Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
scorpa

рестартиране на чип за принтер HP LaserJet Professional M1130 MFP Series

Препоръчан отговор

смениха ми мастилото в тонера но все още отчита че мастило няма или има малко и принтира много светло , казаха ми че ако рестартирам чипа или го деактивирам мисля че така беше вече няма да има нужда при всяко слагане на мастило да се занимавам с чипа надявам се да сте ме разбрали 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знач чипа се сменя с нов.  тРябвало е да го направят това при пълненето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чипа е на касетата. Изчакали сте до края на живота и почти и затова сега ще принтира бледо, докато не се замени с нов. Този, който ви е зел парите за пълнене е трябвало да го направи - търсете го.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не е точно така.

Машината ползва касета CE285A.

Чипа е свършил - да, и ако искате да отчита новозаредената касета, то трябва да бъде подменен и чипа.

НО машината може да се ползва и без да се подменя чипа - просто излиза едно предупреждение което може да се канцелира.

От там нататък това че не е подменен чипа изобщо не влияе на качеството на разпечатката при този модел. Стига да е добре заредена касетата.

По принцип на пазара се предлага услугата и с и без смяна на чип, тъй като го позволява модела. Въпроса е вие за какво сте платили... и ако сте си платили и за смяна на чип защо не са ви го сменили.

Иначе е безмислено да се ресетира стария чип - новите са по 2-3 лева...зависи от кой го купувате и какви количества купувате...

Отделно има чипове на различни производители... съответно на различни цени...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.