Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги , 

Честит празник на всички !

Искам да попитам , понеже ми предстои заминаване в Германия за следване и се появи следния проблем ... 

Понеже и реших да взема кола и сега съм в търсене на нова кола но след 5 6 месеца ще заминавам за Германия и въпроса ми е ... понеже чух че ако взема от тук кола и да я подкарам докато замина , след това ми казаха че не мога да я регистрирам колата там / да взема немски номера / ако не била внос от Германия ... някой знае ли нещо по този въпрос ... 

Другият ми въпрос е ако се стигне до там да взема кола директно от Германия ... как протичат нещата там ... колко струва данъка ... до колкото знам се заплаща за 100 см3 ... какво е ТÜV и изобщо каква е процедурата при закупуване на автомобил от Германия и на какво трябва да се обърне внимание ... 

Благодаря на всички ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти луд ли си да караш кола оттуук в Германия? Само за парите, спестени от гориво дотам можеш да си купиш нещо в движение.

http://en.wikipedia.org/wiki/Technischer_%C3%9Cberwachungsverein - не може да питаш някоя търсачка ли?

Като си там и знаеш езика максимум за месец може да си намерош нещо читаво. Примерно за 2000 евро нещо, което тук се продава по 3,14. (над 10000 лв.)

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от dzaabo
      Добър ден .
      Някой ако знае да ми предложи програма за СХЕМИ за зацепване на ангренажен ремък .
      Тук не става само за една марка автомобил а за повечето известни марки , които се карат в България .
      Може и да е платена но за предпочитане е ако има FREE
      Ако има възможност да е и на Бг език .
      Но приемам всички предложения .
    • от vukeca94
      Добра вечер на всички
      Имам следния проблем купих CD Kenwood KMM-123Y и го сложих на Опел корса Б 1996 година дизелов двигател 1.7 та проблемът ми е следния самото сиди грее доста отзаде алуминиевото радиаторче е като да си пекнеш яйца и както си карам върви добре после колоните почват да бръждят много му идва от самите колони за да прегрява така или имам скапана инсталация на колата мнения и солюции да предложите благодаря предварително
    • от Martin Leonidov
      Здравейте колеги шофьори/ки.
      Съжалявам за глупавия въпрос, който ще задам предварително.
      Та въпроса е :  възможно ли е при побутване, допиране или както искате го наречете на 2 леки коли на паркинг със скорост от 2-3 км/ч , при сблъсък на задна броня с предна броня по средата в номера на отзад стоящата кола, задната кола да има щети : крив ляв калник , леко откачена броня от дясната страна , криви рога и да се получи фуга на капака с десен калник от 6мм. ? 
      ТОВА НЕ Е МАЙТАП !
      ... Моля за сериозни отговори ако е възможно ! Темата е сериозна, колегата ми иска да му купя нова кола.
    • от Божидар Борисов
      Здравейте!
      Въпроса ми е следния: имам бюджет 5000лв.(+~1000 за обслужване).
      За сега съм се спрял на следните автомобили: Renault Megane II Diesel(тук съм в дилема 1.5 или 1.9), Mazda 3 1.6D, Volvo S60(като цяло волво като модели по голямата част ми допадат), Alfa Romeo 147 1.9 JTD, Opel Astra 1,6.
      Това, което търся в една кола е да е удобна от към интериор,да има някой екстри(климатроник,мултиволан), не търся супер мощна печка, порядъка на 110-130 коня 1.6-2.4 е достатъчно за да може и да не харчи твърде много.
      Спрял съм се предимно на дизелови двигатели и ги предпочитам, затова съм писал опела като краен вариант тъй като те вътре са като каруци имат 2 "врътки"   и седалките са :X.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.