Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
kristian88

Питане към бивши ученици от СМГ относно хардуер

Препоръчан отговор

Ще кажете защо точно ученици от Софийската математическа, ами защото за първи път видях такова нещо там като бях на уроци по математика преди доста години (по принцип не съм от София и не съм учил там затова помня смътно) и ми хареса. Та сега с един фр спорим кой точно модел UPS използваха в СМГ. Със сигурност бяха бели и на APC. Приятелчето казва APC Smart UPS 1400 (първа прикачена снимка), но аз мисля, че беше APC Smart UPS 420 или идентично изглеждащия 620 (втора и трета снимка съответно), с по-малко лампички. Апропо, реших да се върна на десктоп компютър и затова търся нещо подобно. По сантиментални причини а и защото е най-голямата марка смятам да заложа на APC, според вас струва ли си?

п.п. Сметнах, че темата е за хардуер, но ако не отговаря, моля модератора да не я трие, а да се премести в общия форум.

post-347512-0-67975600-1393769104_thumb.

post-347512-0-76895500-1393769110_thumb.

post-347512-0-13199800-1393769114_thumb.

Редактирано от kristian88 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И друго да питам - на колко време горе долу трябва да се подменят с нови батериите? :basketball3:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна не се интересувам от компютри, но ми казаха, че вече не продавали UPS на части лица вярно ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна не се интересувам от компютри, но ми казаха, че вече не продавали UPS на части лица вярно ли е?

глупости.... продават разбира се... пари да имаш всичко може човек да си купи -> UPS - APC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та сега с един фр спорим кой точно модел UPS използваха в СМГ. Със сигурност бяха бели и на APC.

Ако е било преди доста години, няма да намериш същия модел, освен ако купуваш на старо. APC отдавна да са ги извадили от производство. Съответно ще трябва веднага да сменяш батерия.

И друго да питам - на колко време горе долу трябва да се подменят с нови батериите?

2 до 3 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ivan_pz
      Здравейте! Понеже имам риг който консумира 2200W/ч и имам проблеми с тока (спира доста често за по няколко секунди) и ме интересува дали обикновен UPS(5-600W) ще свърши работа да не спира машината през тези секунди и ако не евентуално има ли решение този проблем?
    • от Svetlio88
      Възнамерявам да си закупя някава защита против токови удари за телевизора (LCD Smart) и се колебая между това дали да закупя UPS устройство или т.нар. surge protector. Първият вариант (UPS) е доста по-скъп, но би ми осигурил захранване, в случай че угасне тока докато се обновява фърмуера на ТВ-то. Принципно трябва да съм голям карък, за да се случи това, но не е невъзможно. Ако ще купувам UPS, вероятно ще е този, който е с два изх. куплунга тип "шуко".  Доколкото четох Offline UPS няма да ми свърши работа като защита, а покупка на Оnline такъв ще е безумие, заради цените им. Затова ще е line-interactive.
      Вторият вариант е да спестя едни 80-100 лв. и да си купа т.нар. surge protector или някакъв разклонител със защита. По-скоро бих избрал това , защото е доказана марка и е малко - няма кабел или куп ненужни гнезда - контакта ми е точно зад телевизора. Със сигурност няма да ми осигури захранване в случай, че угасне тока, но дали няма да е по-сигурна защита?
      Как смятате, има ли смисъл покупка на сравнително евтин UPS (тип Line-interactive) за телевизор или е ненужно? Кое би осигурило по-сигурна защита - евтин line-interactive UPS или surge protector?
    • от IvoB
      Здравейте,
      Смених дъното на едно "домашно сървърче" и дистрото от Убунту 12.04 на 16.04 сървър
      и се появи проблем с ЮПС-а, Eaton 5e 650. Преди това работеше без забележки.

Сега при спиране на тока ЮПС-а изключва компютъра, но самия той не се изключва, продължава да писка.
      И съответно, след възстановяването на захранването НЕ включва компютъра.
      Четох из нета че systemd и nut нещо не били много ок... така и не намерих решение.
      APC по-добре ли са откъм софтуер/драйвери с Linux/Ubuntu?

Лек ден на всички.
    • от Mr.n0b0dy
      Вече се вбесявам от тези премигвания и слаб ток.. А зимата завали ли сняг.. край.
      Сега ще си сглобявам компютър и се чудя след време да закупя ли разклонител какъвто имам и сега който има някаква пластина която поглъща високото напрежение ако преди това е спрял тока.
      А после към този разклонител да вържа и упс-са а към него самият компютър?
    • от preparat
      Здравейте.Имам следния проблем с UPS,модел APC Back-UPS RS 800.От едно известно време започна да се държи супер странно.Имам предвид , че много често започна да превключва от On Line на On Battery.През 10-15 секунди и това е когато компютърът ми не работи.Като го включа (компютъра) се стабилизира, прави го по нарядко.Батериите са две и няма и година от как ги смених.Купих ги от Викиват в Пловдив и мисля , че бяха някаква дъщерна марка на Huawei.Исках да попитам хора с опит в тази сфера за евентуалната причина.Благодаря ви предварително.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.