Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

marothetroller

Постоянно рестартиране и други проблеми

Препоръчан отговор

Здравейте! имам много проблеми с компютъра и незнам как да ги оправя :/

компа се рестартира Постоянно или забива когато пускам някоя игра, или без причина.

При рестартирането конма си се пуска нормално но когато забие всичко угасва само перките и харда се въртят, монитора не угасва а замръзва на едно място и от слушалките се чува странен шум  (нещо като пращене)

и го изключвам.

Друг проблем е, ме като го изключа понякога не тръгва нищо само светва за половин секунда. :(

последния ми проблем е, че от скоро не ми зарежда никакви снимки в нета (а нета е бърз) както и клипове и коментари в някои сайтове.

надявам се да ми помогнете и Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! имам много проблеми с компютъра и незнам как да ги оправя :/компа се рестартира Постоянно или забива когато пускам някоя игра, или без причина.При рестартирането конма си се пуска нормално но когато забие всичко угасва само перките и харда се въртят, монитора не угасва а замръзва на едно място и от слушалките се чува странен шум (нещо като пращене)и го изключвам.Друг проблем е, ме като го изключа понякога не тръгва нищо само светва за половин секунда. :(последния ми проблем е, че от скоро не ми зарежда никакви снимки в нета (а нета е бърз) както и клипове и коментари в някои сайтове.надявам се да ми помогнете и Благодаря предварително :)

Каква ти е конфигурацията? Първоначално инсталирай Speecy и постни снимка с температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах дъно, правеше същия проблем със зацепването и звука в слушалките и не се включваше понякога и се оказа, че чипсета си отиваше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем със доста възможни причини . Такива възможности има от прегряване до проблем с видеото или чипсет-а .

Колегата по-горе е дал първоначалния правилен съвет - да се покаже снимка поне с температурите .

За всичко останало ще се казва след това . Няма друг начин , просто една по една възможните причини трябва да бъдат елиминирани .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си изчисти с компресор или прахосмукачка хладниците на процесора,чипсета,и видеокартата (ако е външна) и после почисти слотовете на рама и видеото(отново ако е на слот ) и ако можеш си смени пастата на процесора. Проблема е от прегряването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си изчисти с компресор или прахосмукачка хладниците на процесора,чипсета,и видеокартата (ако е външна) и после почисти слотовете на рама и видеото(отново ако е на слот ) и ако можеш си смени пастата на процесора. Проблема е от прегряването.

Съветите са добри , но само в случай че проблема наистина е в греенето , защото може и да не е . :)

Нека видим първо (ако видим изобщо ) снимка с температурите , пък тогава да съветваме за конкретни действия .

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ти блокира, затова се чува и този звук от слушалките. Носи го на сервиз, за да се види за подути кондензатори, как е захранването и да му се направи профилактика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всичко е чисто. може както е казал

Emokostov да е от подути кондензатори

днес като го включвах забелязах съобщение

Overclocking failed

press F1 to run Setup

Press F2 to start system Normaly

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всичко е чисто. може както е казал

Emokostov да е то подути кондензатори

днес като го включвах забелязах съобщение

Overclocking failed

press F1 to run Setup

Press F2 to start system Normaly

А ти клокал ли си го ? Какви са температурите и останалите части ?

Точно тая грешка се появява на гигабайтски дъна, когато са овърклокнати и се получи няколко пъти изгасване на тока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква ти е конфигурацията? Първоначално инсталирай Speecy и постни снимка с температурите.

не ми излезе Speecy а Speccy ето снимка http://prikachi.com/images/189/7121189G.png

post-347536-0-32739400-1393854824_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да ти отворя снимката...

Emokostov да е то подути кондензатори

Ъъмм Ко ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето сега ще ви ги отвори http://prikachi.com/images/189/7121189G.png

Интересно, не показва температурата на процесора... Я пробвай с Aida "Computer" -> "Sensor".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я по добре направи една снимка на дъното да видим дали има надути кондензатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай от биос Load optimized defaults и запамети настройката. След това промени само бутващото устройство да е хард диска и отново запамети на излизане от биос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти клокал ли си го ? Какви са температурите и останалите части ?

Точно тая грешка се появява на гигабайтски дъна, когато са овърклокнати и се получи няколко пъти изгасване на тока.

Това може да бъде предизвикано и от проблемна батерия на дъното, както и от проблемно захранване както е споменал Емо. 

Захранването може да предизвиква и останалите описани проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата не казва какво е правил на този компютър . Казва просто че има еди какъв си проблем и толкова .

От писането му дотук разбрах единствено че се е пробвал да прави клок и толкова .

Повече какво да го съветваме и да помагаме ? .

Подути кондензатори едва ли има . Имаме проблемен клок на процесора . 

Как го е правил и какво се е случвало само той си знае . Аз не виждам начин с писане да му решим проблема . Системата се нуждае от физически достъп за грамотно решение на проблема . Автора да мисли как ще се състои това .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата не казва какво е правил на този компютър . Казва просто че има еди какъв си проблем и толкова .

От писането му дотук разбрах единствено че се е пробвал да прави клок и толкова .

Повече какво да го съветваме и да помагаме ? .

Подути кондензатори едва ли има . Имаме проблемен клок на процесора . 

Как го е правил и какво се е случвало само той си знае . Аз не виждам начин с писане да му решим проблема . Системата се нуждае от физически достъп за грамотно решение на проблема . Автора да мисли как ще се състои това .

не съм правил клок но компа не е чисто нов

Интересно, не показва температурата на процесора... Я пробвай с Aida "Computer" -> "Sensor".

ето http://prikachi.com/images/982/7122982U.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами поне кажи този компютър работил ли е изобщо като хората от както си го взел ?

Опитай следното :

1. Изключи компютъра , извади кабела .

2. След 10 мин го свържи отново и го стартирай , виж часа и датата наред ли са , т.е. актуални ли са ?

3. Ако не са , трябва да смениш батерията на дъното и да стартираш настройките на БИОС по-подразбиране . 

Опитай това за сега , след това ще се мисли по-натам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами поне кажи този компютър работил ли е изобщо като хората от както си го взел ?

Опитай следното :

1. Изключи компютъра , извади кабела .

2. След 10 мин го свържи отново и го стартирай , виж часа и датата наред ли са , т.е. актуални ли са ?

3. Ако не са , трябва да смениш батерията на дъното и да стартираш настройките на БИОС по-подразбиране . 

Опитай това за сега , след това ще се мисли по-натам .

актуални са и да компа си работеше супер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е така , то една от възможностите отпада . Това е и добре и не толкова . Добре че е уточнено елиминирана , не толкова защото проблема е явно по-сериозен . Тези сривове на системата са продукт на нейната защита която се опитва да предотврати фатални последици .

Ако можеш и имаш как , пробвай с друго захранване .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

60 градуса в айдъл...Видеото прегрява

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да достига и по- високи стойности от тези 60 градуса и тогава да става какафонията . При  60 градуса е малко вероятно те да са причината за проблема .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да де. 60 градуса, ама като го напъне с някоя игрица или с нещо друго...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...