Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,искам да попитам добра ли е таци конфигурация.

Ако искате може да я подобрите,нямам нищо против и констуктивната критика

http://nikem-bg.net/cart/49027p1r49044p1r50101p1r1003008p1r50104p1r50173p1r48266p1r47693p1rf.html

Гледам да има представителен вид :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих взел Палит, най-вече за толкова скъпа инвестиция като този модел видеокарта.

Редактирано от Sa3ana3a (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Palit във високия клас са си добре та не е проблем. Процесора е екстра както и паметта. Захранването и кутията също. Предвид че няма да се клоква дъното също е добре.

Харда е по-сигурен вариант от синия WD ако ще работи денонощно. Все пак бих препоръчал Seagate SV35.6 на негово място или ST1000DM003 за нормална работа.

Монитора да се замени с такъв с IPS матрица задължително а какъв точно според бюджета.

e-IPS - http://nikem-bg.net/computer-components/AOC-23-IPS-6ms-VGA-DVI-I2369V/description.html

AH-IPS - http://nikem-bg.net/computer-components/23-LG-23MP75HM-P-IPS-HD/description.html

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Количка. Ако ти идва много махаш ССД-то.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^ SSD винаги може да добави в последствие, но не бива да е за сметка на видеокартата. Монитора няма HDMI, а и паметта е ненужно скъпа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^ SSD винаги може да добави в последствие, но не бива да е за сметка на видеокартата. Монитора няма HDMI, а и паметта е ненужно скъпа...

Айде може и без HDMI, но наистина 270X за GTX 770 :shock11:. Ако ще се ползва за игри SSD-то дори въобще не е нужно.

Към автора на темата: избрал сте неподходящ HDD и захранването не е налично. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е devil версията на 270X, я се поинтересувайте малко, не е с производителноста на 770, но е достатъчна. Baikolio да почвам ли с критиките към твоята конфигурация? XEC, с балък като теб не ми се занимава! :) Нищо лично.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ще се ползва за игри,а до хората предложили xeon процесори те не са ли сървърни процесори ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ще се ползва за игри,а до хората предложили xeon процесори те не са ли сървърни процесори ?

Само като чуя(видя) такова "изказване", и ми става ясно, че хал хабер си нихт от хардуер...

Точно тоя ксеон слага в джоба си всякакви i5-ци, че и клокнати такива. Е3-1230V3 е реално i7-4770 без вграденото видео.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само като чуя(видя) такова "изказване", и ми става ясно, че хал хабер си нихт от хардуер...

Ами затова питам,а до това не,че са сървърни процесори просто са по подходящи за сървъри :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбрах защо му е този Xeon, поне целта на конфигурацията не я знаем ?!?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта е играене на тежки игри като battlefield 4 FIFA 14 GTA 4 на максимални настройки,обработка на видео и редакция на изображения :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбрах защо му е този Xeon, поне целта на конфигурацията не я знаем ?!?

Щото правим оптимизация на неговата конфигурация от първия му пост, за същата сума. Като и е лепнал GTX770, естествено е да е за игри.

Като може да вземе i7 без видеото, защо да взима i5 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото правим оптимизация на неговата конфигурация от първия му пост, за същата сума. Като и е лепнал GTX770, естествено е да е за игри.

За игри Xeon не бих препоръчал, но както и да е. GTX770 не е казано, че задължително ще се ползва за игри. Може пък и да е за видео обработка, мм ?!?

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате променете изцяло конфигурацията трябва ми нещо до 2000 лева което да става за тежки игри на максимални настойки видео обработка на 1080p и употреба на Photoshop.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз пък, както и много други разбиращи от хардуер го препоръчват, особено пък, щом ще се ползва и тежък софтуер за видеообработка. По-нататък ще си вземе още една плочка от 8GB рамец и всичко заспива.

Ако искате променете изцяло конфигурацията трябва ми нещо до 2000 лева което да става за тежки игри на максимални настойки видео обработка на 1080p и употреба на Photoshop.

Ей това действие, с промяната на крайния бюджет най го мразя, и спирам с предложенията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е devil версията на 270X, я се поинтересувайте малко, не е с производителноста на 770, но е достатъчна. Baikolio да почвам ли с критиките към твоята конфигурация? XEC, с балък като теб не ми се занимава! :) Нищо лично.

