Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

s_rox9

Регистриране на кола в Германия ?

Препоръчан отговор

Здравейте колеги , 

Честит празник на всички !

Искам да попитам , понеже ми предстои заминаване в Германия за следване и се появи следния проблем ... 

Понеже и реших да взема кола и сега съм в търсене на нова кола но след 5 6 месеца ще заминавам за Германия и въпроса ми е ... понеже чух че ако взема от тук кола и да я подкарам докато замина , след това ми казаха че не мога да я регистрирам колата там / да взема немски номера / ако не била внос от Германия ... някой знае ли нещо по този въпрос ... 

Другият ми въпрос е ако се стигне до там да взема кола директно от Германия ... как протичат нещата там ... колко струва данъка ... до колкото знам се заплаща за 100 см3 ... какво е ТÜV и изобщо каква е процедурата при закупуване на автомобил от Германия и на какво трябва да се обърне внимание ... 

Благодаря на всички ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти луд ли си да караш кола оттуук в Германия? Само за парите, спестени от гориво дотам можеш да си купиш нещо в движение.

http://en.wikipedia.org/wiki/Technischer_%C3%9Cberwachungsverein - не може да питаш някоя търсачка ли?

Като си там и знаеш езика максимум за месец може да си намерош нещо читаво. Примерно за 2000 евро нещо, което тук се продава по 3,14. (над 10000 лв.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Jivko Jekov
      Здравейте на всички, моля да ми препоръчате автомобил до 15000лв със задно предаване и минимум 150коня .
      Знам че бюджета го ограничава , но колата трябва да е от 2009 , че дори и по нова (желателно).
      Благодаря предварително!!!
    • от Elvin Ahmedov
      Здравейте !!! 
      Накратко въпроса ми е следния. Подадох молба за "прекратяване на социални помощи". Удостоверението ми трябва за чужбина. Но получих едно удостоверение в което пише, че получавам помощи. Въпроса е : това ли трябва да получа от социално подпомагане ? Това ли е документа ? Не трябва ли да пише нещо от сорта на " Лицето вече не получава социални помощи по негово искане" ,,, нещо подобно ? Може ли някой да ми прати примерен документ, как изглежда и какво трябва да пише на тази бланка за спирането на помощи ?
      Според мен би трябвало да пише, че например от 01.01.2009 до 01.01.2019, лицето е получавало социални придобивки, но по негово желание лицето вече е с прекратени помощи считано от 02.01.2019. 
      А моите "хора" от социалното просто са написали че аз взимам помощи от 01.01.2009 година. Това е !?! 
      Моля за съвет. 
    • от Василена Тодорова
      Карам Peugeot 206. Със стария CD player имах проблем - изключваше се, загряваше, не тръгваха някои дискове и го сменх с нов - Alpine. Сега, когато увелича музиката не се изключва, но прекъсва. Четох по форуми, че може би не достига достатъчно ток до колоните (тънки жици) или че акумулатора е твърде слаб. Та, мисълта ми е дали трябва да сменя колоните или проблемът идва отдругаде.

• от Mr Td
      Здравейте колеги, изгубих си  документи на колата ( малък талон, гражданска отговорност, преглед на колата), вече два дни ги търся като побъркан , не мога да ги намеря. За първи път ми е , ако можете да ми кажете каква е процедурата за издаването на нови документи  и ако знаете колко ще ми струва всичко това ..... Благодаря ви много за съдействието ! 
    • от Stanislav Rikov
      Проблемът е такъв , имам Хонда сивик -96г. Купих я от човек преди 3г. По документи е на жена от дупница ( и е КН ) , която е инвалид. Пича ми каза че няма данък , и до скоро нямаше проблем , но изглежда тя я е отписала ,защото в изи -пей ми казват че не излиза и на последният преглед разбрах че не се води в нито една община . И сега немога да си платя данъка и да мина на преглед пича има генерално пълномощно и ще съдейства , обаче и нотариусът иска бележка за данък. болкирах ПОМОЩ  
  • Дарение

• Добави ново...