Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Честит празник на всички Българи!

Пиша Ви като дългогодишен читател на вашият сайт и форум, но като цяло рядко пишещ из дебрите на форума тъй като или съм намерил своите отговори след старателно използване на търсачката, или просто не съм се сблъскал с проблем/въпрос който да си е заслужавал спаменето с теми излишно :) .. до днес!

Та ето го и въпросът ми и дилемата пред която съм...Занимавал се с реклама/маркетинг/уеб дизайн/администриране и прочие неща(в свободното си време музика/интернет/филми и отвреме на време по някоя игрица) и съм си заделил бюджет към 1000лв. за компютър(не съм решил все още десктоп или лаптоп).Доста се позачетох из форума, но главните теми които вие и останалите съфорумци зачеквате са за геймърски компютри :) и почти не се говори за такива който ще се ползват за работа :)

Та питането ми е можете ли да ме насочите към нещо подходящо за този ми бюджет? Имайки предвид че от години използвам лично аз ProBook4510s(може да се каже от излизането им до сега) и въпреки, че е бизнес лаптоп не се е предавал и пред появата на доста от новите игри...с две думи ми служи все още добре, но почва да се позадъхва имайки предвид, че за тези години е бил експлоатиране по-грубо и от настолен(денонощна работа на него и прочие)Като цяло в момента имам три що годе смислени предложения от мои познати:1) Настолен: CPU I5-4440/3.1G/6MB/BOX/LGA1150; HDD - 1T SG SATA 6G/7200/64M/3Y WARR; MAIN BOARD - ASUS H81-PLUS/1150; RAM - 8GB DDR3 1600 ADATA; CASE- CM K350 W/600WPSU; VIDEO CARD - PALIT GTX650 OC 1GB D5 .... разбира се надхвърлящ бюджета ми малко и без оптично устройство и монитор..2) Intel® CoreTM i5-3350p 3.10GHz, 6GB, HDD 1TB, nVidia GeForce GTX650 1GB3) Acer Aspire V5-552 ...Може да се каже, че това са най-добри неща с който съм се сблъсквал до момента...Ще се радвам ако можете да ми отделите малко време и да споделите своето мнение относно тези три варианта и може би вие ако можете да предложите нещо друго. Също така съжалявам за излишно дългият пост :)с уважение,Ghost-y

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Хубава тема си направил, но е най-добре да решиш какво искаш ти - настолен или лаптоп. Тогава, ще ви се даде правилния и оптимален отговор, също  и такива предложения. Лаптоп за 1000лв. не би Ви свършил работа, ако решите да играете новите Батълфийл, Крайзис и тем подобни игри, но за работи може би ще удолетвори желанията Ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш лаптоп и няма да играеш някакви супер тежки игри това е твоят лаптоп:DELL INSPIRON 5520.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа няма да е по-слаб само от към видеокарта но и като процесор а и хард вероятно.

Примерно мобилния I5 не е по-слаб просто като честоти но и е двуядрен за разлика от десктоп варианта.

А хардовете обикновено са на 5400 об. Отделно губиш и възможността за ъпгрейд.

Реално даваш повече пари за по-слаба машина единствено заради размера (мобилност).

Та въпроса е единствено дали трябва да го разнасяш с теб иначе просто е безсмислено да взимаш лаптоп.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за бързите отговори...

и аз като цяло първоначално се насочих към настолен, но за съжаление из Бургас нито една фирма не можа да ми покаже нещо. наистина да си заслужава и да е по-добро от някои и друг лаптоп(например първата конфигурация е само компютър и без оптично устройство за 1400лв.; другият настолен е 1000лв; а лаптопът 890лв...)

Затова може би пак клоня към лаптоп. Не случайно ви споменах какъв модел съм използвал/използвам и в момента...и тайничко си мисля, че ако в този ценови диапазон мога да намеря някоя химера подобна на това HP  си мисля, че ще е добре.

