Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Вчера ми се случи следното. Някакъв абонат ме добави в скайп и аз приех. Почна да ме изнудва за смс-иначе щял да ми спре интернета. Разбира се, аз не повярвах и просто го подминах. После заплахите започнаха да стават по-чести и не знам как, но ми взе IP адреса само през Skype. Попита ме за последен път дали ще пратя смс, но когато отрекох и ми спря интернета. И така за 4-5 минути. След като дойде пак ме попита и този път беше за по-дълго, за около 10 минути. Бихте ли ми препоръчали как да защитя компютъра си от такива flood-ове и каква антивирусна е подходяща за това понеже имам само avast free, но явно не върши работа срещу атаки над компютъра и интернета ми. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дето си го написал са пълни глупости . Няма как да ти вземат ИП адреса  и  ако  искаш да  се защитиш от  флуидене се обаждаш на доставчика си  и му предоставяш информацията която  ти поиска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исках да кажа, че ми разбраха IP-то само чрез скайп без да съм приемал никакви фаилове от тяхна страна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ИП адреса ти не е тайна за никой  и може да се разбере за 3 секунди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та... как да няма начин да му вземат IP адреса от Скайп? Тази програма има навика да отваря двупосочни TCP връзки, адресирани от двамата комуникиращи абонати.А относно този, който ти е спрял интернета чрез флууд - поредното комплексирано script kiddie, дало $ 10 за stress-test програма, даваща му ограничен достъп до ресурсите на няколко от онези data центрове (в концепцията на стрес тестването - напълно легални, заради вратички в законите), използващи гигабитови оптични канали за флууд. А сега си представи 1 GBps канал и твоят 100MB.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в този случай аз как мога да подпомогна на компютъра си да не поема такива атаки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сам, като домашен потребител - почти по никакъв начин. Ако ISP-то ти е сериозно, звъниш, разказваш и молиш да филтрират част от трафика. Няма смисъл да се проследява източника, тъй като най-вероятно е някой сървър на майната си под юрисдикцията на друга държава. Общо взето, при DDoS нямаш много варианти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не можеш бе човеко !!!! За да  не те флуидят трябва доставчика ти  да пренасочи трафика  който идва към тебе на друго място. Защитната стена няма да ти помогне изобщо защото когато те фрлуидят ти запълват всичкия интернет с информация,  ти  нито можеш да получиш нещо нито да изпратиш.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звъниш на доставчика ти и те ще се оправят, защото страдат и други потребители. Не повече от половин ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правиш това от коментар №19 и си готов "скрит" http://www.kaldata.com/forums/topic/220441-%D1%84%D0%BB%D1%83%D0%B4%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B0/ 

Дано само да не си на Мегалан ,че те даже не знаят как да пренасочат трафика и при тях единственото решение е смяна на доставчика .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълни тъпотии са това  и нищо няма да скрие или да си оправи нета по този начин .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Вчера ми се случи следното. Някакъв абонат ме добави в скайп и аз приех. Почна да ме изнудва за смс-иначе щял да ми спре интернета. Разбира се, аз не повярвах и просто го подминах. После заплахите започнаха да стават по-чести и не знам как, но ми взе IP адреса само през Skype. Попита ме за последен път дали ще пратя смс, но когато отрекох и ми спря интернета. И така за 4-5 минути. След като дойде пак ме попита и този път беше за по-дълго, за около 10 минути. Бихте ли ми препоръчали как да защитя компютъра си от такива flood-ове и каква антивирусна е подходяща за това понеже имам само avast free, но явно не върши работа срещу атаки над компютъра и интернета ми. Благодаря предварително.

Аз  не съм спец по работата с компютри,но си свалих от Kaldata.com.един страхотен безплатен софтуер за антивируси и хакери и др.Така,че съм доволен и много благодарен на Калдата.Програмата е:Kingsoft Antivirus.

Дано Ви помогне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че Kingsoft Antivirus не скрива ИП-то а още по-малко предпазва от флууд.Ако някой иска да тества дали е скрит да ми каже скайпа си и без да ме добавя или аз него ще му кажа ИП-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че Kingsoft Antivirus не скрива ИП-то а още по-малко предпазва от флууд.Ако някой иска да тества дали е скрит да ми каже скайпа си и без да ме добавя или аз него ще му кажа ИП-то.

Да,Kingsoft Antivirus не скрива IP-то,аз имах предвид,че предпазва от хакери.А ако искаш да си скриеш  IP,за това си има безплатни и платени програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Децата нямате ли си друга работа? Колко теми ще наплодите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Децата нямате ли си друга работа? Колко теми ще наплодите?

Колега,един съвет: Забърши си запотените  очила и чети

2.9 Не е желателно публикуването на коментари, в които се критикуват други потребители за неспазване на правилата! За тази цел ползвайте бутона "Докладвай", намиращ се под всеки един пост.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.