Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички. Нов съм и желая малко помощ от ваша страна.Искам да си сменя компютърната кутия с нова , но проблема е сегашната ми е MIDI TOWER ATX/Micro ATX , евентуално при смяна на кутиите задължително ли другата трябва да е ATX/Micro ATX или не е от значение. Като се има и предвид слотовете на кутията и големината.

Благодаря  предварително

Поздрави Александър
Редактирано от IQON (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирай си заглавието. 

Пиши на кирилица!!!!

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не важен е размера на дънната платка. Ако търсиш бюджетна ти препоръчвам N300 на CM. Събира и пълноразмерни ATX и микро варианта.

Ако искаш по-малка кутия която събира само "микро" като CM N200 или FD Core 1000 си провери дъното какво е. При нормалните кутии нямаш грижи. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет на всички. Нов съм и желая малко помощ от ваша страна.Искам да си сменя компютърната кутия с нова , но проблема е сегашната ми е MIDI TOWER ATX/Micro ATX , евентуално при смяна на кутиите задължително ли другата трябва да е ATX/Micro ATX или не е от значение. Като се има и предвид слотовете на кутията и големината.

Благодаря  предварително

Поздрави Александър

Отговорът на въпроса ви е не.Не е задължително новата кутия да бъде с формфактор ATX/Micro ATX.От значение е какви компонетни ще поставяте в нея.Визирам размер на дънна платка,големина на графичиния ускорител,охлаждане,брой на хард дискове или SSD.Добре е и да кажете каква сума можете да отделите за тази покупка.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся нещо с повече отвори за вентилатори така , че лятото да ми се охлажда повече.Например съм се насочил към Thermaltake V4  , а сегашната ми е Goldenfield F16B Midi Tower. 

Редактирано от IQON (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те цялата серия N на CM имат достатъчно отвори за вентилатори а освен това в цената са включени и два 120 мм.

Thermaltake V4 идва само с един и е без USB3 та не е много изгодна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговорът на въпроса ви е не.Не е задължително новата кутия да бъде с формфактор ATX/Micro ATX.От значение е какви компонетни ще поставяте в нея.Визирам размер на дънна платка,големина на графичиния ускорител,охлаждане,брой на хард дискове или SSD.Добре е и да кажете каква сума можете да отделите за тази покупка.

Поздрави !

Част от информацията която може би желаете не съм много наясно , но се надявам да съм дал това което е нужно.

Motherboard

Field Value
Motherboard Properties
Motherboard ID 64-0100-000001-00101111-041910-ATHLON64$78XBD005_A770L3 (78XBD419 BF) BIOS DATE: 04/19/10
Motherboard Name Unknown

Front Side Bus Properties
Bus Type AMD K10
Real Clock 200 MHz
Effective Clock 200 MHz
HyperTransport Clock 2000 MHz
North Bridge Clock 2000 MHz

Memory Bus Properties
Bus Type Unganged Dual DDR3 SDRAM
Bus Width 128-bit
DRAM:FSB Ratio 16:6
Real Clock 533 MHz (DDR)
Effective Clock 1067 MHz
Bandwidth 17067 MB/s

Processor - AMD Athlon II x2 255 3.10 Ghz 

RAM-pamet 6 gb 

Video Cart - nVidia Geforce - 1 gb

Ето и една снимка на компонентите.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънната платка е микро та няма проблем и с малка кутия да си. Това се отнася и до охлаждането (отвори, охладител и т.н.) както и размер на видеокарта (до 355 мм събира).

http://www.coolermaster.com/case/mini-tower/n200/

пс. Реално наличните 2х120 мм вента са ти достатъчни за въздушен поток. Останалите са по-скоро за шум и г*зария та няма смисъл да се купуват.

Все пак допълнителните отвори са полезни ако решиш да вземеш "водно". Намека ми е да помислиш за смяна на охладителя на процесора освен за кутия.

Не че има смисъл да наливаш пари в тая конфигурация но ще ти останат и за следващата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънната платка е микро та няма проблем и с малка кутия да си. Това се отнася и до охлаждането (отвори, охладител и т.н.) както и размер на видеокарта (до 355 мм събира).

http://www.coolermaster.com/case/mini-tower/n200/

пс. Реално наличните 2х120 мм вента са ти достатъчни за въздушен поток. Останалите са по-скоро за шум и г*зария та няма смисъл да се купуват.

Все пак допълнителните отвори са полезни ако решиш да вземеш "водно". Намека ми е да помислиш за смяна на охладителя на процесора освен за кутия.

Не че има смисъл да наливаш пари в тая конфигурация но ще ти останат и за следващата.

Рано ми е още за водно охлаждане като се има и предвид , че сумата не е никак малко , а като се замисля и в моя град надали ще се намери такъв майстор , че и водно да ми сложи , но както и да е. Благодаря за информацията беше ми доста полезна и най-вече за кутията CM N200 http://www.pazaruvaj.com/kutii-c3085/cooler-master/n200-nse-200-kkn1-p168003154/ и само един последен въпрос.Досега не ми се е налагало да сменям кутия на компютър , но имам що годе представа как се прави.Та въпроса ми е трудна ли е смяната на конфигурацията от 1 на друга кутия като за начинаещи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.