Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
marothetroller

Постоянно рестартиране и други проблеми

Препоръчан отговор

Здравейте! имам много проблеми с компютъра и незнам как да ги оправя :/

компа се рестартира Постоянно или забива когато пускам някоя игра, или без причина.

При рестартирането конма си се пуска нормално но когато забие всичко угасва само перките и харда се въртят, монитора не угасва а замръзва на едно място и от слушалките се чува странен шум  (нещо като пращене)

и го изключвам.

Друг проблем е, ме като го изключа понякога не тръгва нищо само светва за половин секунда. :(

последния ми проблем е, че от скоро не ми зарежда никакви снимки в нета (а нета е бърз) както и клипове и коментари в някои сайтове.

надявам се да ми помогнете и Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! имам много проблеми с компютъра и незнам как да ги оправя :/компа се рестартира Постоянно или забива когато пускам някоя игра, или без причина.При рестартирането конма си се пуска нормално но когато забие всичко угасва само перките и харда се въртят, монитора не угасва а замръзва на едно място и от слушалките се чува странен шум (нещо като пращене)и го изключвам.Друг проблем е, ме като го изключа понякога не тръгва нищо само светва за половин секунда. :(последния ми проблем е, че от скоро не ми зарежда никакви снимки в нета (а нета е бърз) както и клипове и коментари в някои сайтове.надявам се да ми помогнете и Благодаря предварително :)

Каква ти е конфигурацията? Първоначално инсталирай Speecy и постни снимка с температурите.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах дъно, правеше същия проблем със зацепването и звука в слушалките и не се включваше понякога и се оказа, че чипсета си отиваше.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем със доста възможни причини . Такива възможности има от прегряване до проблем с видеото или чипсет-а .

Колегата по-горе е дал първоначалния правилен съвет - да се покаже снимка поне с температурите .

За всичко останало ще се казва след това . Няма друг начин , просто една по една възможните причини трябва да бъдат елиминирани .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си изчисти с компресор или прахосмукачка хладниците на процесора,чипсета,и видеокартата (ако е външна) и после почисти слотовете на рама и видеото(отново ако е на слот ) и ако можеш си смени пастата на процесора. Проблема е от прегряването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си изчисти с компресор или прахосмукачка хладниците на процесора,чипсета,и видеокартата (ако е външна) и после почисти слотовете на рама и видеото(отново ако е на слот ) и ако можеш си смени пастата на процесора. Проблема е от прегряването.

Съветите са добри , но само в случай че проблема наистина е в греенето , защото може и да не е . :)

Нека видим първо (ако видим изобщо ) снимка с температурите , пък тогава да съветваме за конкретни действия .

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ти блокира, затова се чува и този звук от слушалките. Носи го на сервиз, за да се види за подути кондензатори, как е захранването и да му се направи профилактика.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всичко е чисто. може както е казал

Emokostov да е от подути кондензатори

днес като го включвах забелязах съобщение

Overclocking failed

press F1 to run Setup

Press F2 to start system Normaly

Редактирано от marothetroller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всичко е чисто. може както е казал

Emokostov да е то подути кондензатори

днес като го включвах забелязах съобщение

Overclocking failed

press F1 to run Setup

Press F2 to start system Normaly

А ти клокал ли си го ? Какви са температурите и останалите части ?

Точно тая грешка се появява на гигабайтски дъна, когато са овърклокнати и се получи няколко пъти изгасване на тока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква ти е конфигурацията? Първоначално инсталирай Speecy и постни снимка с температурите.

не ми излезе Speecy а Speccy ето снимка http://prikachi.com/images/189/7121189G.png

post-347536-0-32739400-1393854824_thumb.

Редактирано от marothetroller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да ти отворя снимката...

Emokostov да е то подути кондензатори

Ъъмм Ко ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето сега ще ви ги отвори http://prikachi.com/images/189/7121189G.png

Интересно, не показва температурата на процесора... Я пробвай с Aida "Computer" -> "Sensor".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я по добре направи една снимка на дъното да видим дали има надути кондензатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай от биос Load optimized defaults и запамети настройката. След това промени само бутващото устройство да е хард диска и отново запамети на излизане от биос.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти клокал ли си го ? Какви са температурите и останалите части ?

Точно тая грешка се появява на гигабайтски дъна, когато са овърклокнати и се получи няколко пъти изгасване на тока.

Това може да бъде предизвикано и от проблемна батерия на дъното, както и от проблемно захранване както е споменал Емо. 

Захранването може да предизвиква и останалите описани проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата не казва какво е правил на този компютър . Казва просто че има еди какъв си проблем и толкова .

От писането му дотук разбрах единствено че се е пробвал да прави клок и толкова .

Повече какво да го съветваме и да помагаме ? .

Подути кондензатори едва ли има . Имаме проблемен клок на процесора . 

Как го е правил и какво се е случвало само той си знае . Аз не виждам начин с писане да му решим проблема . Системата се нуждае от физически достъп за грамотно решение на проблема . Автора да мисли как ще се състои това .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата не казва какво е правил на този компютър . Казва просто че има еди какъв си проблем и толкова .

От писането му дотук разбрах единствено че се е пробвал да прави клок и толкова .

Повече какво да го съветваме и да помагаме ? .

Подути кондензатори едва ли има . Имаме проблемен клок на процесора . 

Как го е правил и какво се е случвало само той си знае . Аз не виждам начин с писане да му решим проблема . Системата се нуждае от физически достъп за грамотно решение на проблема . Автора да мисли как ще се състои това .

не съм правил клок но компа не е чисто нов

Интересно, не показва температурата на процесора... Я пробвай с Aida "Computer" -> "Sensor".

ето http://prikachi.com/images/982/7122982U.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами поне кажи този компютър работил ли е изобщо като хората от както си го взел ?

Опитай следното :

1. Изключи компютъра , извади кабела .

2. След 10 мин го свържи отново и го стартирай , виж часа и датата наред ли са , т.е. актуални ли са ?

3. Ако не са , трябва да смениш батерията на дъното и да стартираш настройките на БИОС по-подразбиране . 

Опитай това за сега , след това ще се мисли по-натам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами поне кажи този компютър работил ли е изобщо като хората от както си го взел ?

Опитай следното :

1. Изключи компютъра , извади кабела .

2. След 10 мин го свържи отново и го стартирай , виж часа и датата наред ли са , т.е. актуални ли са ?

3. Ако не са , трябва да смениш батерията на дъното и да стартираш настройките на БИОС по-подразбиране . 

Опитай това за сега , след това ще се мисли по-натам .

актуални са и да компа си работеше супер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е така , то една от възможностите отпада . Това е и добре и не толкова . Добре че е уточнено елиминирана , не толкова защото проблема е явно по-сериозен . Тези сривове на системата са продукт на нейната защита която се опитва да предотврати фатални последици .

Ако можеш и имаш как , пробвай с друго захранване .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да достига и по- високи стойности от тези 60 градуса и тогава да става какафонията . При  60 градуса е малко вероятно те да са причината за проблема .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да де. 60 градуса, ама като го напъне с някоя игрица или с нещо друго...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.