Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден на всички.Имам някой въпроси и искам помощ за моят компютър.Гледал съм този форум много пъти и ми е решавал много проблеми но ето и аз стигнах до тук да искам малко помощ от някой който разбира повече,имам някой проблеми/въпроси за който трябва да попитам.Моят компютър вдига много шум когато работи и искам да сменя кутията вероятно и винтилаторите но не искам да пълния темата със тъпи въпроси или безмислни отговори,ако се нелажи ще дам снимки,информация и всичко необходимо ако някой се интересува и иска да ми помогне.Благодария преджарително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо казано шума може да е от всичко - захранване, охладителите по кутията, процесора, видеокартата и т.н. Ти сигурен ли си от кое от тези е този шум ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

На първо място е нужно шума да се локализира. Възможно е да не е само от вентилатори, а и от вибрации от кутията, ако последната е евтина и изработена не съвсем по стандартите например.

За целта може да започнеш с елементарният тест с блокирането на вентилаторите за няколко секунди и слушане дали шума намалява. Например първо с този на процесора. Използвай пръста си, постави го на лепенката на вентилатора (при положение, че е монтиран правилно, а именно с лепенката от външната страна... иначе... най-добре го обърни и тогава направи теста, или ако си бърз и няма натоварваща активност - изключваш от CPU_FAN, слушаш и включваш), и започни бавничко да увеличаваш натиска, докато започне да намаля обороти и накрая спре. В този момент се ослушай дали шума продължава, и ако да - продължаваш със същият тест и на другите вентилатори (на кутията), ако има такива. Накрая, ако се установи, че не шумят те - остава единственият активен друг - захранването. :)

Ако и той не шуми - кутията.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шумът идва от винтилатора на на кутията освен това цялата кутия вибрира силничко,кутията е доста голяма и мисля че не е балансирана затова мисля да купа нова кутия във която да събера дъното и някой друг винтилатор но затова писах тук ако някой може да ми даде съвет какво да направия защото може и да няма смисъл да сменям кутията но ако имате желание може да дам снимки и да ми дадете по точен отговор и може да дам цялата характеристика.Отново благодария за бързите ви отговори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден на всички.Имам някой въпроси и искам помощ за моят компютър.Гледал съм този форум много пъти и ми е решавал много проблеми но ето и аз стигнах до тук да искам малко помощ от някой който разбира повече,имам някой проблеми/въпроси за който трябва да попитам.Моят компютър вдига много шум когато работи и искам да сменя кутията вероятно и винтилаторите но не искам да пълния темата със тъпи въпроси или безмислни отговори,ако се нелажи ще дам снимки,информация и всичко необходимо ако някой се интересува и иска да ми помогне.Благодария преджарително

Да започнем от там с какъв хардуер разполагаш - кутия, захранване, процесор(с какъв охладител е), видеокарта. На тези неща марка и модел. Имаш ли инсталирани допълнителни вентилатори на кутията и ако да какви(марка, модел), тяхното разположение. При възможност снимки на кутията отвътре за да се види общата подредба и тази на кабелите. Моментни температури на компонентите замерени със Speccy примерно или най-добре видяни през биос.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вентилатора е високооборотен, сменете го с такъв, работещ на по-ниски обороти, или ако кутия има предвидено място за 120мм вентилатор - с такъв, подходящ. Вибрациите могат да се получават именно от високи обороти на case fan-а, разбира се съчетано и с неб*лансирана кутия.

