Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, нов съм във форума и ще пиша за първи път  :)  Реших да пусна нова тема,защото чета вече от близо два месеца форуми за моя проблем,но не отрих нищо което да ми помогне или това което открих не оправи проблема.

Става дума за лаптоп ACER ASPIRE E1-531 който е закупен преди година и три месеца.

В началото беше добре но след около 3-4 месеца взе да зарежда по-бавно Windows.С всеки следващ месец се по-бавен ставаше лаптопа. Преди да преинсталирам Windows чаках по 5 минути, за да зареди.Забиваше дори когато говорех по скайп .След преинсталацията зарежда за около минута и половина  :)

П.С.: В сервиз ми преинсталираха Windows-a и казаха че всичко му е наред. 

Но основният проблем остана а той е примерно искам да отворя снимка на лаптопа и доста често ми пише че програмата е крашнала или когато превключвам от снимка на снимка след 5 секунди чак виждам следващата снимка или пък сега докато пишех на два-три пъти пиша думата и ми се появява след 2-3 секунди. Единствените игри които съм му инсталирал са Counter-strike 1.6 и Pet Racer (това е игра от нескуик  :) ), но цс е невъзможно да се играе лага е ужасен дори не мога да мръдна върви на картинки  :( , а за Pet Racer върви по-добре ама през 10 секунди запецва и остава на една картина и след 3 секунди се оправя и после пак същата песен  :( . Преди да преинсталирам и когато гледах филм ми забиваше  :help wanted4:

Абе просто навсякъде каквото и да правя на пейнта да рисувам ако не зацепи няма да е  :no-no:

От две седмици е с преинсталиран Windows, но усещам как пак става муден  :(

Ето и характеристика :

post-347472-0-36689800-1393771745_thumb.post-347472-0-34455800-1393771766_thumb.

Вчера сканирах с HD Tune хард диска ето резултати :post-347472-0-06858500-1393771840_thumb.post-347472-0-05563200-1393771846_thumb.post-347472-0-57856400-1393771855_thumb.

Сканирах вчера и за вируси с Malwarebytes, но не запазих файла,но пък нямаше нищо засечено. А иначе имам друга антивирусна Microsoft security essentials .

Ето и температурите :post-347472-0-43109300-1393772120_thumb.

П,С, Вчера беше много интересно  докато сканира HD Tunе за error scan лаптопа не зацепи нито веднъж, всичко вървеше супер бързо както трябва играх и Pet Racer и вървеше супер за цс не знам,защото съм я деинсталирал. Но след като error scan свърши пак се върна бавния цепещ лаптоп :(

ако искате още информация пишете може нещо да съм пропуснал 

някой може да каже че лаптопа е слаб и не става за игри и в сервиза ми казаха тъка ама ЦС е игра от 1999 година върви и на комповете в даскало дето са с едноядрен процесор,и за снимки да разглеждам ли не става. 

Надявам се да ми помогнете ;)  Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа,наистина е слаб.Проблема едва ли е един,който да го откриеш и като с магическа пръчка всичко да тръгне по вода! Гледам инсталиран браузър е IE11 ,който е доста тежък за твоя лаптоп!Ако си инсталирал и всички ъпдейти,автоматично,този лаптоп вече ще се е задъхал и едва ще работи нормално.А не се знае още какви програми наблъскани имаш.Сканираш за вируси с Malwarebytes,а имаш друга антивирусна Microsoft security essentials !Да не би да има поправяща и почистваща системата програма,oт рода на Advanced SystemCare,TuneUp Utilities или подобен на тях боклук?Една такава,е в състояние да обърка така една система,че да няма поправяне.Моята препоръка е да потърсиш теми за оптимизация на Уиндоус 7.Да намалиш програмите до минимум,като избираш по-стари и леки версии,за да може да тръгнат горе долу нещата.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа,наистина е слаб.Проблема едва ли е един,който да го откриеш и като с магическа пръчка всичко да тръгне по вода! Гледам инсталиран браузър е IE11 ,който е доста тежък за твоя лаптоп!Ако си инсталирал и всички ъпдейти,автоматично,този лаптоп вече ще се е задъхал и едва ще работи нормално.А не се знае още какви програми наблъскани имаш.Сканираш за вируси с Malwarebytes,а имаш друга антивирусна Microsoft security essentials !Да не би да има поправяща и почистваща системата програма,oт рода на Advanced SystemCare,TuneUp Utilities или подобен на тях боклук?Една такава,е в състояние да обърка така една система,че да няма поправяне.Моята препоръка е да потърсиш теми за оптимизация на Уиндоус 7.Да намалиш програмите до минимум,като избираш по-стари и леки версии,за да може да тръгнат горе долу нещата.

Да инсталирани са всички ъпдейти на Уиндолс,а този IE11 него изпозвам аз използвам Chrome . Преди преинсталацията имаше една от тези програми Advanced SystemCare вече няма ;) Сега имаш предвид да преинсталирам пак Уиндолса, но този път да изтегя някои който има само малко ъпдейти и да не го ъпдеитван повече?

