Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гост

Какъв windows да сложа?

Препоръчан отговор

Гост

Здравейте... Какъв windows да сложа на тази стара кошница Публикувано изображение

, ще се ползва предимно браузър, скайп, някое друго клипче или филм с vlc, разглеждане на снимки, ms office...

Компютъра е на 4-5 години... В началото беше с windows xp но незнам кой точно sp1,sp2,sp3.. Тогава си летеше.... Сега обаче съм му сложил windows 7 силно оптимизиран..

И сега се чудя какво да му сложа? По точно какъв xp... Пробвах и с vista бях особено очарован... Работеше изключително добре но просто неможе да му се свикне с интерфейса....

Мислих си и за linux, но при неналичието на ms office и да трябва да е точно ms office се отказах от него...

Таа очаквам предложения?.., проблема също така е, че гаси през 1 час компютъра незнам на какво се дължи това уж наблюдавам сега температурите но не виждам да минават границата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да имате проблеми със захранването.Огледайте го за подути кондензатори.Огледайте и дъното също така.Вземете от някой познат захранване за известно време и тествайте.

И какви все пак са температурите?

Колкото до операционната система,слагайте някой ХP SP2.Гледайте да е 64-битов.И пак може да го оптимизирате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Добре ще огледам, а защо x64  хмм след като има 1гб рам..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ще огледам, а защо x64  хмм след като има 1гб рам..?

Не толкова е важно количеството рам,колкото инструкциите,които се поддържат от процесора.А той е 64-битов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте... Какъв windows да сложа на тази стара кошница

Мислих си и за linux, но при неналичието на ms office и да трябва да е точно ms office се отказах от него...

След като няма да се ползва за игри слагай Линукс (аз лично съм много доволен от Убунту-то) и си гледай кефа.Изобщо не трябва да се притесняваш, че няма ms office, защо има дори по-добра алтернатива, която дори не трябва да инсталираш.Вграденият Libreoffice върши чудна работа и е достоен заместник на ms office!!!!Слагаш и забравяш за вируси, сини екрани и всякакви глупости....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да имате проблеми със захранването.Огледайте го за подути кондензатори.Огледайте и дъното също така.Вземете от някой познат захранване за известно време и тествайте.

И какви все пак са температурите?

Колкото до операционната система,слагайте някой ХP SP3.Гледайте да е 64-битов.И пак може да го оптимизирате.

Аз не съм виждал Windows ХP SP3 x64!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм виждал Windows ХP SP3 x64!

благодаря за напомнянето,мнението ми е редактирано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

В момента правя флашката със SP2 X64, да видим какво ще стане ... ако не слагам ubuntu 12.04 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това XP 64 не беше ли бъгаво и зле оптимизирано ? И от какъв зор ще се инсталира на тая барака 64 битова ОС да я натоварва още повече и ще вдигне разхода на RAM а той има само 1 GB !? Едно XP 32 SP3 ще лети на тая конфигурация !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят стар кашон беше с един Пентиум 4 3.06гхц, 1гб рам, но с дискретна видео карта от 1гб и летеше с Xp Sp3 32-бита. Но аз ви препоръчвам да си намерите поне още една "гъбка" от 1гб, защото скайп, мозила, хром, мс офис и т.н. си изискват ресурс. Ако слагате по стари версии на горе споменатите програми, ще имате проблеми. Единственно с офиса няма да имате, та вие си решавате, това са мои наблюдения, когато аз бях с моята стара конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента правя флашката със SP2 X64, да видим какво ще стане ... ако не слагам ubuntu 12.04 :)

Най-гадно е кога човек сам се прецака!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мммм.. не виждам с какво ще се прецакам.. Имам нерви мога да го преинсталирам 100 пъти с 100 различни windows или linux... правил съм го много пъти pc-то е на майка ми...Аз си карам с os x... не е зле да го пробвате ;д :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора на единия ми компютър е 4000+ (а твоя е 5000+), но е с 2 гига рам! В момента работи с Уиндоус 8.1 и бачка по-бързо и леко от Windows ХР SP3 - ето шот:

Публикувано изображение

С Windows 7 Home Basic/Premium върви много по тегаво от 8-цата и ХР-то!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ами... Да слагал съм му и 8/8.1, но проблема му е, че не остава почти никаква свободна рам... А ddr2 рам трудно се намира(oпс :Д грешка лесно се намира: http://sofiacomputers.net/ram-pc-memory.php?t=DDR2 , хмм обмислям да закупя две плочки но това по нататъка..) и е на доста висока цена....

Инсталирах му необходимите драйвъри нормално от сайта на производителя...Значи сега е със xp x64 общо взето се държи доволно... Не забива.. влачи се леко при инсталацията на office 2007(неможе да се инсталира 2010 на x64..) със пуснат скайп и хром със 2 раздела взима около 500мб рам... на празен ход 120/180.... Има си виртуална памет... Сега се чудя каква антивирусна да сложа... security essentials или?... Забранил съм от hosts (http://winhelp2002.mvps.org/hosts.txt) за всякакви реклами и др лоши неща... , чудя се да сложа ли superantimalware, но мисля, че ще стане прекалено натоварено... Оптимизирах го малко по методите които аз знам.. После ще погледна някой друг урок и от тук...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората ти подхвърлиха най разумно-намери си още една плочка рам,малко ще се разтовари работата на компира.Само да вметна-на различни конфигурации съм инсталирал ХР SP2 x64 и рано или късно се появяваха проблеми,единия го инсталирам вечерта,на сутринта не зареди....значи не става,то и заради такива подводни камъни не получи такава масовост.Съвета ми е- или обръщай на 32 бита,или слагай Linux,или 8.1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ще взема до няколко дена още една плочка...

Относно проблеми като се появят тогава ще му мисля ;д...

В момента съм го оптимизирал спрял съм доста излишни работи....

Остана питането за антивирусна?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остана питането за антивирусна?...

Panda Cloud Antivirus.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Сложих платен ESET NOD32 Antivirus/на.. Държи се супер... Даже се учудвам колко добре работи...

Може да заключвате темата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...