Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам следния въпрос свързан с табулацията. Може ли по някакъв начин да се определя броя на табулациите с променлива.Тей като трябва да ги използвам в цикъл като на различните редове използвам различен брой табулации, и броя им нараства/намалява в зависимост от цикъла. Та някак може ли да напиша да ми се извежда х пъти 't'.

Например да се извежда нещо от сорта:

Х   Х   Х   Х

Х   Х   Х

Х   Х

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Имам следния въпрос свързан с табулацията. Може ли по някакъв начин да се определя броя на табулациите с променлива.Тей като трябва да ги използвам в цикъл като на различните редове използвам различен брой табулации, и броя им нараства/намалява в зависимост от цикъла. Та някак може ли да напиша да ми се извежда х пъти 't'. Например да се извежда нещо от сорта: Х   Х   Х   Х     Х   Х   Х          Х   Х

Естествено че може. А след като споменаваш цикъл, защо не направиш втори цикъл, който да печата табулациите? Т.е. външния за редовете, вътрешния за табулациите.Ако кажеш и на какъв език е или направо постнеш фрагмента от кода, може да го пооправим. Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че може. А след като споменаваш цикъл, защо не направиш втори цикъл, който да печата табулациите? Т.е. външния за редовете, вътрешния за табулациите.Ако кажеш и на какъв език е или направо постнеш фрагмента от кода, може да го пооправим.

Ами още не съм стигнал до кода, за да постна такъв, правя блок схема, езика ще е С#. А относно двойния цикъл не знам как точно да го направя, а и се надявах да мина само с един. Не съм много навътре с нещата, но се надявах да има някоя неизвестна за мен тънкост- примерно k * 't' и това да ми извежда k пъти 't ' или някакъв друг прост запис, който да реши проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами още не съм стигнал до кода, за да постна такъв, правя блок схема, езика ще е С#. А относно двойния цикъл не знам как точно да го направя, а и се надявах да мина само с един. Не съм много навътре с нещата, но се надявах да има някоя неизвестна за мен тънкост- примерно k * 't' и това да ми извежда k пъти 't ' или някакъв друг прост запис, който да реши проблема.

Темата ти е на грешно място - трябваше да е в .NET подраздела.Не съм много запознат с C# но на първо четене намерих:
String.Concat(Enumerable.Repeat("t", k))
Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата ти е на грешно място - трябваше да е в .NET подраздела.Не съм много запознат с C# но на първо четене намерих:

String.Concat(Enumerable.Repeat("t", k))

Ами и аз се чудех къде да я постна, благодаря много за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.