Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Добър ден на всички.Имам някой въпроси и искам помощ за моят компютър.Гледал съм този форум много пъти и ми е решавал много проблеми но ето и аз стигнах до тук да искам малко помощ от някой който разбира повече,имам някой проблеми/въпроси за който трябва да попитам.Моят компютър вдига много шум когато работи и искам да сменя кутията вероятно и винтилаторите но не искам да пълния темата със тъпи въпроси или безмислни отговори,ако се нелажи ще дам снимки,информация и всичко необходимо ако някой се интересува и иска да ми помогне.Благодария преджарително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо казано шума може да е от всичко - захранване, охладителите по кутията, процесора, видеокартата и т.н. Ти сигурен ли си от кое от тези е този шум ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо място е нужно шума да се локализира. Възможно е да не е само от вентилатори, а и от вибрации от кутията, ако последната е евтина и изработена не съвсем по стандартите например.

За целта може да започнеш с елементарният тест с блокирането на вентилаторите за няколко секунди и слушане дали шума намалява. Например първо с този на процесора. Използвай пръста си, постави го на лепенката на вентилатора (при положение, че е монтиран правилно, а именно с лепенката от външната страна... иначе... най-добре го обърни и тогава направи теста, или ако си бърз и няма натоварваща активност - изключваш от CPU_FAN, слушаш и включваш), и започни бавничко да увеличаваш натиска, докато започне да намаля обороти и накрая спре. В този момент се ослушай дали шума продължава, и ако да - продължаваш със същият тест и на другите вентилатори (на кутията), ако има такива. Накрая, ако се установи, че не шумят те - остава единственият активен друг - захранването. :)

Ако и той не шуми - кутията.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шумът идва от винтилатора на на кутията освен това цялата кутия вибрира силничко,кутията е доста голяма и мисля че не е балансирана затова мисля да купа нова кутия във която да събера дъното и някой друг винтилатор но затова писах тук ако някой може да ми даде съвет какво да направия защото може и да няма смисъл да сменям кутията но ако имате желание може да дам снимки и да ми дадете по точен отговор и може да дам цялата характеристика.Отново благодария за бързите ви отговори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден на всички.Имам някой въпроси и искам помощ за моят компютър.Гледал съм този форум много пъти и ми е решавал много проблеми но ето и аз стигнах до тук да искам малко помощ от някой който разбира повече,имам някой проблеми/въпроси за който трябва да попитам.Моят компютър вдига много шум когато работи и искам да сменя кутията вероятно и винтилаторите но не искам да пълния темата със тъпи въпроси или безмислни отговори,ако се нелажи ще дам снимки,информация и всичко необходимо ако някой се интересува и иска да ми помогне.Благодария преджарително

Да започнем от там с какъв хардуер разполагаш - кутия, захранване, процесор(с какъв охладител е), видеокарта. На тези неща марка и модел. Имаш ли инсталирани допълнителни вентилатори на кутията и ако да какви(марка, модел), тяхното разположение. При възможност снимки на кутията отвътре за да се види общата подредба и тази на кабелите. Моментни температури на компонентите замерени със Speccy примерно или най-добре видяни през биос.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вентилатора е високооборотен, сменете го с такъв, работещ на по-ниски обороти, или ако кутия има предвидено място за 120мм вентилатор - с такъв, подходящ. Вибрациите могат да се получават именно от високи обороти на case fan-а, разбира се съчетано и с неб*лансирана кутия.

П.С: Ихаааа, филтъра на форума мисли трибуквената част след "н"-то от думата "неб*лансирана" за... хаха.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето цялата информация относно видеокартата е вградена защото старата ми гръмна и ако може дали ще има възможност да ми кажете какви параметри мога да му сложа максимално без да гръмна някоя части дали дъното ще издаржи още 2/4 ГБ рам.И пропъснах когато е под някакво натоварване имам чустовото че салумет каца вкъщи :Д

