Премини към съдържанието
Гост

Какъв windows да сложа?

Препоръчан отговор

Гост

Здравейте... Какъв windows да сложа на тази стара кошница Публикувано изображение

, ще се ползва предимно браузър, скайп, някое друго клипче или филм с vlc, разглеждане на снимки, ms office...

Компютъра е на 4-5 години... В началото беше с windows xp но незнам кой точно sp1,sp2,sp3.. Тогава си летеше.... Сега обаче съм му сложил windows 7 силно оптимизиран..

И сега се чудя какво да му сложа? По точно какъв xp... Пробвах и с vista бях особено очарован... Работеше изключително добре но просто неможе да му се свикне с интерфейса....

Мислих си и за linux, но при неналичието на ms office и да трябва да е точно ms office се отказах от него...

Таа очаквам предложения?.., проблема също така е, че гаси през 1 час компютъра незнам на какво се дължи това уж наблюдавам сега температурите но не виждам да минават границата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Може да имате проблеми със захранването.Огледайте го за подути кондензатори.Огледайте и дъното също така.Вземете от някой познат захранване за известно време и тествайте.

И какви все пак са температурите?

Колкото до операционната система,слагайте някой ХP SP2.Гледайте да е 64-битов.И пак може да го оптимизирате.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Добре ще огледам, а защо x64  хмм след като има 1гб рам..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ще огледам, а защо x64  хмм след като има 1гб рам..?

Не толкова е важно количеството рам,колкото инструкциите,които се поддържат от процесора.А той е 64-битов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте... Какъв windows да сложа на тази стара кошница

Мислих си и за linux, но при неналичието на ms office и да трябва да е точно ms office се отказах от него...

След като няма да се ползва за игри слагай Линукс (аз лично съм много доволен от Убунту-то) и си гледай кефа.Изобщо не трябва да се притесняваш, че няма ms office, защо има дори по-добра алтернатива, която дори не трябва да инсталираш.Вграденият Libreoffice върши чудна работа и е достоен заместник на ms office!!!!Слагаш и забравяш за вируси, сини екрани и всякакви глупости....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да имате проблеми със захранването.Огледайте го за подути кондензатори.Огледайте и дъното също така.Вземете от някой познат захранване за известно време и тествайте.

И какви все пак са температурите?

Колкото до операционната система,слагайте някой ХP SP3.Гледайте да е 64-битов.И пак може да го оптимизирате.

Аз не съм виждал Windows ХP SP3 x64!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм виждал Windows ХP SP3 x64!

благодаря за напомнянето,мнението ми е редактирано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

В момента правя флашката със SP2 X64, да видим какво ще стане ... ако не слагам ubuntu 12.04 :)

Редактирано от IPFaN (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това XP 64 не беше ли бъгаво и зле оптимизирано ? И от какъв зор ще се инсталира на тая барака 64 битова ОС да я натоварва още повече и ще вдигне разхода на RAM а той има само 1 GB !? Едно XP 32 SP3 ще лети на тая конфигурация !

Редактирано от welcome2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят стар кашон беше с един Пентиум 4 3.06гхц, 1гб рам, но с дискретна видео карта от 1гб и летеше с Xp Sp3 32-бита. Но аз ви препоръчвам да си намерите поне още една "гъбка" от 1гб, защото скайп, мозила, хром, мс офис и т.н. си изискват ресурс. Ако слагате по стари версии на горе споменатите програми, ще имате проблеми. Единственно с офиса няма да имате, та вие си решавате, това са мои наблюдения, когато аз бях с моята стара конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента правя флашката със SP2 X64, да видим какво ще стане ... ако не слагам ubuntu 12.04 :)

Най-гадно е кога човек сам се прецака!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мммм.. не виждам с какво ще се прецакам.. Имам нерви мога да го преинсталирам 100 пъти с 100 различни windows или linux... правил съм го много пъти pc-то е на майка ми...Аз си карам с os x... не е зле да го пробвате ;д :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора на единия ми компютър е 4000+ (а твоя е 5000+), но е с 2 гига рам! В момента работи с Уиндоус 8.1 и бачка по-бързо и леко от Windows ХР SP3 - ето шот:

Публикувано изображение

С Windows 7 Home Basic/Premium върви много по тегаво от 8-цата и ХР-то!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ами... Да слагал съм му и 8/8.1, но проблема му е, че не остава почти никаква свободна рам... А ddr2 рам трудно се намира(oпс :Д грешка лесно се намира: http://sofiacomputers.net/ram-pc-memory.php?t=DDR2 , хмм обмислям да закупя две плочки но това по нататъка..) и е на доста висока цена....

Инсталирах му необходимите драйвъри нормално от сайта на производителя...Значи сега е със xp x64 общо взето се държи доволно... Не забива.. влачи се леко при инсталацията на office 2007(неможе да се инсталира 2010 на x64..) със пуснат скайп и хром със 2 раздела взима около 500мб рам... на празен ход 120/180.... Има си виртуална памет... Сега се чудя каква антивирусна да сложа... security essentials или?... Забранил съм от hosts (http://winhelp2002.mvps.org/hosts.txt) за всякакви реклами и др лоши неща... , чудя се да сложа ли superantimalware, но мисля, че ще стане прекалено натоварено... Оптимизирах го малко по методите които аз знам.. После ще погледна някой друг урок и от тук...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората ти подхвърлиха най разумно-намери си още една плочка рам,малко ще се разтовари работата на компира.Само да вметна-на различни конфигурации съм инсталирал ХР SP2 x64 и рано или късно се появяваха проблеми,единия го инсталирам вечерта,на сутринта не зареди....значи не става,то и заради такива подводни камъни не получи такава масовост.Съвета ми е- или обръщай на 32 бита,или слагай Linux,или 8.1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ще взема до няколко дена още една плочка...

Относно проблеми като се появят тогава ще му мисля ;д...

В момента съм го оптимизирал спрял съм доста излишни работи....

Остана питането за антивирусна?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остана питането за антивирусна?...

Panda Cloud Antivirus.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Сложих платен ESET NOD32 Antivirus/на.. Държи се супер... Даже се учудвам колко добре работи...

Може да заключвате темата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.