Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи мисля да си подобря машината или да я сменя на 80 -90 %  до сега съм ползвал услугите на сервизи и не съм се занимавал да чета информация от нета, та да спестя време и нерви се надявам да ми помогнете. 

1. Насочил съм се към процесорите с вградени видео карти  защото единствената играя която играя е CS и то на периоди. Прочетох вчера тук там, че  i3 процесорите са по добри от тези на AMD а10  примерно  и тук искам да ми разясните ситуацията с ядрата  i3 има 2 ядра ,  AMD а10 с  4 къде е уловката или AMD се мъчат да хващат такива като мене заблудени риби.

2. Ако се насоча към Intel  заслужава ли си i5 разликата с i3 е 110 -120 лв и  да ми е мирна главата следващите 4 -5 години ?  Мисля да започна курсовете на телерик и не знам за там каква машина ще ми трябва

3. Предложите подходящо дъно и рам разбрах, че за да се извлече максимална ефективност от вградената карта трябва бърза рам,  повече от 8gb  май не ми е нужна ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си каква ти е старата конфигурация и какъв бюджет ще отделиш за Update. Гледа се цялата конфигураця, а не само процесор, хард, рам или видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега погледнах и всичко ще се взема на ново,  харда ми се оказа ide а кутията е смотана и няма смисъл да я използвам.  

Крайна цена 800 лв.  като мога да отделя още 40 -50 лв. примерно да си покрия някаква доставка или ако някоя част има по-добър вариант с минимална разлика в цената.

Аз си мисля за нещо такова 

http://www.emag.bg/procesor-intel-174-core-small-sup-tm-sup-small-i5-4440-3-1ghz-haswell-6mb-socket-1150-box-bx80646i54440/pd/DX8WXBBBM/

http://www.emag.bg/d-nna-platka-asrock-socket-1150-h81m/pd/DWBY9BBBM/

http://nikem-bg.net/computer-components/1T-SG-SATA-6G-7200-64--3Y-WARR

http://www.emag.bg/kutija-cooler-master-elite-370-atx-micro-atx-bez-zahranvash-blok-cherna-cm-rc-370-kkn1/pd/D1BY9BBBM/

и вече за рамта и захранването се чудя 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нова Конфигурация до 850

Пък и поразгледай назад из форума,може да има нещо точно за 800 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Ако решиш да играеш:
BB код:

Обща стойност - 813.07 лв. с ДДС

Ако няма да играеш :
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих сменил кутията с тази - Thermaltake Versa II - заради включения вент, възможността за още вентилатори вътре и предно usb 3.0.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи мисля да си подобря машината или да я сменя на 80 -90 %  до сега съм ползвал услугите на сервизи и не съм се занимавал да чета информация от нета, та да спестя време и нерви се надявам да ми помогнете. 

1. Насочил съм се към процесорите с вградени видео карти  защото единствената играя която играя е CS и то на периоди. Прочетох вчера тук там, че  i3 процесорите са по добри от тези на AMD а10  примерно  и тук искам да ми разясните ситуацията с ядрата  i3 има 2 ядра ,  AMD а10 с  4 къде е уловката или AMD се мъчат да хващат такива като мене заблудени риби.

2. Ако се насоча към Intel  заслужава ли си i5 разликата с i3 е 110 -120 лв и  да ми е мирна главата следващите 4 -5 години ?  Мисля да започна курсовете на телерик и не знам за там каква машина ще ми трябва

3. Предложите подходящо дъно и рам разбрах, че за да се извлече максимална ефективност от вградената карта трябва бърза рам,  повече от 8gb  май не ми е нужна ? 

За курсовете на Телерик не ти трябва супер-дупер машина. Може да минеш с по-евтин процесор за сметка на едно SSD, което е добър вариант:

Крайна цена 806,46 лв.

Казваш им да ти го сглобят.
Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. CS ще го играеш и на вграденото видео на Интела. i3 е с 2 физически и 4 логически ядра. ( threads ), APU-тата са 4 ядрени, но като процесорна мощ са по-слаби от i3. Единствено вграденото видео им е по-добро.

2. В твоя случай от i5 няма почти никакъв смисъл. Ще знаеш, че имаш i5, но нищо повече. i3 ще ти върши същата работа.

3. За по-добра работа вградените видеокарти на APU-тата се нуждаят от двуканална памет по възможност над 1 600MHz. Но тук идва въпроса дали си заслужава да инвестираш в по-скъпа РАМ, като можеш да вземеш една i3-ка с 8ГБ РАМ. 

Ето предложение от мен:

Обща стойност - 832.33 лв. с ДДС
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това ти трябва, и на най-ниска цена:

I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX
ASROCK H81M-HDS /1150
8GB DDR3 1600 GEIL BULK
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
A-DATA SSD SX900 128GB SATA3
CM 250 SERIES W/500W PSU

Обща стойност - 741.13 лв. с ДДС

Процесора е с по-доброто видео HD4600, докато в i3-4130 е орязаното HD4400 ! Захранването ще ти стигне, дори и да добавиш външна видеокарта като R9 270. SSD-то е най-бързото за парите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това ми допада само кутията мисля да взема подобна от емаг  да не тежи при другата поръчка

http://www.emag.bg/kutija-cooler-master-elite-335u-cherna-cm-rc-335u-kkn1/pd/EPW7NBBBM/

и евентуално ако успея да продам старите чаркове ще добавя ssd 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.