Field  ValueComputer  Computer Type  ACPI Multiprocessor PCOperating System  Microsoft Windows XP ProfessionalOS Service Pack  [ TRIAL VERSION ]Internet Explorer  8.0.6001.18702 (IE 8.0)DirectX  4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)Computer Name  DEMONEIC-1766C8User Name  DemoneichLogon Domain  [ TRIAL VERSION ]Date / Time  2014-03-03 / 20:31  Motherboard  CPU Type  Intel Pentium 4 521, 2800 MHz (14 x 200)Motherboard Name  Asus P5LD2-VM  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)Motherboard Chipset  Intel Lakeport-G i945GSystem Memory  [ TRIAL VERSION ]DIMM1: PX1GB-665-D04G2B  512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)DIMM2: A-Data  [ TRIAL VERSION ]BIOS Type  AMI (04/12/06)Communication Port  Communications Port (COM1)Communication Port  Communications Port (COM2)Communication Port  ECP Printer Port (LPT1)  Display  Video Adapter  Intel® 82945G Express Chipset Family  (128 MB)3D Accelerator  Intel GMA 950  Multimedia  Audio Adapter  Realtek ALC882/D/M @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]  Storage  IDE Controller  Intel® ICH7 Family Ultra ATA Storage Controllers - 27DFIDE Controller  Intel® N10/ICH7 Family Serial ATA Storage Controller - 27C0Floppy Drive  Floppy disk driveDisk Drive  ST380811AS  (80 GB, 7200 RPM, SATA-II)Optical Drive  HL-DT-ST CD-ROM GCR-8480B  (48x CD-ROM)SMART Hard Disks Status  OK  Partitions  C: (NTFS)  [ TRIAL VERSION ]D: (NTFS)  56305 MB (47111 MB free)Total Size  [ TRIAL VERSION ]  Input  Keyboard  Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 KeyboardMouse  HID-compliant mouse  Network  Primary IP Address  [ TRIAL VERSION ]Primary MAC Address  00-08-A1-69-F8-78Network Adapter  CNet PRO200WL PCI Fast Ethernet Adapter  (192. [ TRIAL VERSION ])Network Adapter  Intel® PRO/1000 PL Network Connection  Peripherals  USB1 Controller  Intel 82801GB ICH7 - USB Universal Host Controller [A-1]USB1 Controller  Intel 82801GB ICH7 - USB Universal Host Controller [A-1]USB1 Controller  Intel 82801GB ICH7 - USB Universal Host Controller [A-1]USB1 Controller  Intel 82801GB ICH7 - USB Universal Host Controller [A-1]USB Device  USB Human Interface Device  DMI  DMI BIOS Vendor  American Megatrends Inc.DMI BIOS Version  0701DMI System Manufacturer  MAXDATADMI System Product  *DMI System Version  5123660003DMI System Serial Number  [ TRIAL VERSION ]DMI System UUID  [ TRIAL VERSION ]DMI Motherboard Manufacturer  ASUSTeK Computer INC.DMI Motherboard Product  P5LD2-VMDMI Motherboard Version  Rev 1.xxDMI Motherboard Serial Number  [ TRIAL VERSION ]DMI Chassis Manufacturer  Chassis ManufactureDMI Chassis Version  Chassis VersionDMI Chassis Serial Number  [ TRIAL VERSION ]DMI Chassis Asset Tag  [ TRIAL VERSION ]DMI Chassis Type  Desktop CaseDMI Total / Free Memory Sockets  4 / 2 

Field  ValueCPU Properties  CPU Type  Intel Pentium 4 521, 2800 MHz (14 x 200)CPU Alias  PrescottCPU Stepping  E0Instruction Set  x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3Original Clock  [ TRIAL VERSION ]Min / Max CPU Multiplier  14x / 14xEngineering Sample  NoL1 Trace Cache  12K InstructionsL1 Data Cache  [ TRIAL VERSION ]L2 Cache  1 MB  (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)  CPU Manufacturer  Company Name  Intel CorporationProduct Information  http://ark.intel.com/search.aspx?q=Intel Pentium 4 521Driver Update  http://www.aida64.com/driver-updates  Multi CPU  Motherboard ID  INTELCPU #1  Intel® Pentium® 4 CPU 2.80GHz, 2800 MHzCPU #2  Intel® Pentium® 4 CPU 2.80GHz, 2800 MHz  CPU Utilization  CPU #1 / HTT Unit #1  39 %CPU #1 / HTT Unit #2  40 % 

