Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Mr.Nikolow

Въпрос при смяна на видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте. Решил съм да сменям видео картата на комютъра и искам да ви попитам няколко въпроса как протича цялата операция. Само махам старата, слагам новата, пускам компютъра, като ми зареди windows-а ръгам диска с драйвърите на новата видео карта и след като се инсталират, рескам и това е ? Има ли някакви други философии, като премахване на старите драйвъри и т.н.. ? Сегашната ми видео карта е NVidia, а новата, която ще слагам е ATI Radeon. Също искам да попитам ако по случайност не сложа видео картата правилно, например не е пъхната изцяло до долу какво ще стане при пускането на компютъра ? Има ли вероятност да изгори самата видео карта или да се случи нещо друго с компонентите.. ?

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето това е процедурата. Риска ако поставиш грешно картата е да окъсиш някой от елементите й или на дъното, както и да изгориш слота. Просто внимателно постави картата, и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно ви е казал многоуважаемият teckmaniac.

Друго важно нещо е,да не вземете да се подлъжете и да си купите някоя куца карта,пък с много гигабайти рам.Хубаво обмислете какво ще вземате.А ако решите,споделете тук какво сте избрал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Решил съм да сменям видео картата на комютъра и искам да ви попитам няколко въпроса как протича цялата операция. Само махам старата, слагам новата, пускам компютъра, като ми зареди windows-а ръгам диска с драйвърите на новата видео карта и след като се инсталират, рескам и това е ? Има ли някакви други философии, като премахване на старите драйвъри и т.н.. ? Сегашната ми видео карта е NVidia, а новата, която ще слагам е ATI Radeon. Също искам да попитам ако по случайност не сложа видео картата правилно, например не е пъхната изцяло до долу какво ще стане при пускането на компютъра ? Има ли вероятност да изгори самата видео карта или да се случи нещо друго с компонентите.. ?

Благодаря.

В твоя случай, първо деинсталираш драйверите на Nvidia (за препоръчване с Driver Sweeper). После действаш по начина, по който колегата techmaniac е описал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В твоя случай, първо деинсталираш драйверите на Nvidia (за препоръчване с Driver Sweeper). После действаш по начина, по който колегата techmaniac е описал.

A aко предходната и новата видео карта са на един производител ( Nvidia - Nvidia или ATI - ATI ) пак ли трябва да се деинсталира драйвера предварително ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак ще бъде от полза за теб, ако споделиш с какъв хардуер си и каква видеокарта си решил да взимаш!Също и с какво захранване си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A aко предходната и новата видео карта са на един производител ( Nvidia - Nvidia или ATI - ATI ) пак ли трябва да се деинсталира драйвера предварително ?

Да, би било добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Преди малко пуснах е-мейл до фирмата от която ще поръчам видео картата и се зачудих след като я сменя с какъв кабел да вържа новото видео към захранването. Със същият, който е бил до сега на тази видео карта или ... ? Снимка6 или 8 пинов ? Или там как се водят, не съм много сигурен и самият кабел от захранването ли си идва или идва с видеокартата и се свързва към захранването ?Сегашната ми видео карта: Asus gtx 650 ti boost 2gb overclocked

Видео картата, която поръчах: POWERCOLOR 2048M R9 270 TURBO DUO, AXR9 270 2GBD5-TDHE/OC PCI-E 3.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Преди малко пуснах е-мейл до фирмата от която ще поръчам видео картата и се зачудих след като я сменя с какъв кабел да вържа новото видео към захранването. Със същият, който е бил до сега на тази видео карта или ... ? Снимка6 или 8 пинов ? Или там как се водят, не съм много сигурен и самият кабел от захранването ли си идва или идва с видеокартата и се свързва към захранването ?Сегашната ми видео карта: Asus gtx 650 ti boost 2gb overclocked

Видео картата, която поръчах: POWERCOLOR 2048M R9 270 TURBO DUO, AXR9 270 2GBD5-TDHE/OC PCI-E 3.0

Колега незнам защо ти е да сменяш картата. Тя 650ti boost си е почти равна с R9 270/7850. Реално разлика няма да забележиш, а ще си се минал с определена сума! :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За друга цел ще се използва тази видео карта. Ако може да споделиш как стоят нещата с кабела ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R9 270 е с 6-pin 12V PCI-E стандартен захранващ конектор, същия като на nVidia-та. И не "ръгай диска с драйверите" а си свали Catalyst 13.12 и инсталирай него. Ако не си доволен от хашрейта или картата се държи нестабилно изчисти този и сложи Catalyst 13.11 beta 9.4 или пробвай направо новите Catalyst 14.2 Beta 1.3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване