Премини към съдържанието
blagovest78

Има ли сред вас, които биха желали да бъдат полезни на обществото ни ?

Препоръчан отговор

Здравейте Приятели

Има ли сред вас, които биха желали да бъдат полезни на обществото ни ?

Не искам и не вярвам ,че това е само илюзия и моментно състояние, че не мога да бъда полезен на хора, които имат нужда от подкрепа и помощ.
Вероятно това е първата ви мисъл до този момент в който четете посланието ми в началото , но ще ви опровергая, като отбележа, че ще пребързате неоснователно ако си помислите това.

От доста време ставам всяка сутрин от леглото си с мисълта, кога ще успея да убедя и други като мен ,че могат да бъдат оценени за притежаваните качествата да си помагаме взаимно , да се организираме едно в цяло за да бъдем ефективни в помощ на обществото и себе си. 
 Времето минава ,а не откривам формулата в това да убедя или открия хора, които биха
повярвали в потенциала си, личностните качества и най-вече убеждения идеализиращи на
най-високо и ценено в живота : любовта, благородството морала, честността хуманността
добродетелството, изкреноста и детската наивност, че можем да живеем в един по-добър свят.
В сегашно време наистина е трудно да намерим истинското си призвание,защото още с раждането си сме обърквани от "норми" на добър живот (хубави автомобили, хубави мъже, жени, маркови дрехи, големи къщи, лъскав начин на живот сриващ неусетно ценностната ни система.
И тъка със всеки изминал ден в продължение на тези последни години осъзнах цената и цвета на живота, каква е ролята и мисията на всеки човек.

Разбрах, че хората се делят на две: едни, които живеят просто защото са родени, а другите са
родени, за да живеят и да събуждат живота в другите. Живеем в един изключително материален свят, на всякъде се предлагат едни и същи възможности за работа.

Обикновено човек работи нещо, което не харесва истински. Така е устроен днес света -
зависими сме от парите, от материалните неща. А духовното остава някак на заден план.
Човек няма избор, ограничен е с това, което се предлага на пазара на труда. Всеки се впуска
да преследва чужди цели, стремим се към престиж и слава.
За мое голямо щастие аз осъзнах ,че не търся по-горе изреденото. В момента не работя. И
когато реша да се огледам за нова възможност, не откривам това, което да ме грабне, да желая истински за да бъда всеотдаен към работата си.

Знам само едно от известно време се опитвам да създам Неправителствена организация (НПО) с обществена дейност - в сферата на граждански права с основен приоритет в социални дейности и човешки права, взаимопомощ, помощ на уязвимите, слабите в обществото хора ,трудно преодоляващи проблемите в сложният и хаотичен начин на живот в България.

Правя опити да бъда буден гражданин постоянно, дори и докато се налага да бъда другия аз в
ежедневието, като работя и същевременно се боря за каузи, които са полезни за обществото ни.
Ще посоча пример за който, много хора биха си казали нищо не зависи от мен, но аз съм на
различно мнение защото си доказах, че може с повече упоритост, постоянство хитрост и
прагматичност да се случат нещата. Примерът,който държа да представя е “Можем ли да
спасим човешки живот” : Катастрофи, домашно насилие, детско насилие и много други…. на които всеки става свидетел,но всеки се сеща когато стане твърде късно. Опитите ми не бяха насърчени достатъчно, но видях желание от страна на хора работещи в институциите, които посетих за да осъществя и постигна градивен резултат. И съм убеден че, заедно можем  да постигнем много повече от колкото  сам за да бъдем много по-полезни с приноса и ентусиазма си в това да помагаме на хората.

Във връзка с това искам да отправя апел за подкрепа, като участвате в сайтът ми, който създадох.

Нуждая се от ресурс за да реализирам идеите си,

До момента в който бях безработен  разполагах с много свободно време ,което оползотворих като успях да си създам концепция за реализация на идеята ми и същевременно създадох сайт, чрез който искам да се свържа с много хора.
Сайтът е създаден с основна цел да защитава интересите на обществото.
В търсене на справедливостта, като подпомага и подкрепя с информация и съвети за
преодоляване при нарушени граждански права, проблеми и тревоги.

Основните категории - защита правата на хора в следните категории :
Здравеопазване - лекарски грешки,
Услуги - некоректни фирми
Стоки - некачествени стоки
Работа - некоректни работодатели
Престъпност - грабежи, измами, убийства, домашно насилие над деца и жени и много други..

Сайта ще предоставя възможността за връзка между хората с проблеми и компетентни адвокати или юристи от цяла България.

