Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели ,

Един приятел ме помоли за мнение за компютър за офиса си.Гледам че тука разбирате и реших да ви попитам за вашето мнение.Изчетох доста из форума, но не намерих решение.

Та първо въпроса е нов ли да се купува или 2 ра ръка,Бюджета е около 300 лева.

Аз настоявам да е нов.Та изискванията са да е с лпт порт - знам че няма дъна , но има платки който се слагат.

Претенции няма за видео - ще работи под XP SP3 32 бит - даже и програмата е досовска написана е на клипер.Та и най- малкия диск ще му върши работа.Не му трябва и видеокарта - вградената ще е достатъчна.Дивиди- също не е нужно.Та питането ми е за възможно най - евтиното -кутия,захранване,дъно,рам и процесор. И въпросната лпт платка.Ще се ползва за сървар , но това няма значение , защото се шерва диска и архивира на флашка.Та молбата ми е за вашето мнение за конфигурация.Целта е да работи бързо и сигурно -  нещо 2 ядрено или 3 ядрено.Бюджета може да се увеличи малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,За 300 лева нов ще е направо невъзможно.По-добре кажи с колко можем да увеличим бюджета!Ето тук Office конфигурация до 720лв. и най-вече пост # 31 се мъчехме с колегите да измислим нещо. В тези 720 лева влизаше принтер, мишка, клавиатура, монитор и офис операционна система.Като махнем другите неща, да е самият компютър, само конфигурацията, то тя възлизаше на 311,09 лв (посоченото в моят пост). И беше адски орязано. Ама адски. Темата е от преди 1 година де, без няколко дена, но все пак...Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели ,

Един приятел ме помоли за мнение за компютър за офиса си.Гледам че тука разбирате и реших да ви попитам за вашето мнение.Изчетох доста из форума, но не намерих решение.

Та първо въпроса е нов ли да се купува или 2 ра ръка,Бюджета е около 300 лева.

Аз настоявам да е нов.Та изискванията са да е с лпт порт - знам че няма дъна , но има платки който се слагат.

Претенции няма за видео - ще работи под XP SP3 32 бит - даже и програмата е досовска написана е на клипер.Та и най- малкия диск ще му върши работа.Не му трябва и видеокарта - вградената ще е достатъчна.Дивиди- също не е нужно.Та питането ми е за възможно най - евтиното -кутия,захранване,дъно,рам и процесор. И въпросната лпт платка.Ще се ползва за сървар , но това няма значение , защото се шерва диска и архивира на флашка.Та молбата ми е за вашето мнение за конфигурация.Целта е да работи бързо и сигурно -  нещо 2 ядрено или 3 ядрено.Бюджета може да се увеличи малко.

Този порт го има наличен в много дънни платки, не знам защо мислите така? Ето нещо примерно:

Крайна цена 316,92 лв.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS H61M-D /H61/LGA1155G1620 /2.7/2M/BOX/11552G DDR3 1600 GEIL VALUEADATA SSD SP600 32G /SATA 6GBPSU FORTRON FSP350-60APN 85+CX-5B56 /NO PSUОбща стойност - 322.80 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/50148p1r48183p1r50490p1r50765p1r45553p1r48675p1rf.html

С порта, който си пожелал! 32ГБ ССД ще са достатъчни за ХР и това, което ще слагате. Даже се напънах и за по-добро захранване, ако го смениш с някакво китайски ще падне и под 300лв. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този порт го има наличен в много дънни платки, не знам защо мислите така? Ето нещо примерно:

Крайна цена 316,92 лв.

Това е добре като цена . Моля и едно захранване да препоръчаш. Или го има в кутията. А какво ще кажете за тия ion - дето са с дъно и процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е добре като цена . Моля и едно захранване да препоръчаш. Или го има в кутията. А какво ще кажете за тия ion - дето са с дъно и процесор.

Има го в кутията...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има варианти с Barebone системи, но за съжаление ще приключвам за тази вечер и няма да имам време да предложа нещо!

Лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

s

компютри Dell Optiplex 760
  • [*]
Процесор: Intel Celeron 440 (2 GHz, 512KB Cache, 800MHz FSB) [*]Памет: 2GB DDR2 Ram(max 8GB, 4 слота) [*]Хардиск: 80GB [*]Видео карта: вградена Intel GMA 4500 [*]Чипсет: Intel Q43 [*]Оптично устройство: Combo(DVD+CDRW) [*]Друго: 8xUSB, LAN, VGA, Serial, Parallel, HD Audio, 1*PCIe x16, 1*PCI [*]Захранване: 235Watt 88% efficiency [*]Вид кутия: легнала [*]Компютри втора употреба [*]Гаранция: 12 месеца

цена: 126 лв

Допълнително:

Win7 PRO MRR +100лв

subincho.com Щом ще се ползва Winsows XP всичко по-скъпо е излишно. Лиценза за Windows-a не е задължително да се купува, ако вече имате такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS H61M-D /H61/LGA1155G1620 /2.7/2M/BOX/11552G DDR3 1600 GEIL VALUEADATA SSD SP600 32G /SATA 6GBPSU FORTRON FSP350-60APN 85+CX-5B56 /NO PSUОбща стойност - 322.80 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/50148p1r48183p1r50490p1r50765p1r45553p1r48675p1rf.html

С порта, който си пожелал! 32ГБ ССД ще са достатъчни за ХР и това, което ще слагате. Даже се напънах и за по-добро захранване, ако го смениш с някакво китайски ще падне и под 300лв. ;)

Тя разликата е 18 лв. Можеш ли да направиш конфигурация с диск и да го поръчваме . Диска да е бърз може и по- малък да е . Захранването е хубаво да е марково.Един приятел казваше :- "Хубаво е което се върти да е ново".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложил съм ти SSD 32GB, ако искаш го замени с някакъв диск 250/320GB и си готов. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

s

subincho.com Щом ще се ползва Winsows XP всичко по-скъпо е излишно. Лиценза за Windows-a не е задължително да се купува, ако вече имате такъв.

Здравейте приятели ,Благодаря Ви за мнението за избор на комп. 

Редактирано от mddmdd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.