П.С: Ихаааа, филтъра на форума мисли трибуквената част след "н"-то от думата "неб*лансирана" за... хаха.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето цялата информация относно видеокартата е вградена защото старата ми гръмна и ако може дали ще има възможност да ми кажете какви параметри мога да му сложа максимално без да гръмна някоя части дали дъното ще издаржи още 2/4 ГБ рам.И пропъснах когато е под някакво натоварване имам чустовото че салумет каца вкъщи :Д

Field  ValueComputer  Computer Type  ACPI Multiprocessor PCOperating System  Microsoft Windows XP ProfessionalOS Service Pack  [ TRIAL VERSION ]Internet Explorer  8.0.6001.18702 (IE 8.0)DirectX  4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)Computer Name  DEMONEIC-1766C8User Name  DemoneichLogon Domain  [ TRIAL VERSION ]Date / Time  2014-03-03 / 20:31  Motherboard  CPU Type  Intel Pentium 4 521, 2800 MHz (14 x 200)Motherboard Name  Asus P5LD2-VM  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)Motherboard Chipset  Intel Lakeport-G i945GSystem Memory  [ TRIAL VERSION ]DIMM1: PX1GB-665-D04G2B  512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)DIMM2: A-Data  [ TRIAL VERSION ]BIOS Type  AMI (04/12/06)Communication Port  Communications Port (COM1)Communication Port  Communications Port (COM2)Communication Port  ECP Printer Port (LPT1)  Display  Video Adapter  Intel® 82945G Express Chipset Family  (128 MB)3D Accelerator  Intel GMA 950  Multimedia  Audio Adapter  Realtek ALC882/D/M @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]  Storage  IDE Controller  Intel® ICH7 Family Ultra ATA Storage Controllers - 27DFIDE Controller  Intel® N10/ICH7 Family Serial ATA Storage Controller - 27C0Floppy Drive  Floppy disk driveDisk Drive  ST380811AS  (80 GB, 7200 RPM, SATA-II)Optical Drive  HL-DT-ST CD-ROM GCR-8480B  (48x CD-ROM)SMART Hard Disks Status  OK  Partitions  C: (NTFS)  [ TRIAL VERSION ]D: (NTFS)  56305 MB (47111 MB free)Total Size  [ TRIAL VERSION ]  Input  Keyboard  Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 KeyboardMouse  HID-compliant mouse  Network  Primary IP Address  [ TRIAL VERSION ]Primary MAC Address  00-08-A1-69-F8-78Network Adapter  CNet PRO200WL PCI Fast Ethernet Adapter  (192. [ TRIAL VERSION ])Network Adapter  Intel® PRO/1000 PL Network Connection  Peripherals  USB1 Controller  Intel 82801GB ICH7 - USB Universal Host Controller [A-1]USB1 Controller  Intel 82801GB ICH7 - USB Universal Host Controller [A-1]USB1 Controller  Intel 82801GB ICH7 - USB Universal Host Controller [A-1]USB1 Controller  Intel 82801GB ICH7 - USB Universal Host Controller [A-1]USB Device  USB Human Interface Device  DMI  DMI BIOS Vendor  American Megatrends Inc.DMI BIOS Version  0701DMI System Manufacturer  MAXDATADMI System Product  *DMI System Version  5123660003DMI System Serial Number  [ TRIAL VERSION ]DMI System UUID  [ TRIAL VERSION ]DMI Motherboard Manufacturer  ASUSTeK Computer INC.DMI Motherboard Product  P5LD2-VMDMI Motherboard Version  Rev 1.xxDMI Motherboard Serial Number  [ TRIAL VERSION ]DMI Chassis Manufacturer  Chassis ManufactureDMI Chassis Version  Chassis VersionDMI Chassis Serial Number  [ TRIAL VERSION ]DMI Chassis Asset Tag  [ TRIAL VERSION ]DMI Chassis Type  Desktop CaseDMI Total / Free Memory Sockets  4 / 2 