Както споменах ще се ползва предимно и с главна цел работа компютъра. Аз лично съм на мнение, че ако някой иска да бъде "геймър" и да се наслади на играенето - то е необходимо да има една конзола под ръка, а не да тормози компютъра си...но както споменах моето HP макар и след толкова години успя да подкара например Rome II Total War без особен проблем(макар и на medium клонящ към low performance).

Ще се радвам да видя още няколко мнения по въпроса...Лек и ползотворен ден на всички :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бягай от готовите конфигурации от магазините. За 1000лв. можем да ти сглобим настолен компютър който ще ти върши работа дълго време без да се налага ъпгрейд и ще е много по-добра от която и да е готова конфигурация за 1000лв. взета от магазин. Ще си получиш частите по куриер и ще си ги сглобиш. А ако не си сглобявал до сега и не знаеш как можеш да ги помолиш да ти я изпратят сглобена. Иначе ако държиш на лаптоп Dell-а които съм ти препоръчал е много добър.

Редактирано от k0brABG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за бързите отговори...

и аз като цяло първоначално се насочих към настолен, но за съжаление из Бургас нито една фирма не можа да ми покаже нещо. наистина да си заслужава и да е по-добро от някои и друг лаптоп(например първата конфигурация е само компютър и без оптично устройство за 1400лв.; другият настолен е 1000лв; а лаптопът 890лв...)

Затова може би пак клоня към лаптоп. Не случайно ви споменах какъв модел съм използвал/използвам и в момента...и тайничко си мисля, че ако в този ценови диапазон мога да намеря някоя химера подобна на това HP  си мисля, че ще е добре.

Както споменах ще се ползва предимно и с главна цел работа компютъра. Аз лично съм на мнение, че ако някой иска да бъде "геймър" и да се наслади на играенето - то е необходимо да има една конзола под ръка, а не да тормози компютъра си...но както споменах моето HP макар и след толкова години успя да подкара например Rome II Total War без особен проблем(макар и на medium клонящ към low performance).

Ще се радвам да видя още няколко мнения по въпроса...Лек и ползотворен ден на всички :)

1) Настолен: CPU I5-4440/3.1G/6MB/BOX/LGA1150; HDD - 1T SG SATA 6G/7200/64M/3Y WARR; MAIN BOARD - ASUS H81-PLUS/1150; RAM - 8GB DDR3 1600 ADATA; CASE- CM K350 W/600WPSU; VIDEO CARD - PALIT GTX650 OC 1GB D5

Определено фирмите,които са Ви предложили такава конфигурация за 1400 лв.работят с високи надценки.Тези компоненти ще ви струват по-малко,ако ги поръчвате от фирми като Скай или Никем.В този случай ще трябва да се заплаща за доставка чрез куриер.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Ето ти нещо с по-добра видеокарта и записвачка. Сглобяването е безплатно но доставката до Бургас ще е около 30 лв. предполагам.

Може да се резне видеокартата от 650TI на 650 ако трябва да е вкл. и доставката в бюджета но избягвай Палит в ниския клас - Количка.

Така ще ти останат 45 лв. така че спокойно може да отделиш пари и за един 120 мм вентилатор. Кутията идва само с един а е желателно да са два.

За игрите обаче е по-добре да не падаш под 650TI та препоръката ми е да увеличиш бюджета на 1 030 лв. и да не избързваш с покупката.

пс. За 1 400 лв. може да се сложи XEON E3-1240V3 + 128GB SSD щом е за работа. Или по-сериозно видео ако беше за игри та доста те послъгват с цените.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десктоп предложение: ASROCK H81M-HDS /1150I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA11508GB DDR3 1600 GEIL BULK1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARRSAPPHIRE R7 260X 2G GD5 1XDVIASUS DRW-24F1ST/BLACK BULKPSU CM GX 450W APFCCM ELITE 342 BLACK/MATX/NO PSUОбща стойност - 1 005.57 лв. с ДДС Може да се калкулира и кутия с компромисно захранване като тази и крайната сума да падне на 980лв.

