Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам нужда от съвет за дъно и процесор. Обмислям да мина към АМД за по добрата цена, но дали няма да збъркам :(

Принципно ми трябва по добър процесор за игри видео имам (това от подписа) Но при повечето игри кадрите падат на половина и порца кара на макс. Докато видеокартата си е на стайна температура.

Играна на 1920х1080 самсунг 40-ка

А забравих бюджета-възможно най евтиния

Благодаря ви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютният минимум:AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+GB 78LMT-S2P /AMD 760G/AM3Обща стойност - 277.90 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47524p1r44343p1rf.html

Аз лично не бих взел такова дъно, но ако "гониш" най-ниска цена това е варианта. Ако може да отделиш за това дъно GB-970A-DS3P-AM3 ще стане по-добре! За процесор не "падай" под FX6300!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам тези от емаг а-10 но идеа си нямам какво дъно да взема. Ааа дъното трябва да е микро, че иначе няма къде да го мушна.

п.п. какво и е на дъното предложено с процесора ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel еквивалента:

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150ASROCK H81M-DGS /1150Обща стойност - 393.00 лв. с ДДС

По-изгоден е варианта с AMD на колегата:

GB 970A-DS3P/AM3+AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+Обща стойност - 318.47 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам тези от емаг а-10 но идеа си нямам какво дъно да взема. Ааа дъното трябва да е микро, че иначе няма къде да го мушна.

п.п. какво и е на дъното предложено с процесора ?

Извинявай, не съм погледнал подписа ти! Първото е микро, но като цяло микро дъна за AM3+ сокет са голяма рядкост! Добрите дъна са си ATX за жалост. A10 проца е по-слаб от 6300, тъй че не е оферта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е 80 лв. не са проблем кое е по удачно за FPS игри

Редактирано от Илхан (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е 80 лв. не са проблем кое е по удачно за FPS игри

Я напиши какъв ти е бюджета та ако може и кутията да се смени?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали казах бюджета е минимума. Но ако за 80-100 лв. ще е мн. по-добро струва си. Ще работя 2-3 дни повече но поне да си заслужава

За нова кутия не мисля за момента но фаворита ми е haf 212 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали казах бюджета е минимума. Но ако за 80-100 лв. ще е мн. по-добро струва си. Ще работя 2-3 дни повече но поне да си заслужава

За нова кутия не мисля за момента но фаворита ми е haf 212 :)

Няма как да знам какво означава минимума! За мен минимума е това:

Обща стойност - 441.01 лв. с ДДС
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С малък бюджет не можеш да намериш нищо значително по-добро от това ,което имаш в момента. 

Другия вариант е да се търсиш дъно Socket 1150 и процесор от серията I5 които вървят към 300-400лв. След това като паднат цените ще можеш да си позволиш хубав процесор I7. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не изкам друга кутия. Ако мислех за кутия вече да сум я взел

С малък бюджет не можеш да намериш нищо значително по-добро от това ,което имаш в момента. 

Другия вариант е да се търсиш дъно Socket 1150 и процесор от серията I5 които вървят към 300-400лв. След това като паднат цените ще можеш да си позволиш хубав процесор I7. 

Или не ме разбирате или аз немога да ви обясня (бирата ми идва в повече не трябваше да прекалявам)

Трябва ми дъно ле най евтиното менте а най доброто на най добра пазарна цена.

За процесора се отнася същото, не търся евтинийки като моето дъно и процесор. Съгласен съм на разлика в цената от 100-тина вева в съотношение интел амд но има значение и производителноста сега да дам 500 лева за интел+дъно който е еквивалент на амд за 250 лв. :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм експерт , но защо да не е за това дъно? 

Ще ти го обясня възможно най-просто.

Дъната с чипсет Z87 са предназначени за овърклок, а предложеният от теб процесор е със заключен множител, тоест не може да се клокне. Тези дъна са и по-скъпи и затова е излишно да се дават тези пари след като няма да се използва потенциалат им. За заключен i5 това е предостатъчно ASROCK-B85M-PRO4-LGA1150(има и още по-ефтини варианти с H81 чипсет)!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти го обясня възможно най-просто.

