Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, мислех да си купувам HP pro book 450, а един познат има такъв с i7 3632qm процесор и каза, че жил доволен.Въпросът е обаче, че докато ми го показваше забелязах, че вентилаторът работи постоянно. Той е с Linux suse (ако има значение) .Това неми се струвамного нормално. Вие какво мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, мислех да си купувам HP pro book 450, а един познат има такъв с i7 3632qm процесор и каза, че жил доволен.Въпросът е обаче, че докато ми го показваше забелязах, че вентилаторът работи постоянно. Той е с Linux suse (ако има значение) .Това неми се струвамного нормално. Вие какво мислите?

Така няма как да кажем.Първо, че вентилатора може да се настройва, може той да е решил да е така.Второ не знаем какво точно и как е било пуснато, следователно колко е била натоварена системата.Не знаем също и кога за последно е почистван, нито при какви температури работи.Не знам и също така на каква повърхност е бил сложен.Нито знаем твоите лични възприятия дали отговарят на истината за "натоварен вентилатор", а не "постоянно работещ", защото вентилатора е нормално да работи непрекъснато, когато лаптопа е включен.Следователно няма как да ти дадем отговор.Да не говорим и, че HP ProBook 450 ма не една или две модификации с различни процесори и компоненти под този корпус, дето виждаш ти.Иначе лаптопа не е никак лош. По-добре кажи с какъв бюджет разполагаш и за какво мислиш да го ползваш, за да те насочим най-правилно.
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да го занесе да му се направи профилактика. Вероятно е пълен с прах. А може да е пуснал приложение, което е натоварило компютъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...А може и нещо да не е наред с настройките на Power Management-а на процесора под Linux-а.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....махнете отметката в bios "Fan Always on while AC Power", ако това не помогне проверете за ъпдейт на bios....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като той е с linux suse имате ли идея как да провери температурите и въртенето на вентилатора? Има ли  линукс ( SUSE) вградена такава функция и може ли да ми кажете какво се пише в конзолата( че и двамата никога не сме работили с линукс). 

Друг въпрос: ако реши да го замени с този малко по-добрия (горе съм дал линк) пише, че лаптоп може да се върне ako :

-   Лаптопи с предварително инсталирана операционна система, която не е възстановена до първоначалния й фабричен инсталационен вид или чийто Recovery дял е изтрит или повреден. Ако сте инсталирали собствена операционна система, трябва да я изтриете напълно.

Това е едно условие. Та той каза , че като включил лаптопа е започнало нещо като инсталиране, та явно я е инсталирал, а как може да я върне във фабричния инсталационен вид? Ще ви бъда благодарен, ако отговорите по-бързо, че май той иска утре да си взема този малко по-скъпия лаптоп. Иначе операционната система е същата , просто е инсталирана. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.