За лаптоп, може би този е добро решение. Последно поколение процесор i3-4000M, 120GB SSD на мястото на записвачката и видео HD Graphics 4600. Матов екран и 6-клетъчна батерия.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да подхвърля една идея: Количка 

Махаме видеекартата, за нейна сметка взимаме по-хубаво дъно, с повече екстри и хубава кутия с отделно качествено захранване. 150лв под бюджета сме - те ще покрият разходите по транспорта. Карате няколко месеца с вграденото видео и после си взимате хубава видеокарта, като съберете пари. Вграденото видео HD 4600, не е лошо и на по-ниска резолюция и детайли вероятно ще се справя с повечето игри. Мисля че си заслужава да се обмисли :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден!

То, че си слагат надценка е ясно, но явно не съм грешал като ми се е струвал апреклано голяма...само да уточня за себе си.

1) да разбирам ли че конфигурациите които аз посочих не са добри за тези пари или като цяло не стават...

2) понеже никой не се изказа позитивно или негативно за лаптопа (Acer Aspire V5-552 ) - какво да разбирам за него, че е ненадежден/неподходящ и далеч от химерата която открих в лицето на моето HP4510s ...

иначе като цяло предложението на съфорумеца Игнатов много ми допада...и започвам да се замислям.

Много благодаря на всички за постовете и отделеното време...наясно съм, че сигурно ви е писнало да отговаряте на едни и същи въпроси постоянно...разбирам го и го оценям високо :)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами PC конфигурациите които колегите са предложили предлагат доста повече от въпросният лаптоп. Ако не държиш на мобилна машина която да разкарваш със себе си, по-добрият избор е PC конфигурация от горе изброените.

Редактирано от k0brABG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината никой да не се изказва конкретно за лаптопа е понеже е смешно да се обсъжда такъв сравнен с десктоп за същите пари та едва ли някой въобще го е търсил след като не си дал линк.За този ли става дума? http://laptop.bg/acer_aspire_v5_552 Ако е той процесор, видео, хард абе всичко му е много по-слабо.Колкото до десктопа ами искат ти към 500 лв. отгоре. Аз съм ти сложил по-добра видеокарта при това не е на Палит, по-добра рам и записвачка за 1 000 лв. та смятай.40 лв. е по-скъпа видеокартата, 28 лв. е записвачката а разликата в паметта 13 лв. Демек това което ти предлагат е около 930 лв. а не 1 400 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой сблъсквал ли се е с видео картата от тази конфигурацияhttp://nikem-bg.net/cart/49716p1r50101p1r48235p1r50818p1r49779p1r1003976p1r45235p1rf.html

и като първо време добра ли е...след време може би ще добавя някоя друга към нея..понеже тази е слаба и вградена, но като цяло какво ви е мнението за нея...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще съм благодарен за каквито и да екоментари за видео картата било то положителни или отрицателни...че е време да решавам.

Жената вече веднъж ми поодряза бюджета намествайки част от парите за компютъра... и ме е страх да не вземе и другите да намести :))))

Редактирано от Ghost Wolf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е вградена, Intel HD4600. Ще можете да играете всички игри на средни и ниски настройки.Но не очаквайте чудеса.Процесора,харда,рам-та и дъното са чудесни.В този бюджет това е много добра конфигурация.Ако приоритет са игрите,тогава някой АМД процесор и външна карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и нямах възможността да благодаря на всички за оказана помощ и предложенията...От близо месец съм с новата машина и съм много доволен за момента...върши ми идеална работа.

Ето я и нея ---> http://nikem-bg.net/cart/49716p1r50101p1r48235p1r50818p1r49779p1r1003976p1r45235p1rf.html

След време ще и добавя само една видео карта и ще заспи...

Лек и ползотворен ден на всички.

Благодаря на всички за търпението с което посрещат въпросите на новаците и неопитните в дадената сфера!

П.п. темата е за ключ и триене...нека н товарим форума :)

Редактирано от Ghost Wolf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.