Дъната с чипсет Z87 са предназначени за овърклок, а предложеният от теб процесор е със заключен множител, тоест не може да се клокне. Тези дъна са и по-скъпи и затова е излишно да се дават тези пари след като няма да се използва потенциалат им. За заключен i5 това е предостатъчно ASROCK-B85M-PRO4-LGA1150(има и още по-ефтини варианти с H81 чипсет)!

Ако се зачетеш нагоре ще разбереш ,че му предлагам добро дъно с възможност по-натам да се вземе по-добър процесор. Иначе съм съгласен ,че дъното , което ти му предлагаш е по-изгодно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я си вземи някой силен процесор за твоето дъно.Намират се само втора употреба и няма да са толкова скъпи.И ще можеш да си играеш спокойно,и евтино ще ти излезе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се зачетеш нагоре ще разбереш ,че му предлагам добро дъно с възможност по-натам да се вземе по-добър процесор. Иначе съм съгласен ,че дъното , което ти му предлагаш е по-изгодно. 

Няма какво да чета колега! Дъно с H81(за 80лв.) може да сложиш същият процесор както при Z87(за 200лв.+). Първо ти прочети повечко и ще разбереш какво ти казвам! ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има i5-ици за моето дъно за по 200 лв. но дали си заслужава старата платформа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да чета колега! Дъно с H81(за 80лв.) може да сложиш същият процесор както при Z87(за 200лв.+). Първо ти прочети повечко и ще разбереш какво ти казвам! ;)

Какво да чета? Той може да си прецени дали има необходимост от овърклок. Прекомерното увеличение на производителността му може да доведе до недопустими нива на топлоотделяне, вследствие на което да бъде повреден. Както повтарям за пореден път това е дъно с възможност за развитие. Ако подобри охлаждането може значително да овърклокне и процесора (След като цените паднат и вземе по-добър.) Предложения от мен процесор е временна опция. От дъното зависи колко може да развива компютъра. Овърклока е просто един плюс. От това което ми "обясни" ми стана ядно ,не че процесора "не става" за дъното ,а че не си фен на овърклока и не те касае тази опция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да чета? Той може да си прецени дали има необходимост от овърклок. Прекомерното увеличение на производителността му може да доведе до недопустими нива на топлоотделяне, вследствие на което да бъде повреден. Както повтарям за пореден път това е дъно с възможност за развитие. Ако подобри охлаждането може значително да овърклокне и процесора (След като цените паднат и вземе по-добър.) Предложения от мен процесор е временна опция. От дъното зависи колко може да развива компютъра. Овърклока е просто един плюс. От това което ми "обясни" ми стана ядно ,не че процесора "не става" за дъното ,а че не си фен на овърклока и не те касае тази опция. 

Просто съм без думи!!! Я ми погледни подписа и тогава ми говори за клок и на какво съм фен. :D

Кажи ми каква е логиката сега да вземе процесор без "К" и след време да взима такъв за клок, като още сега да даде 50лв. повече и да вземе такъв! Няма смисъл повече да говорим, защото се вижда, че не са ти ясни нещата около това където предлагаш. Ето ти какво може да вземе за тези пари готово за клок http://nikem-bg.net/cart/49045p1r49026p1rf.html, а не след време да сменя процесора и да се набутва.

Извинявам се на автора, но напоследък се забелязват доста НЕКОМПЕТЕНТНИ хора тук и пишат всевъзможни глупости без да имат и най-малка представа.

ПП: Гледам, че си нов "Soviet Soldier" един съвет. Като пишеш в тема гледай какви са изискванията на питащият. Твоето предложение нито е ефтино, нито добре подбрано, нито автора иска овърклок!

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто съм без думи!!! Я ми погледни подписа и тогава ми говори за клок и на какво съм фен. :D

Кажи ми каква е логиката сега да вземе процесор без "К" и след време да взима такъв за клок, като още сега да даде 50лв. повече и да вземе такъв! Няма смисъл повече да говорим, защото се вижда, че не са ти ясни нещата около това където предлагаш. Ето ти какво може да вземе за тези пари готово за клок http://nikem-bg.net/cart/49045p1r49026p1rf.html, а не след време да сменя процесора и да се набутва.

