Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

Днес се появи проблема на настолния компютър. Поставям празен диск на maxell и не го разчита, но иначе завърта нормално. После сложих диск на Sony и пак по същия начин. Сложих диск на Verbatim и записах нормално. После сложих празните дискове, в същата поредност и излиза че на тях е записаният от мен Windows, а не е. Реших да сложа дисковете в лаптопа, за да съм сигурен, но там по същия начин се държат. По едно време на лаптопа не четеше дискове, но този днес го прочете. Какво ще ме посъветвате да направя.

Лаптопа е ASUS F5GL със записвачка HL-DT-ST DVDRAM GSA-T50N ATA DEVICE

Настолен компютър със записвачка ATAPI DVD A DH20A3P ATA DEVIDE

Записваща програма: Ashampoo burning studio 9 portable

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересен казус, как две различни записвачки вадят една и съща грешка  при четене/записване. :rolleyes:

За мен проблема може да е само в дисковете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам една камара дискове и не вярвам всички да са дефектни. Ще пробвам с версия 10 на ashampoo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Какво ще ме посъветвате да направя.

Да опиташ с друг записващия софтуер. Има много и добри безплатни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да опиташ с друг записващия софтуер. Има много и добри безплатни.

Може ли да ми предложите конкретен, за да съм абсолютно сигурен, ако е от записвачката проблема.

Не разбирам защо след записа празните дискове се разчитат с направения от мен запис на Windows, а не се отчитат като празни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз от доста време ползвам CDBurnerXP и съм доволен. Лек, интуитивен, безпроблемен. Чувал съм добри отзиви и за Imgburn. Може да хвърлиш и едно око на InfraRecorder , за нея нямам конкретни наблюдения.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз от доста време ползвам CDBurnerXP и съм доволен. Лек, интуитивен, безпроблемен. Чувал съм добри отзиви и за Imgburn. Може да хвърлиш и едно око на InfraRecorder , за нея нямам конкретни наблюдения.

Първият софтуер е най-олекотен струва ми се и ще пробвам с него. Останах с впечатление, че записвачката на настолния записва нормално, но нещо при прочитането се бъгва и после след слагане на друг диск /празен/ (не съм пробвам съм записан) не се извежда съобщение, че диска е празен. Това ще го помисля утре. Мислех дали си заслужава да се ъпдейтне фърма на записвачката, марак че много не ми се иска и е малко рисковано ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно става дума за софтуерен проблем по-скоро. Опитай с CDBurner и виж как ще се държи, чак след това мини на вариант ъп на фърмуера. Рисковано не е чак толкова, ако си внимателен. Въпроса е дали това би решило проблема, но ако друго не помага така или иначе трябва да се действа...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно оптично устройство почне ли да чете избирателно дискове , почне избирателно да ги записва , то проблема е че това оптично устройство си е пътник , или най-малкото може лещата да му е запрашена , разместена или кой зае какво друго .

Ако проблема е в записването само -ок , да се мисли за софтуер . Тук проблема е и с отварянето на дискове - случва се избирателно .

Такива записвачки имам поне около 20  и от настолни и от лаптопи .

Днес ще прочита един диск , след 10 дена няма гаранция че ще го прочете отново . Днес ще запише един диск с някаква програма , утре или след 5 дни  това отново няма да е възможно . Никакви ъпдейти на фърм не решават нещата трайно .

Решение: 

Нова записвачка .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.