Вярно съм балък, защото се занимавам с такива недоносчета. Видя се в поне 2 теми, в които имахме спор с теб, че не разбираш от хардуеър, но пък се буташ да даваш акъл. Дай да спрем с тези коментари, че само се излагаме! Аз ще се съсредоточа над главната ми цел, а пък ти прави каквото искаш, но не се занимавай с мен, защото пречиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз пък, както и много други разбиращи от хардуер го препоръчват, особено пък, щом ще се ползва и тежък софтуер за видеообработка. По-нататък ще си вземе още една плочка от 8GB рамец и всичко заспива.

Сам си противоречиш, а и видео обработка никъде не беше спомената. Това беше мое предположение. Целта ми не беше спор, а едно уточнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей това действие, с промяната на крайния бюджет най го мразя, и спирам с предложенията.

Не съм казвал нищо за краен бюджет просто беше ми предложена тази конфигурация,но реших да се консултирам и тук :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка 

Публикувано изображение

По-добър монитор (като качество на изображението, ъгъл на видимост и по-голям диагонал), 8-нишков Xeon (разликата с i7-4770 е липсата на вгр. видео), двойно повече рам, по-добро дъно и видеокарта.

Тъй като няма да има клок не е нужно да се наливат повече пари в кутия N400 е предостатъчна като охлаждане и възможности. Същото се отнася и до захранването (тук избора ти е добър).

Ако не е налично като поръчваш за същите пари все взима по-якото Raider въпреки е малко поорязано - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-RIDER-650-BRONZE/description.html

пс. Дъното има готови профили та с отключен процесор е възможен все пак клок. Не съм наясно обаче каква е ситуацията с XEON-а...

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно съм балък, защото се занимавам с такива недоносчета. Видя се в поне 2 теми, в които имахме спор с теб, че не разбираш от хардуеър, но пък се буташ да даваш акъл. Дай да спрем с тези коментари, че само се излагаме! Аз ще се съсредоточа над главната ми цел, а пък ти прави каквото искаш, но не се занимавай с мен, защото пречиш.

В споровете ти ли беше правия бе смешник? Разкарай си провокативния задник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

По-добър монитор (като качество на изображението, ъгъл на видимост и по-голям диагонал), 8-нишков Xeon (разликата с i7-4770 е липсата на вгр. видео), двойно повече рам, по-добро дъно и видеокарта.

Тъй като няма да има клок не е нужно да се наливат повече пари в кутия N400 е предостатъчна като охлаждане и възможности. Същото се отнася и до захранването (тук избора ти е добър).

Захранването не е е налично. :)

В споровете ти ли беше правия бе смешник? Разкарай си провокативния задник.

Естествено, че аз! Ако ти не го осъзнаваш поискай помощ от приятел или от публиката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XECUTIONER и Нико ще ви помоля да не спорите тук няма смсъл да спорите кой разбира повече това е глупост,защото всички не сме знаели дори какво е видео карта.