Field  ValueBIOS Properties  BIOS Type  AMIBIOS Version  0701System BIOS Date  04/12/06Video BIOS Date  07/18/05  BIOS Settings (ATK)    BIOS Manufacturer  Company Name  American Megatrends Inc.Product Information  http://www.ami.com/amibiosBIOS Upgrades  http://www.aida64.com/bios-updates  Problems & Suggestions  Suggestion  System BIOS is more than 2 years old. Update it if necessary.Suggestion  Video BIOS is more than 2 years old. Update it if necessary.

http://dox.bg/files/dw?a=36eab4d8e1

Редактирано от Demoneich (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До тук разбрах само какъв е процесора и видеото. Отговори и на другите ми въпроси иначе нищо не правим. И моля те, пиши малко по-грамотно, че станах разноглед!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутия-http://www.kolko.bg/bg/prestigio-md-3102-bg/p/1015137

Захранване-460 W

Процесор-intel pentium 4 2.80 ghz

Видео карта-Intel® 82945G Express Chipset Family  128 MB (вградена)

Вентилатора го има на снимка както и разположението на дъното

Рам-4 slot ddr2

Размер на дънната платка   240 mm x 240 mm

Извинявам се ако съм бил някаде неточен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, но по-мърляв компютър не бях виждал от доста време. Както и да е, доколкото виждам имаш 2 перки - едната на процесора и другата на захранването. Та шума идва вероятно и от двете, защото са затлачени с мръсотия. Препоръчвам ти да го занесеш на сервиз или ако си затруднен финансово потърси помощ от приятел да ти изчисти основно хардуера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах планове да го чистия утре но реших първо да пусна една тема тук.Благодария че си дадохте мнението и до колкото разбрах няма смисъл да сменям кутия,захранване и вентилатури. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах планове да го чистия утре но реших първо да пусна една тема тук.Благодария че си дадохте мнението и до колкото разбрах няма смисъл да сменям кутия,захранване и вентилатури. :)

Не, няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Ннезнам темата дали е за тук но вчера си взех втора записвачка и след като я сложих записвачката която ми бе с компа спря да работи като и тази която я купих!Пробвах по отделно една по една но пак същата работа .Не ми четат нищо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е за тук. И сте дали прекалено малко информация за да може да се даде смислен отговор. Ако дъното е старо и се ползват IDE кабели, там трябва да се укаже на компютъра кое устройство е master и кое slave. Това става, като погледнете отзад, където свързвате кабелите на устройството трябва да има jumper,който да има възможности да бъде поставен на позиции Master , Slave и Cabel Select. Едното устройство трябва да бъде посочено, като Master, а другото, като Slave.(Ако те са на един кабел,не съм сигурен, ако са на отделни) Ако дъното и съответно записвачките се свързват посредством сата кабели, проблема трябва да се търси на друго място, защото там няма Master и Slave,а дисковете са по един за канал.

Редактирано от g060dimitrov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от transcend92
      със Intel 2300 съм ядрата стигат до 65 градуса
      със един вентилатор на кутията съм 
      това става когато играя игри 
      играя Fortnite, PUBG със Nvidia - 1050ti 4gb 
      PC кутия е на Raidmax Vortex V4 404WBG
      ето и снимки

какво трябва да направя за да не стига тези температури докато играя
      имам опция за още 3 вентилатора 
      2 x 120 мм (опционален, отпред)
      1 x 120 мм (опционален, отгоре)
      ако сложа тях ще си реша ли проблема ?

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Кристиян Кръстев
      Така извинете ме бях пускал тема тука и за ъпгрейд на моя компютър и са стигна до там че ще купувам направо нов та мисълта ми е дали ще е ок за игри на слаби графики за csgo на 1024x768 low 
      Частите 
      Дънна платка GIGABYTE H110M-S2V
      Процесор Intel Pentium G4600
      Kingston 4GB 2400MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black, EAN: '740617244335
      Видео карта GIGABYTE GeForce® GT 1030 OC 2GB GDDR5
      Захранване ми кажете вие което няма да каже бум и да е качествено до 70лв 
      И друго дали ще мога изобщо да вадя добри кадри с тези части на CS:GO 1024x768 low

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.