Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Не съм мн сигурен ,но мисля ,че хард-диска ми се е "заминал" на настолния компютър,понеже не стартира и се рестартирва постоянно...Та въпроса ми е сега като си търся хард - втора ръка... какво трябва да гледам за да пасне на моя комп...трябва ли да гледам нещо или просто си търся някакъв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е дъното на компютъра и има ли закачени още устройства (други дискове и/или оптични устройства)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кое точно те кара да си мислиш,че си е заминал?По добре напиши данни за конфигурацията си и някой може би ще ти помогне(дай симптомите).Диск втора ръка не си взимай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,втора ръка HDD, както и да го погледнеш е рискован ход. Аз лично не бих си взел.Какво да търсиш, ако все пак държиш да е 2-ра ръка:- Размера, трябва да е 3,5 инча. Не, че не може да ползваш и 2,5 инча, но ще ти трябват приставки, а и обикновено са по-бавни.- Начина на свръзка. SATA е "новият" начин, той е от едно 7-8 години, но все още се намират IDE дискове. Но провери твоето дъно какви свръзки има - IDE или SATA.- Неговото състояние, Задължително искай преди да го купиш да провериш S.M.A.R.T. статуса и го провери за лоши сектори.- Гледай да е колкото се може по-нов, не да е някакъв на 3-4 години.- Скоростта му на въртене и кеш паметта.- Да не е от някоя от "лошите" серии на даден производител.И на края, като теглим чертата, то всичко е на късмет, когато взимаш 2-ра ръка.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И откъде разбра, че проблема ти е от хард диска?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата очевидно няма познания в областта на компютрите, така, че няма гаранция, че проблема е от диска.  Според начина на писане на първия пост не го виждам  да успее да провери S.M.A.R.T. статуса на непознат диск.

Като начало е добре да ползва жокер "помощ от приятел", а ако няма тази възможност по-добре да опише по-подробно каква е и как се държи машината му. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата очевидно няма познания в областта на компютрите, така, че няма гаранция, че проблема е от диска.  Според начина на писане на първия пост не го виждам  да успее да провери S.M.A.R.T. статуса на непознат диск.

Като начало е добре да ползва жокер "помощ от приятел", а ако няма тази възможност по-добре да опише по-подробно каква е и как се държи машината му. 

Ами да кажа на тези които "имат" познания в областта на компютрите ,че изобщо не тръгва да ми зарежда системата и като се пробвах да си преинсталирам windows-a като  boot-на диска ми изписва,че имам проблем с HDD device ,а като вкарам флашка ми я чете... от там си мисля ,че е хард-диск.И да,не знам как да проверя за лоши сектори...нали за това съм в тоя форум,защото не знам,ако знаех щях ли да питам?И за дъното от къде мога да видя какво е...мисля ,че видях четири бели букви на дъното ,това ли е  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да кажа на тези които "имат" познания в областта на компютрите ,че изобщо не тръгва да ми зарежда системата и като се пробвах да си преинсталирам windows-a като  boot-на диска ми изписва,че имам проблем с HDD device ,а като вкарам флашка ми я чете... от там си мисля ,че е хард-диск.И да,не знам как да проверя за лоши сектори...нали за това съм в тоя форум,защото не знам,ако знаех щях ли да питам?И за дъното от къде мога да видя какво е...мисля ,че видях четири бели букви на дъното ,това ли е  ?

Остави ти дъното какво е. Свали си Hiren's Boot CD, запиши го на флашка, бутни от него, и там ще намериш инструменти за сканиране на диска за грешки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая програма Hiren`s boot за сегашния ми диск ли ще ми помогне или за новия,да открия тези лоши сектори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

За сегашният.И си провери кабелите за връзка между дъното и хард-а.

Колкото до това,какво е дъното ти,огледай го хубаво за логото на някоя фирма.Ако не успееш,поне снимка му направи от близък план.Качи я после тук,да видим.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hiren`s boot disk ще ти помогне в живота като цяло... :) :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.