Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте. Решил съм да сменям видео картата на комютъра и искам да ви попитам няколко въпроса как протича цялата операция. Само махам старата, слагам новата, пускам компютъра, като ми зареди windows-а ръгам диска с драйвърите на новата видео карта и след като се инсталират, рескам и това е ? Има ли някакви други философии, като премахване на старите драйвъри и т.н.. ? Сегашната ми видео карта е NVidia, а новата, която ще слагам е ATI Radeon. Също искам да попитам ако по случайност не сложа видео картата правилно, например не е пъхната изцяло до долу какво ще стане при пускането на компютъра ? Има ли вероятност да изгори самата видео карта или да се случи нещо друго с компонентите.. ?

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето това е процедурата. Риска ако поставиш грешно картата е да окъсиш някой от елементите й или на дъното, както и да изгориш слота. Просто внимателно постави картата, и това е.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно ви е казал многоуважаемият teckmaniac.

Друго важно нещо е,да не вземете да се подлъжете и да си купите някоя куца карта,пък с много гигабайти рам.Хубаво обмислете какво ще вземате.А ако решите,споделете тук какво сте избрал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Решил съм да сменям видео картата на комютъра и искам да ви попитам няколко въпроса как протича цялата операция. Само махам старата, слагам новата, пускам компютъра, като ми зареди windows-а ръгам диска с драйвърите на новата видео карта и след като се инсталират, рескам и това е ? Има ли някакви други философии, като премахване на старите драйвъри и т.н.. ? Сегашната ми видео карта е NVidia, а новата, която ще слагам е ATI Radeon. Също искам да попитам ако по случайност не сложа видео картата правилно, например не е пъхната изцяло до долу какво ще стане при пускането на компютъра ? Има ли вероятност да изгори самата видео карта или да се случи нещо друго с компонентите.. ?

Благодаря.

В твоя случай, първо деинсталираш драйверите на Nvidia (за препоръчване с Driver Sweeper). После действаш по начина, по който колегата techmaniac е описал.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В твоя случай, първо деинсталираш драйверите на Nvidia (за препоръчване с Driver Sweeper). После действаш по начина, по който колегата techmaniac е описал.

A aко предходната и новата видео карта са на един производител ( Nvidia - Nvidia или ATI - ATI ) пак ли трябва да се деинсталира драйвера предварително ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак ще бъде от полза за теб, ако споделиш с какъв хардуер си и каква видеокарта си решил да взимаш!Също и с какво захранване си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A aко предходната и новата видео карта са на един производител ( Nvidia - Nvidia или ATI - ATI ) пак ли трябва да се деинсталира драйвера предварително ?

Да, би било добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Преди малко пуснах е-мейл до фирмата от която ще поръчам видео картата и се зачудих след като я сменя с какъв кабел да вържа новото видео към захранването. Със същият, който е бил до сега на тази видео карта или ... ? Снимка6 или 8 пинов ? Или там как се водят, не съм много сигурен и самият кабел от захранването ли си идва или идва с видеокартата и се свързва към захранването ?Сегашната ми видео карта: Asus gtx 650 ti boost 2gb overclocked

Видео картата, която поръчах: POWERCOLOR 2048M R9 270 TURBO DUO, AXR9 270 2GBD5-TDHE/OC PCI-E 3.0

Редактирано от Mr.Nikolow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Преди малко пуснах е-мейл до фирмата от която ще поръчам видео картата и се зачудих след като я сменя с какъв кабел да вържа новото видео към захранването. Със същият, който е бил до сега на тази видео карта или ... ? Снимка6 или 8 пинов ? Или там как се водят, не съм много сигурен и самият кабел от захранването ли си идва или идва с видеокартата и се свързва към захранването ?Сегашната ми видео карта: Asus gtx 650 ti boost 2gb overclocked

Видео картата, която поръчах: POWERCOLOR 2048M R9 270 TURBO DUO, AXR9 270 2GBD5-TDHE/OC PCI-E 3.0

Колега незнам защо ти е да сменяш картата. Тя 650ti boost си е почти равна с R9 270/7850. Реално разлика няма да забележиш, а ще си се минал с определена сума! :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За друга цел ще се използва тази видео карта. Ако може да споделиш как стоят нещата с кабела ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R9 270 е с 6-pin 12V PCI-E стандартен захранващ конектор, същия като на nVidia-та. И не "ръгай диска с драйверите" а си свали Catalyst 13.12 и инсталирай него. Ако не си доволен от хашрейта или картата се държи нестабилно изчисти този и сложи Catalyst 13.11 beta 9.4 или пробвай направо новите Catalyst 14.2 Beta 1.3

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.