Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

З....

Като си мислех че е вярна, но се оказа че не е така. За мое съжаление днес ми върнаха отговор който е "Привет,

Определено има малка грешка в условиято Ви. Не може числата да са едновременно четни и да се делят на 3. Корегирайте с "или кратни на 3"

Това което видях в програмния файл е грешно. Условието е за всички числа от 1 до N. т.е.

трябва оператор за цикъл for и вътре в него да има логическо събиране на двете условия:четност и кратност на 3. Относно сумата и броя виж задачи с такова условие от Пактическото ръководство. Променливата "а", която се дели на 6 е излишна! "

Много Ви моля някой ако може да помогне защото си признавам че много ме бърка това четност и кратност на 3.

не знам кой ви е върнал този отговор, но кратно на 3 = дели се на 3

и най-простия метод с изброяване е нещо такова:

for i = 1 to N

if s%2 ==0 && s%3 == 0

then условието е изпълнено

endif

написал съм програмата на нещо като метаезик, вие си я преведете на вашия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"делят на 3" или "кратни на 3" е едно и също.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"делят на 3" или "кратни на 3" е едно и също.

Значи си ги правя да се делят на три и да не се шашкам.А иначе отговора е от преподавателката която ми е дала и съответно оказалото се грешно задание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.  Попитай този, който е написал "Не може числата да са едновременно четни и да се делят на 3", какво ще каже за числото 12.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.  Попитай този, който е написал "Не може числата да са едновременно четни и да се делят на 3", какво ще каже за числото 12.

Ами и аз точно така го мислих, че е но май съм се лъгал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

четно дето се дели и на 3 се дели и на 6 така че програмата може и да се напише и така,

само дето броят а също е тип integer, а не real.

Редактирано от ined (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.