Field  ValueCPU Properties  CPU Type  Intel Pentium 4 521, 2800 MHz (14 x 200)CPU Alias  PrescottCPU Stepping  E0Instruction Set  x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3Original Clock  [ TRIAL VERSION ]Min / Max CPU Multiplier  14x / 14xEngineering Sample  NoL1 Trace Cache  12K InstructionsL1 Data Cache  [ TRIAL VERSION ]L2 Cache  1 MB  (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)  CPU Manufacturer  Company Name  Intel CorporationProduct Information  http://ark.intel.com/search.aspx?q=Intel Pentium 4 521Driver Update  http://www.aida64.com/driver-updates  Multi CPU  Motherboard ID  INTELCPU #1  Intel® Pentium® 4 CPU 2.80GHz, 2800 MHzCPU #2  Intel® Pentium® 4 CPU 2.80GHz, 2800 MHz  CPU Utilization  CPU #1 / HTT Unit #1  39 %CPU #1 / HTT Unit #2  40 % 

Field  ValueBIOS Properties  BIOS Type  AMIBIOS Version  0701System BIOS Date  04/12/06Video BIOS Date  07/18/05  BIOS Settings (ATK)    BIOS Manufacturer  Company Name  American Megatrends Inc.Product Information  http://www.ami.com/amibiosBIOS Upgrades  http://www.aida64.com/bios-updates  Problems & Suggestions  Suggestion  System BIOS is more than 2 years old. Update it if necessary.Suggestion  Video BIOS is more than 2 years old. Update it if necessary.

http://dox.bg/files/dw?a=36eab4d8e1

Редактирано от Demoneich (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До тук разбрах само какъв е процесора и видеото. Отговори и на другите ми въпроси иначе нищо не правим. И моля те, пиши малко по-грамотно, че станах разноглед!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутия-http://www.kolko.bg/bg/prestigio-md-3102-bg/p/1015137

Захранване-460 W

Процесор-intel pentium 4 2.80 ghz

Видео карта-Intel® 82945G Express Chipset Family  128 MB (вградена)

Вентилатора го има на снимка както и разположението на дъното

Рам-4 slot ddr2

Размер на дънната платка   240 mm x 240 mm

Извинявам се ако съм бил някаде неточен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, но по-мърляв компютър не бях виждал от доста време. Както и да е, доколкото виждам имаш 2 перки - едната на процесора и другата на захранването. Та шума идва вероятно и от двете, защото са затлачени с мръсотия. Препоръчвам ти да го занесеш на сервиз или ако си затруднен финансово потърси помощ от приятел да ти изчисти основно хардуера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах планове да го чистия утре но реших първо да пусна една тема тук.Благодария че си дадохте мнението и до колкото разбрах няма смисъл да сменям кутия,захранване и вентилатури. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах планове да го чистия утре но реших първо да пусна една тема тук.Благодария че си дадохте мнението и до колкото разбрах няма смисъл да сменям кутия,захранване и вентилатури. :)

Не, няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Ннезнам темата дали е за тук но вчера си взех втора записвачка и след като я сложих записвачката която ми бе с компа спря да работи като и тази която я купих!Пробвах по отделно една по една но пак същата работа .Не ми четат нищо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е за тук. И сте дали прекалено малко информация за да може да се даде смислен отговор. Ако дъното е старо и се ползват IDE кабели, там трябва да се укаже на компютъра кое устройство е master и кое slave. Това става, като погледнете отзад, където свързвате кабелите на устройството трябва да има jumper,който да има възможности да бъде поставен на позиции Master , Slave и Cabel Select. Едното устройство трябва да бъде посочено, като Master, а другото, като Slave.(Ако те са на един кабел,не съм сигурен, ако са на отделни) Ако дъното и съответно записвачките се свързват посредством сата кабели, проблема трябва да се търси на друго място, защото там няма Master и Slave,а дисковете са по един за канал.

Редактирано от g060dimitrov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Пешеходецът
      Здравейте !
      Искам да попитам за мнение относно качеството на дънните платки произведени от MSI. С какво биха привлекли  купувач в сравнение например с ASUS. Гледал съм класации на лаптопи от марката MSI  и общото мнение, че са на топ ниво, но не знам как стоят нещата с дънните платки.
    • от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.