е въпрос на късмет да оцелиш хубав и надежден Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ти хубаво мислиш, ама си измислил само една удивителна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ти хубаво мислиш, ама си измислил само една удивителна.

Какво точно не разбра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано, разбрах само, че имаш някакъв проблем с харда. Иначе нищо друго. Все едно чета шльокавица, а аз изобщо и не си правя труда да правя това.  Обаче сега си го направих няколко пъти и разбрах, че Windows  искал да си форматираш харда. Ми нормално щом е нов да иска това. Какво друго не ти харесва? И как така обвини SATA 2  за неволите си?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от mustafa bilgin
      Здравейте приятели! Искам да попитам има ли някакъв начин да се промени интерфейса на дадено андроид приложение, така че да му сменя името, логото, началната снимка (където му се исписва името)? Надявам се да съм бил разбран правилно.
    • от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.