П.С. лаптопа е купен на баба и няма почти никакви програми :)  Добре ще потърся теми и за оптимизация на Уиндолс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай тук за оптимизиране..Програми ,като Advanced SystemCare не са препоръчителни изобщо ,ако не знаеш да боравиш с тях 

само омазват ос.

Надявам се ,че не инсталираш и ъбдейтите на кило ,както се казва .Сега много колеги сигурно ще скочат ,но пробвай  без ъбдейти. 

Преинсталирай на чисто ,сложи само нужните драйвъри ,защо много от производителите блъскат софтуер ,от който няма нужда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо общо с инсталираните програми. Лаптопа може да не става за игри, но за обикновена употреба - филми, музика и интернет е перфектен.

Проблема може да е или калпав Уйндоус  или твърдия диск. Остави съветите за конфликтен и тежък софтуер.

Пробвай да инсталираш Hard Disk Sentinel. Пиши какъв е хелта на диска. Може и да му пуснеш и един пълен тест.

Редактирано от saint_jazz (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да се чудиш виж третата снимка от HD Tune  статуса на диска не ти е ок, тръгнал е замисли се за нов и прави бекъп на данните ако имаш нещо важно. Може да не ти отчита лоши сектори, но имаш проблем. Че не става за игри така е, но аз съм играл CS на лаптоп с доста по слаби характеристики от твоя и е вървял по вода...Само твърдия диск ти прави сечено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо общо с инсталираните програми. Лаптопа може да не става за игри, но за обикновена употреба - филми, музика и интернет е перфектен.

Проблема може да е или калпав Уйндоус  или твърдия диск. Остави съветите за конфликтен и тежък софтуер.

Пробвай да инсталираш Hard Disk Sentinel. Пиши какъв е хелта на диска. Може и да му пуснеш и един пълен тест.

Лаптопа е взет за това филми, музика и интернет.

Ето какво изписа  Hard Disk Sentinel.post-347472-0-10867100-1393838479_thumb.

Мисля че е много зле  :( Сега ще видя от къде се пуска пълен тест.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа точно този модел е отлична система за домашни нужди На такъв сменях клавиатура и го преинсталирах преди 4 дни точно .

Това че бави , насича и какво ли не , аз не се наемам да давам съвети и констатации . Не зная какво има инсталирано на този компютър , не зная как в протекла инсталацията на ОС -ма , не зная какви последващи действия са правени от автора .

Диска е за подмяна , това е ясно . Какво да се коментира повече . Един диск се купува , инсталира се като хората ОС и необходимите драйвери и програми .Не се ъпдейтва нищо без нужда и просто ей така и точка по въпроса .

Успех желая .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е гаранционен все още. Мисля да се възползвам от гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е гаранционен все още. Мисля да се възползвам от гаранцията.

Пиши после да кажеш дали са ти признали гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиши после да кажеш дали са ти признали гаранция.

Ще пиша. Само да не се заядат за тва че лаптопа не е с оригинален Уиндолс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с какъв Windows си не би трябвало да има значение.

Според умници от технобакалиите нелицензираната ОС води до отпадане на гаранцията, което е пълна глупост естествено, но хората им се връзват.

Ще пиша. Само да не се заядат за тва че лаптопа не е с оригинален Уиндолс.

Нищо не пречи и да я махнете преди да го занесете в сервиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиши после да кажеш дали са ти признали гаранцията.

Днес го занесох в сервиза като им казах какви са симптомите и ме попитаха дали имам програма с която да видят колко е здрав харда и аз им казах, че имам и отвориха програмата и като видяха, че е 14% здрав и веднага казаха,че е харда е заминал. Така че признаха ми гаранцията и ще го оправят :D;):P

П.С. ще пиша след като ми го върнат.

Редактирано от pencoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само за информация ще спомена че гаранциите който се дават и поемат от магазините са за хардуера , не за софтуер . ОС е софтуер който може да бъде заменян и няма условие при което смяна на софтуер да прекратява или анулира гаранция по хардуера .

Имаше едни такива изцепки преди 7-8 . Това отдавна е приключило .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес го занесох в сервиза като им казах какви са симптомите и ме попитаха дали имам програма с която да видят колко е здрав харда и аз им казах, че имам и отвориха програмата и като видяха, че е 14% здрав и веднага казаха,че е харда е заминал. Така че признаха ми гаранцията и ще го оправят :D;):P

П.С. ще пиша след като ми го върнат.

Все още има свестни сервизи. :wink12:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още има свестни сервизи.

Върнаха ми лаптопа. Вече е супер бърз и всички игри който аз играя ми вървят супер. При това смяната отне точно 2 седмици много бързо за гаранционен сервиз. Благодаря на всички който ми помогнаха и писаха в темата.  :)  :yanim:  :computer2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Внимателно с игричките,ще му скъсиш живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
    • от BluePower
      USB Портовете не ми работят ето и снимка

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.