- Основна движеща идея е да се организираме по градове да се дискутират местните проблеми и опитаме да разрешим с всеобщо усилие.

- Също така да подпомагаме, като реализиране и провеждане на кампания за хора нуждаещи се за събиране на средства в случай на живото спасяващи операции .

Помощ за стари хора или самотни майки с деца.

Има толкова много идеи, които съм сигурен, че и вие можете да допринесете за това да станем най-добрия отбор, защо не и изненада за много хора, които с безразличието си ще ги правокираме да станат част от нас.

Ако си Уеб дизайнер си добре дошъл!

Ако си Текстописец си добре дошъл!

Ако си Копирайтър си добре дошъл!

Ако си Аниматор си добре дошъл!

Ако си студент учещ право или психология си добре дошъл!

Ако си добър в това, което можеш си добре дошъл!

Благодаря ви за отделеното време на ваше пълно разположение съм за всякаква информация, за да може започналата тема да продължи … пожелавам ви всичко добро и най-вече да бъдете много здрави и заредени за предизвикателствата, които ви отправих.
e-mail:
contacts@spravedlivostbg.com

Не бъдете безразлични и бездушни към проблемите към хора, които имат нужда от подкрепа дори и и само да поставите вашият пост тук , като кажете на какво нарушение сте свидетел.

За това ви давам мотивация с това клипче,

в което младежи наказват циганин опитващ се да обере жена в градският транспорт,обаче за негово нещастие е попаднал на група млади момчета,които му дават заслужен урок,който ще помни дълго време,като съдебната система е импотентна да се справи с беззаконието младежите решават да вземат правосъдието в свои ръце.

Ако и вие сте направили добро или имате предложение пишете тук !

Редактирано от blagovest78 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана ми жал за това момче направо  крадеш ли чупят ти кокалите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това ви давам мотивация с това клипче,

Хубава мотивация. Самоуправството е незаконно. Да защитаваш закона, като се мислиш за по-голям от него, никога не води до нищо хубаво.Идеята като цяло не е лоша, но защо я разваляш, като даваш за пример точно това? Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светът изобщо и в частност обществото са така устроени , че щеш или не щеш , винаги даваш повече на обществото от колкото можеш да вземеш .

По простата причина , че човек гол идва на този свят и гол си отива от него ! Стореното остава !

Друг е въпросът дали ще дадеш на обществото добро или зло , с оглед на горния клип и не само !

Защото ако не познаваме злото , как ще оценим доброто , а също и обратно....?

Злото по свой начин е полезно за обществото !.....

Т.е. полезността не е въпрос на желание - тя е неизбежна ! Защото всичко е полезно за нещо и/или за някого по някакъв начин !  :)

Уточнете или задайте въпроса си по друг начин ! :)

Примерно :" Заповядайте в моя сайт за да сте ми полезни.....!"  :)

Другото е .....нещо с което денонощно ни заливат....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И отново прочетох празни приказки от последните мнения защитници на тези които вършат ползи за обществото - не ти се работи крадеш хванат те - пускат те, убиваш - жалят те защото не е човешко да си в затвор , вредиш - чакаш да се поправи, вършиш зло - то е нужно за да има и добро. Дрън Дрън оставете това на политиците или достатъчно добре са ви промили мозъците за да приемете всичко което трябва да ви превърне в човечни либерални разбиращи и гальовни хора. 

колко от вас мислят адекватно и се крият зад кръшните клишета, като тези имаме си закони.... извинявайте, но вие от тези които ги спазвате ли сте... може би не теглите филми и музика през замунда и арена, може би карате винаги внимателно, като не превишавате скороста от допустимото градско и извънградско или винаги пропускате пешеходците, или може би не проявявате безразличие към анархично паркиралите коли по тротоари, които карат децата и всички хора да газят в тревата или да са на платното на улицата с това клипче

http://www.youtube.com/watch?v=V5XHnFazzsY

ли да ви мотивирам за да разберете че безразличието е по-опасно от това да направиш това, което са направили момчетата в България.

Вие гласувате ли все още вярвате ли, че това което ви сервират всеки ден по новините не е лъжа за този живот, който живеете и винаги се оповавате на изтърканият цитат има закони ние сме европейска цевилизована държава ?

Защо всеки му се иска да се оправи положението но само,като мрънка за по удобно на познати и непознати,да пише по форуми като критикува .

