Премини към съдържанието
  • Известия

• Калин Карабойчев

15 години Kaldata.com – време е да почерпим!   31.03.2018

Здравейте приятели, На 14.04.2018г. Kaldata.com става на 15 години! Точно преди 15 години започнахме нашата „Мисия“, която в много моменти през тези години ни се е струвала „невъзможна“, но благодарение на Вас винаги сме намирали сили и начини да продължим напред. Вие направихте Kaldata.com най-големия и посещаван технологичен портал в България. През тези години Вие, нашите 250 082 потребители създадохте 158 652 теми в нашите форуми с 3 083 989 отговора в тях. Благодарение на вас, толкова много хора намериха решение на компютърните си проблеми. За тези години ние пък успяхме да публикуваме 126 121 новини и статии и да ви информираме за всичко, което се случва в необятния технологичен свят. Благодарим ви, че сте с нас през всичките тези години!  Вземете вашия подарък тук

Препоръчан отговор

Здравейте колеги! От доста време се каня да купя 1 видео карта на моята щайга. Досега карах с вградената. Спрял съм се на тази, понеже цената ме устройва. Конфигурацията я има в подписа ми. Скоро ще сменя процесора с Athlon64 3200+ 2.2GHz. Ще се ползва за гледане на клипове в тубата, от време на време някой филм (онлайн) и цс. Знам, че няма смисъл да се ъпгрейдва, но просто не се търпи... Клиповете засичат яко, цс-са що-годе се търпи. Като цяло ще купя само видеото, а за процесора няма да давам пари. Та интересува ме дали е икономична, какви температури ще държи и ще се налага ли да сложа допълнително вентилаторче? Някой ако има същото видео нека да сподели дали е доволен. Ще се радвам да чуя и други мнения относно видео картата. Захранването е "куча" марка, но се надявам да издържи.

Публикувано изображение

Благодаря предварително на отзовалите се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването няма да има проблем, ама тази карта... :X

Относно забиванята в YouTube, провери си настройките на флаш плеъра и браузерите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тука http://www.youtube.com/testtube пусни HTML5 така ще се товари по-малко процесора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването няма да има проблем, ама тази карта... :X

Относно забиванята в YouTube, провери си настройките на флаш плеъра и браузерите.

Не очаквам картата да прави чудеса. Само да ми вървят гладко клиповете и цс-са. И като цяло забиванията са във всички сайтове с видео клипове. Слагал съм и по-стари версии на флаш прлеъра, разлика няма. А с охлаждането дали ще имам проблеми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с охлаждането дали ще имам проблеми?

Едва ли.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мне, HTML5 е дори още по-тежък.Процесора си е силен, просто видеокартата е ташак и всичко пада върху него. Дали флаш, дали HTML5 - все тая.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята конфигурация е следната:AMD Athlon 64 X2 3800+ 2.0GhzPalit GeForce 9600GT 512MB DDR3Kingston 2x1GB DDR2 800Mhz Преди клиповете си вървяха добре (както и всичко останало),но от известно време започнаха да насичат доста. Докато не зареди целия клип не може да се гледа (а и след това накъсва). Щом преди всичко е вървяло добре значи проблема не е в слабият хардуер. Какви точно настройки на flash player трябва да се направят и има ли начин (или някаква програмка) всичко което пречи да се изчисти и системата да се оптимизира ? Пробвал съм с доста програми но никакъв ефект. С автора имаме сходни проблеми за това реших да попитам тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята конфигурация е следната:AMD Athlon 64 X2 3800+ 2.0GhzPalit GeForce 9600GT 512MB DDR3Kingston 2x1GB DDR2 800MhzПреди клиповете си вървяха добре (както и всичко останало),но от известно време започнаха да насичат доста. Докато не зареди целия клип не може да се гледа (а и след това накъсва). Щом преди всичко е вървяло добре значи проблема не е в слабият хардуер. Какви точно настройки на flash player трябва да се направят и има ли начин (или някаква програмка) всичко което пречи да се изчисти и системата да се оптимизира ? Пробвал съм с доста програми но никакъв ефект. С автора имаме сходни проблеми за това реших да попитам тук.

Аз преди бях със google Chrome махнах го сложих си опера и всичко е добре Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! От доста време се каня да купя 1 видео карта на моята щайга. Досега карах с вградената. Спрял съм се на тази, понеже цената ме устройва. Конфигурацията я има в подписа ми. Скоро ще сменя процесора с Athlon64 3200+ 2.2GHz. Ще се ползва за гледане на клипове в тубата, от време на време някой филм (онлайн) и цс. Знам, че няма смисъл да се ъпгрейдва, но просто не се търпи... Клиповете засичат яко, цс-са що-годе се търпи. Като цяло ще купя само видеото, а за процесора няма да давам пари. Та интересува ме дали е икономична, какви температури ще държи и ще се налага ли да сложа допълнително вентилаторче? Някой ако има същото видео нека да сподели дали е доволен. Ще се радвам да чуя и други мнения относно видео картата. Захранването е "куча" марка, но се надявам да издържи.

Благодаря предварително на отзовалите се!

Самонаказваш се с тая машина, но ти си знаеш... Вече най-евтиния нов процесор е светлинни години пред твоя, а съвременните изисквания за нет стават все по-тежки.

Ето ти едно примерно предложение за минимална цена, което ще е по-добро решение, вместо наливането на пари в тая конфигурация от преди 7-8 години.

ASROCK H81M-HDS /1150

G1820 2.7GHZ/2MB/LGA1150/BOX

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200

CM 250 SERIES W/500W PSU

Обща стойност - 367.07 лв. с ДДС

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.