А до наруто тази кутия доста ми боде на очите,ако може нещо по така представително :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Nicky Ralchev
      Здравейте, тъй като лаптопа ми е твърде стар и повечето игри вървят само на най-ниските графики бих искал да си купя нов компютър.Може ли да ми помогнете?Бюджета ми е около 3-4 хиляди лева и ще съм ви благодарен ако ми помогнете.
    • от xX.herobrine.Xx
      Здравейте. От доста време се чудя дали да направя такава тема тук, защото не знам дали вече се ползеа този сайт/форум много и също така не знам дали няма да ми отговорите едно и също както отговарят другите от youtube. Ето я и моята история. Имам youtube канал. Уж за игри създаден, преди 2 години. Абе те и те едни игри.. Снимам по-често от телефон, понеже съм беден и не мога да си купя компютър.. Но както и да е.. Та проблема ми е, че за 2 години и горница съм събрал само 270 абоната. Не знам в мен ли е проблема, че нямам пари да си купя компютър да снимам на по-готини игри, в това, че не е лесно да се едитват видеа от телефон, от гласа пък ли ми е, от това, че съм на 15 ли е.. Не знам от какво е.. Честно казано, аз започнах да се занимавам ,,малко по-сериозно'' с канала си в средата към края на 2016 година.. Да, правилно чухте 270 абоната.. Знам, че е малко, но каквото и да правя нещат да растат тия абонати... Ето линк за канала ми: https://www.youtube.com/channel/UCpjEv8zze9cEgJkAhjhhxJg?app=desktop&persist_app=1&noapp=1 Каквото и да правя, не ще и не ще.. Кажете ми какво да направя.. Помогнете ми.. Също така, бихте ли ми казали някакви сайтове с които мога да се свържа за sponsorship/partnership става английски, но и български да е, още по-добре.. Та малко също ще променя темата.. Видях 1 лаптоп lenovo y50-70 за 850 лева.. Втора употреба е.. Но какво да правя, все пак не съм син на рокфелер и да... Та хареса ми, рам 16GB DDR3 1TB SSHS gtx 860m 4gb intel i7-4710HQ 4 ядрен 8 нишков или 4 физически и 8 логически ядра.. Проблемът е, че нали е втора употреба, а ми се струва, че обявата няма да издържи още 2-3 макс 4 месеца.. А не знам къде да намеря същия за 850, че ако го намеря и за по-малко още по-добре, но надали.. Та това са ми проблемите.. С ютуб канала и с лаптопа.. Надявам се да ме разберете.. 
    • от Krizerion
      Здравейте. Искам нужда от съвет за нова конфигурация. Бюджета ми е около 1000 лева (+- 300). Компютъра ще се ползва за главно за игри и филми и по рядко за стриймване и програмиране.
      В момента имам видео карта (R9 380, 4GB), като смятам да я използвам нея на първо време, а след половин-една година да си купя някоя по-мощна. Имам също така SSD и HDD, както и монитор. Което значи че ще имам нужда от следните компоненти:
      - Дъно - да поддържа новите интел процесори, да има поне 5-канален звук, поне 4 слота за РАМ, защото в началото смятам да спожа 2x4GB, с после някога да ъпгрейдна на 4x4GB
      - Процесор - Intel. Знам,че всички са луднали по Ryzen, но аз си имам афинитет към интелските процесори. Колебая се между Intel I3-8350K, Intel I5-8600K, Intel I5-8400, но всеки съвет тук ще ми е полезен. Като цяло мисля, че i3-8350k ще ми свърши най голяма работа, а и за парите си изглежда чудесен
      - RAM - естествено DDR4. Предпочитам да взема 2x4GB, за да имам dual channel в началото, а после да ъпгрейдна на 4х4GB по някое време
      - Захранване - тук да се има на в предвид, че имам 2 монитора, колонки, както и вързан 46 инчов телевизор с HDMI (ако това има значение)
      - Кутия и охлаждане - нямам претенции. 

Другия ми въпрос, който изскочи докато пишех темата е, дали да не си ъпгрейдна хард диска, има ли някакво значение изобщо той? В момента съм с този
    • от Tsukuyomi
      Здравейте, искам да се отърва от старият си компютър, с който съм вече 4 години. В момента разполагам с около 800 лева, в които не включвам видео карта и хард диск. Ще използвам хард диска от сегашният си компютър и ще използвам вграденото видео на процесора, което със сигурност ще се представя по - добре от сегашната ми видео карта - GT 610. Количка, набързо направих това. Не знам дали е оптималното и дали изобщо е добре направено, затова пиша тук. Разбира се бих се радвал и на мнения за видео карти. Мисля, че за около месец ще мога да събера някаква сума за видео карта. Искам да играя игрите на 1080р на възможно най - високи настройки. Спрял съм се на 1060 3gb/6gb, не знам дали обаче 3gb версия ще е достатъчна за 1080р. Затова може да събера малко повече и да взема 6gb. Струва ми се, че RX 580 са доста скъпички в момента. Надявям се да съм го написал достатъчно разбираемо, ако има нещо което не съм изяснил с радост ще отговоря. 
      Благодаря предварително.
    • от Mihaelavv
      Здравейте! В момента търся лаптоп на HP, който да е ProBook, защото съм доста доволна изцяло от параметрите и възможностите на този тип лаптопи. Тъй като има много модели, бихте ли ми препоръчали някои от тях, които да стават за претоварване и то основно откъм игри? Разбира се, нека да вметна, че не играя нещо по-тежко от League of legends. Бих била искрено благодарна, ако някой ми помогне и даде обективно мнение върху темата.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.