Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Mozilla Thunderbird 24.3.0 /последната към момента/

Прозорецът с получените писма излиза така:

Публикувано изображение

Пробвах различна смяна на кода, но резултатът е нулев. Имате ли представав от къде да направя съответната настройка така, че този текст да си излиза нормално на кирилица ? Интересното е, че имам 1-2 писма, чийто тема си излиза коректно на кирилица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Версията,която изтегли на български ли е?

2.Какъв Windows ползваш?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Пробвах различна смяна на кода, но резултатът е нулев. Имате ли представав от къде да направя съответната настройка така, че този текст да си излиза нормално на кирилица ? Интересното е, че имам 1-2 писма, чийто тема си излиза коректно на кирилица.

Може проблемът да е в конкретните писма, щом другите излизат нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

на коя поща ползваш IMAP/POP-а, ако е нещо тип гмейл- онлайн излизат ли нормално, какви допълнения си качвал, настройка на енкодинга каква си сложил ... само в Тъндърбърда ли го имаш този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Версията,която изтегли на български ли е?

2.Какъв Windows ползваш?

1.Версията е на английски

2. Windows 7 Pro SP1

на коя поща ползваш IMAP/POP-а, ако е нещо тип гмейл- онлайн излизат ли нормално, какви допълнения си качвал, настройка на енкодинга каква си сложил ... само в Тъндърбърда ли го имаш този проблем?

На gmail. На сървъра кодирането е нормално - кирилицата се чете. На пощенския клиент не са качвани допълнения, а за енкодинга - пробвах всичките кирилски и други, които сметнах, че ще са ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

2. Windows 7 Pro SP1

На gmail. На сървъра кодирането е нормално - кирилицата се чете. На пощенския клиент не са качвани допълнения, а за енкодинга - пробвах всичките кирилски и други, които сметнах, че ще са ...

Опита ли Кодировка windows-1251?

Ако не стане - опитай да преинсталираш с някоя nightly версия примерно - може да е бъг и там да го няма 

btw - аз ползвах thunderbird, но вече ползвам foxmail ... няма добавки но честно казано не ми трябват лично на мен :) 

Редактирано от genetic (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опита ли Кодировка windows-1251?

Ако не стане - опитай да преинсталираш с някоя nightly версия примерно - може да е бъг и там да го няма 

btw - аз ползвах thunderbird, но вече ползвам foxmail ... няма добавки но честно казано не ми трябват лично на мен :)

Опитах и тази кодировка, но не става.

Реших да пробвам foxmail обаче инсталаторът е на китайски. Нямам идея какво да цъкам :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Опитах и тази кодировка, но не става.

Реших да пробвам foxmail обаче инсталаторът е на китайски. Нямам идея какво да цъкам :(

ами некст некст .... :) после преди да го стартираш изтриваш в директорията където е инсталирана програмата файла с китайски език и всичко вече е на английски :)

p.s. по принцип Тъндърбърда трябва да работи - ако си решил да го ползваш него - да не кажете после че съм ви прехвърлил на foxmail аз :P

Редактирано от genetic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами некст некст .... :) после преди да го стартираш изтриваш в директорията където е инсталирана програмата файла с китайски език и всичко вече е на английски :)

p.s. по принцип Тъндърбърда трябва да работи - ако си решил да го ползваш него - да не кажете после че съм ви прехвърлил на foxmail аз :P

Е, ако имаше начин да оправя кирилицата ...

Инсталирах, изтрих ненужния файл и готово. Foxmail си работи, даже с кирилицата нямам проблем. Остава въпросът как да импортна и адресите ... Нарочно избрах IMAP.

Оказва се, че проблемът с кирилицата е от точно определен подател. Всички други получени писма на кирилица се четат. Извинявам се за изгубеното време, защото аз не съм обърнал достатъчно внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, ако имаше начин да оправя кирилицата ...

Инсталирах, изтрих ненужния файл и готово. Foxmail си работи, даже с кирилицата нямам проблем. Остава въпросът как да импортна и адресите ... Нарочно избрах IMAP.

Оказва се, че проблемът с кирилицата е от точно определен подател. Всички други получени писма на кирилица се четат. Извинявам се за изгубеното време, защото аз не съм обърнал достатъчно внимание.

Мисля имаше начин експлицитно да укажете кодировката за да видите писмото. Нещо от рода на View->Character Encoding...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2. Windows 7 Pro SP1

1.Пробвай с тази версия,тя е на български!

2.W7 на английски ли ти е,или на български?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Пробвай с тази версия,тя е на български!

2.W7 на английски ли ти е,или на български?

Извинявай за късния отговор.

Намерих отговора - проблемът е в изпрващача. Така са му кодировките. Всички други писма на кирилица излизат коректно.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.