Премини към съдържанието
aerials

Програма за нормализиране/оправяне на звука. Много важно.

Препоръчан отговор

Здравейте, записвах си разговор в скайп, който ми е много важен, но (понеже съм много зле) записвах с Рекордера от компютъра. Кой да се сети да потърси предварително как става. :(  Естествено сега другият глас изобщо не се чува добре, насечено е, тихо и т.н, предполагам знаете какво имам предвид.

Има ли някаква програма, с която мога да оправя другия глас, така че да се чува добре? Много ми е важно наистина. Ще съм ви супер благодарна, ако помогнете.

Редактирано от aerials (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Софтуер  за поправяне (изчистване и нормализиране ) на записан звук има разбира се . С това се изчерпва и всичко хубаво за Вас което може да се каже по проблема Ви .

Такъв софтуер струва много пари ,няма го за изтегляне никъде ,използва се чрез  специална апаратура и с него работят  хора с голям опит.  Няма такива програми който с лесен интерфейс и 5-6 клика  да направят това което желаете .

Можете да опитате всевъзможни неща който се въртят в нета , гарантирано Ви казвам , че проблем с насичане , със заглъхване и т.н , няма да можете да решите . Манипулации по записан аудио файл , дори в телевизии, радиа и т.н ,със специална  апаратура много трудно могат да поправят лоши модулации на аудио файлове . Такова "поправяне " ако се случва е в много , много реди случай .

Поздрави !

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Софтуер  за поправяне (изчистване и нормализиране ) на записан звук има разбира се . С това се изчерпва и всичко хубаво за Вас което може да се каже по проблема Ви .

Такъв софтуер струва много пари ,няма го за изтегляне никъде ,използва се чрез  специална апаратура и с него работят  хора с голям опит.  Няма такива програми който с лесен интерфейс и 5-6 клика  да направят това което желаете .

Можете да опитате всевъзможни неща който се въртят в нета , гарантирано Ви казвам , че проблем с насичане , със заглъхване и т.н , няма да можете да решите . Манипулации по записан аудио файл , дори в телевизии, радиа и т.н ,със специална  апаратура много трудно могат да поправят лоши модулации на аудио файлове . Такова "поправяне " ако се случва е в много , много реди случай .

Поздрави !

Прав сте за манипулиране на записи. Но софтуера на високо ниво не е задължително да е скъп, има и безплатни алтернативи на много високо ниво, примерно audacity

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав сте Капитане . Програмата посочена от Вас е добра и безплатна , но за целите които са описани в темата съм убеден на 99% че няма да свърши никаква работа . За да се модулира и модифицира един аудио запис не е нужен само софтуер , нужна е и апаратура за тази цел . Именно софтуера който управлява и работи на тази апаратура струва не скъпо , а много скъпо . С безплатната програма просто могат да се махнат някакви леки шумове , да се усили самия звук ,да се добавят ефекти и е такива неща .

Да се извадят гласове на преден план , чисти и  разбираеми , да се възстановят липсващи "звена " от самия запис ( прекъсване) няма как да се постигнат с audacity и с никой софтуер самостоятелно .

Поздрави и хубав празничен ден!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.