Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

ЗдравейтеИскам да попитам някой може ли да ми каже програма за записване на дискове която позволява да записвам на по-бавна скорост от 4х и 8х, например 2-ра ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че, те почти всички имат тази опция. Избора ще си е твой , но ето и предложение Ashampoo!!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

CDBurnerXP

Малка, безплатна с възможности за запис на Img и boot- ващи дискове дори със скорост х1.

Работи с версиите на Windows, вкл и 8.

http://cdburnerxp.se/en/home

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че, те почти всички имат тази опция. Избора ще си е твой , но ето и предложение Ashampoo!!!!

Най-ниската скорост при Ashampoo е 4х, аз искам по-ниска :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BurnAware Free.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Ще Ви дам един пример. Аз работя само с NERO. При всички съвременни програми за запис на дискове, последните, ползвайки служебната информация от празният диск могат автоматично да определят каква може да е най-малката и най голямата скорост за запис върху диска.. Как можеш да установиш това? Много лесно. Купи един "жълт"  диск Maxsell и купи един Werbatim. Опитай зареждайки това, което искаш да запишеш и сам ще се убедиш, че скоростите посочени от програмата, няма да бъдат еднакви. А и за какво е да записваш на скорост примерно 1? Какво ще постигнеш с това? Виж за избиране на най-голямата скорост, съм съгласен, че може да се получат "грешки" а Те и без това си се получават, независимо, че всичко е "цифров" запис. Аналогично е и с другите безплатни програми, защото не вярвам че ще ползваш версия на програма от 2006 година.Хардуера или  записвачката също е усъвършенстван много, за да не може да се справи със скорост 4 или 8. Моята практика - звук записвам до 12 скорост, видео или филми - на 8, а когато правя примерно ISO образ на програма, винаги съм на скорост 4. До ден днешен използвам само LG записвачки.Това не попада тук като реклама и не съм имал нито един проблем със записвачките, дисковете и софтуера, с който работя.Дано написаното от мен ти е от полза.Само като музика имам записани повече от 4000 диска.Навремето бяха много разпространени дискове от "Princo", които се оказаха крайно несполучливи след престой от 7-8 години. Пожелтяват и почти нито един не се чете вече. А за препоръка за дискове се отказвам да коментирам, защото не се знае кое, къде е правено по света. Най- често производството им е някоя турска плевня!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-когато правя примерно ISO образ на програма, винаги съм на скорост 4. 

Пека ISO на х8 и то на доста евтини дискове - без проблем. Скорост х1 ????????

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

зависи и от диска дали подържа ниски скорости.токущо направих проверка на варианта -> DVD-R + Ashampoo ( най-нова версия) = има скорост 2X :)DVD-то е Verbatim.

Редактирано от gerro_1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скороста на запис се определя от конкретния носител.

Не се сещам за програма на която да не може да се променя скороста на запис.

Редактирано от KTT (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навремето бяха много разпространени дискове от "Princo", които се оказаха крайно несполучливи след престой от 7-8 години. Пожелтяват и почти нито един не се чете вече.

Само като се сетя колко познати си държат семейните снимки на дискове "за по-сигурно" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само като се сетя колко познати си държат семейните снимки на дискове "за по-сигурно" .

Хъм, предполагам, че знаеш - дисковете имат определен живот, който не е вечен!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хъм, предполагам, че знаеш - дисковете имат определен живот, който не е вечен!!!!

Аз лично си ги държа в две огледални папки на настолния и лаптопа ми и ги синхронизирам с FreeFileSync . Иначе нямам вяра на разни онлайн сървъри за съхранение - не ми се вярва до 10-20 години да не са "изфъскали" .  Ако имам нещо наистина ценно бих направил един Volume с TrueCrypt  и бих го споделил с няколко приятеля или роднини и без това вече хардовете са по 1 TB + и никой няма да му е проблем за мястото .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички носители - HDD, флашки, дискове, ленти и тн. имат определен живот и след това се скапват. Та затова ценната информация трябва да се съхранява не на едно, а две допълнителни копия.

А иначе и аз като @lz4jw ползвам и препоръчвам Неро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Iveta Georgieva
      Въпросът ми е, понеже всичките песни, които искам да запиша на диска са под 700MB , но общо са около 3-4 часа дали ще се получи да се запишат без проблем? Има ли някакви особености или изобщо няма да стане?
    • от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
    • от jiktak70
      Здравейте, настолния се сбъгяса нещо и не искаше да зареди ОС, поради което реших да го преинсталирам. Беше с чиста 10 про 64 битова и я имах под ръка, та реших, че пак нея ще сложа. Имам райд масив от два 80 гигабайтови харда от много отдавна и ги ползвам само за ОС, отделно имам още 2 по 2 терабайта. Райд масива е в Райд 0 и първоначално при сбъгясването реших, че единия хард е сдал багажа, поради което ги проверих и двата за грешки с един стар Хириенс и програмата на Хитачи и ги изтрих. После създадох наново райд масива и при инсталацията на 10-ката масива се появи като свободно пространство. Създадох от него нов дял, форматирах го за всеки случай и инсталирах. При стартирането излезе меню от къде да буутна - от новата 10-ка или от 7-ца (възстановяване), което ме озадачи, имах 7-ца, но отдавна. Това с менюто го оправих като през msconfog влязох в бут менюто, изтрих някаква 7-ца дето се появяваше там и оставих само новата 10-ка. Другото интересно беше, че на единия 2 терабайтов хард ОС не беше дала буква, докато не влязох в менюто за управление на дисковете и ръчно не го направих. Сега този диск ми го показва като системен и предполагам, че на него има нещо забравено за възстановяване, може би, но мога да го открия, а не искам да го форматирам. Ако чрез Хиренса изтрия бутващите сектори на този хард, дали ще спре операционната да го разпознава като системен и как да намеря тази 7-ца за възстановяване? Дайте идея как да го оправя. Има ли вероятност mbr-а да е на този диск и реално при преинсталацията да не става чиста такава, а да я прави като надграждане на Windows-а?
      п.п. Сега като включих опцията да виждам системните файлове, виждам на диска май точно бутващи такива, не че разбирам много де......

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.