Иска да се премахне корупцията,но си плаща под масата на лекари ,полицаи адвокати ,катаджии ,митничари и много други несвързани с държавата защото не обичат да чакат - това е под достойнството на съвременния българин.

Всеки признава, че алкохола пречи на много от шофьорите ,но въпреки това статистиката е пълна с такива нарушители.

Всеки иска да е чисто , но не могат да направят нищо друго освен да хвърлят директно през прозореца си ,да чоплят семки пушат цигари да изхвърлят отпадъка без да се огледат за кошче - това се приема за нормално явление сред повечето българи за съжаление. Защото съм убеден , че едва ли някой би направил забележка на свой близки ако го правят.

Всички искат децата им да бъдат културни възпитани интелигентни, а никой не се интересува от начина им на живот прекаран по време на училище.Всички сме свидетели как "училището" е станало - възпитателна цел - как се пуши, пие,побоища избиване на комплекси, наркотици,саморазправи...

Всички искат да се спре "БГ война на пътищата  ни" но всички карат неразумно .Всеки несъзнателно участва в  уестърнския филм - побеждават наглите и късметлиите в борбата ,всеки иска да е първи все едно живеят като за последно,карат коли като на формула - 1 - задължително - псувни ,освобождаване от неприятното усещане че е прецакан!!И в името на това за да покажат високомерие и огромните комплекси.

Любимо занимание на българите да си правят мръсно ,да мечтаят по наивен начин ,да мразят от елементарни ситуации ,да оплюят всеки казващ истината,да не помагат на хора и много други не присъщи за ЧОВЕК с морал

Оставам с впечетление че вече празнуването на всеки национален празник се празнува  инстинктивно по задължение (изкуствено)Посещаването на църква ,също е само по празници ... защо ли !?

Всичко написано до тук се отнася за хората,които...... по делата си те знаят към кои спадат !

И най-много се успокоявам, че имаме закони и сме цевилизована държва с истиснки грамотни хора оставащи уж държавата да си свърши работата, а хоп държавата видиш ли се оказва винаги хората - не тези 250 политика горе.

Колко от вас ще бъдат честни тук ?Въпросите ми за задени много прямо и темата трябва да ви събуди - разбира се и аз не съм за това да се бие, който и да е, но българина се събужда само с правокираща болка. През останалото време ние ще се делим на анархисти, луди, боклуци, глупаци, наивници, платени играчи и др.

Идеята ми е да се събудим и всеки да опитва  да направи нещо, а не да бъде безразличен и да се оправдава, че е работата на друг. Защото, Всеки вижда нещо нередно за деня, но отвръщаме поглед и пасуваме защото си казваме - това не е наша работа. Огледайте се и се замислете всички биха казли това за да се оправдаят защото е лесно, но ние и вие знаем че не сте прави. Сигурен съм че се опитвате да изчистите съвестта си като кажете това клише. Нека се замислим ами ако вие имате нужда от помощ в разрешаването на проблем, паднал сте, обрали са ви, нападнали са ви, заплашват ви , изнудват ви, но уви всички останали са много заети и си казват оооо не това не е мой проблем, държавата знаем как работи избирателно - как ще се почувствате ..... изоставен, наказан от обществото, обиден, смачкан, отчаян ... продължете сами темата , не бъдете безразлични !

Редактирано от blagovest78 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И отново прочетох празни приказки от последните мнения защитници на тези които вършат ползи за обществото ...

Нещата, които пишеш просто не са верни. Или най-малкото са преувеличени - "Всички", "всеки" .

Според мен пък болшинството от шофьорите спазват правилника за движение. Не че няма такива, които се мислят за нещо повече, но те са единици.

Статистиката отразява нарушителите, а не съвестните водачи.

Същото важи и за останалите престъпления.

Не казвам, че сме цъфнали и вързали, но трябва да бъдем реалисти. Черногледството е също толкова вредно, колкото и розовите очила.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво всъщност предлага господина - да вземе правораздаването в свои ръце и да се прави на компютърният Уайът Ърп в 21 век...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво всъщност предлага господина - да вземе правораздаването в свои ръце и да се прави на компютърният Уайът Ърп в 21 век...

Ми, като не е чел "Тимур и неговата команда"......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми, като не е чел "Тимур и неговата команда"......

Ами не знам кой какво е чел, но не е приятно някой, който не си е изяснил дори елементарни понятия, да идва и да определя хората като бездушни, само защото не застрелват джепчиите от упор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1.2 Форумът да се ползва по предназначение. Той не е място за явна и скрита реклама, политическа агитация и други подобни.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.