Извинявам се на автора, но напоследък се забелязват доста НЕКОМПЕТЕНТНИ хора тук и пишат всевъзможни глупости без да имат и най-малка представа.

ПП: Гледам, че си нов "Soviet Soldier" един съвет. Като пишеш в тема гледай какви са изискванията на питащият. Твоето предложение нито е ефтино, нито добре подбрано, нито автора иска овърклок!

Човека след време може да вземе много-по добър процесор от тези ,които му предлагаме ние. В крайна сметка хубавите процесори в момента вървят над 1 бон за 2-3 години цената им ще падне поне 2 пъти. Не виждам смисъл да споря с теб за глупости. Но не си ти човека ,който да казва ,кой е компетентен и кой не е. Да даваш нежелани личностни квалификации е крайно невъзпитано. :)По същество ,нов съм тук ,не съм експерт и не се правя на такъв. Но това ,че дъното "не става" за процесора е глупост! Като не ти харесва мнението ми ,просто дай своето , ако то е по-добро ,съответния потребител ще прецени какво да закупи. Ако пита мен ,да търси дъно и процесор с възможност за овърклок ,стига да може да си го позволи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека след време може да вземе много-по добър процесор от тези ,които му предлагаме ние. В крайна сметка хубавите процесори в момента вървят над 1 бон за 2-3 години цената им ще падне поне 2 пъти. Не виждам смисъл да споря с теб за глупости. Но не си ти човека ,който да казва ,кой е компетентен и кой не е. Да даваш нежелани личностни квалификации е крайно невъзпитано. :)

По същество ,нов съм тук ,не съм експерт и не се правя на такъв. Но това ,че дъното "не става" за процесора е глупост! 

Като не ти харесва мнението ми ,просто дай своето , ако то е по-добро ,съответния потребител ще прецени какво да закупи. 

Ако пита мен ,да търси дъно и процесор с възможност за овърклок ,стига да може да си го позволи. 

Ама ти наистина си вярваш! :D  Покажи ми хубавите процесори за 1 бон на сокет 1150 и веднага ще ти купя един подарък от мен.

Пак ще ти кажа най-елементарното е първо да се информираш кой процесор на кое дъно ще може да покаже пълният си потенциал и обратното.

Чакам да ми покажеш този процесор и ти го поръчвам веднага! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ти казвам , не съм ,като теб да стоя пред компютъра по цял ден и да разглеждам компоненти. Скоро гледах един за 600 от този socket 1150 Предполагам са излезли и ще излизат по-нови от този socket. Работата е там че има поне 2х по-скъпи от този и без това доста скъп ,който му препоръчвам. ;) Извини ме компетентния , но хората които претендират ,че разбират от компютри или са с такова образование ,или са как им викахти ви но-лайфъри ,които по цял ден цъкат игри и зяпат компютри ,ти от кой от двата вида си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ти казвам , не съм ,като теб да стоя пред компютъра по цял ден и да разглеждам компоненти. Скоро гледах един за 600 от този socket 1150 Предполагам са излезли и ще излизат по-нови от този socket. Работата е там че има поне 2х по-скъпи от този и без това доста скъп ,който му препоръчвам. ;) Извини ме компетентния , но хората които претендират ,че разбират от компютри или са с такова образование ,или са как им викахти ви но-лайфъри ,които по цял ден цъкат игри и зяпат компютри ,ти от кой от двата вида си?

Последно ще се опитам да ти кажа, че си доста объркан! За сокет 1150 няма да намериш по-скъп от 600лв. нито Интел ще изкара нов и по-скъп от i7 4770К(това лесно може да го разбереш ако разгледаш поне малко в интернет. Не се страхувай GOOGLE не хапе питай го, а той ще ти отговори ако не знаеш нещо). Аз не претендирам за нищо ти си този където се "пени", че ги разбира нещата, а даже не си си направил труда да научиш нещо и тогава да предлагаш на хората да си дават парите. Определено имам по-добро образование и по-голям опит в ИТ сферата от теб това съм на 100% сигурен, защото като гледам какви ги пишеш ясно се вижда на какво ниво си! Повече няма какво да се занимавам поне колегите и аз се посмяхме на съчиненията ти. :D

Айде жив и здрав!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.