Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Възложиха ми курсова работа за създаване на сайт и тъй като от скоро се занимавам с html, css и т.н много неща не са ми ясни, ако е възможно да ми помогнете със следното: Сайта е за продажба на телевизори напр: както tehnomarket и tehnopolis има някакви артикули. Въпроса ми е как да направя така,че тези артикули да могат да се виждат в страницата и като се отвори даден от тях да излиза нова страница в която да са описани характеристеките му?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начини много.

Лош начин - правиш статични HTML страници за всеки артикул.

Добър начин - правиш уеб приложение, което динамично да ти ги генерира.

За второто трябва да се научиш да програмираш.

Е има и още един вариант:

Недодялан начин - ползваш някакво недоразумение като Wordpress или Joomla.

Това последното е вредно за здравето. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз първо си помислих за първия начин, ... но това значи 1223432432 страници, което е безмислено ... за втория имам познания и от програмиране, не не съм сигурна че ще се справя. Може ли да ми дадеш нещо примерно за да разбера. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не си запозната с нещата толкова вземи един CMS като Wordpress както е казал gothicrock и си направи курсовата работа. Най-накрая можеш да си я качиш на някой безплатен хостинг и така да покажеш целия сайт. Каквото и да не ти е ясно от гледна точка на Wordpress, има много инфо в нета и туториали в тубата :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не си запозната с нещата толкова вземи един CMS като Wordpress както е казал gothicrock и си направи курсовата работа.

Gothicrock казва точно обратното. :D

А didetyyy_92 иска да продава сайтове, а не да прави курсова работа. :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз те разбрах какво каза, но аз исках да кажа, че ако толкова не може да направи курсовата си работа, да използва cms, защото там всичко си го има на готово (или поне повечето неща).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е като ще е система за магазин, защо да не ползва OpenCart?Какви са параметрите на тази курсова работа? Позволено ли е да се ползват полу-готови продукти?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ти се отваря дадено съдържание в нов подпрозорец, можеш да използваш следният формат за връзките/линковете/, които искаш да се отварят по посоченият начин

<href=" адрес" target="_blank">Име на връзката</a>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е като ще е система за магазин, защо да не ползва OpenCart?Какви са параметрите на тази курсова работа? Позволено ли е да се ползват полу-готови продукти?

Да позволено е ... аз се опитах с готови шаблони, но има още доста да уча за да ги направя в реален сайт.

За да ти се отваря дадено съдържание в нов подпрозорец, можеш да използваш следният формат за връзките/линковете/, които искаш да се отварят по посоченият начин

<href=" адрес" target="_blank">Име на връзката</a>

Благодаря ще опитам по този начин :)

А didetyyy_92 иска да продава сайтове, а не да прави курсова работа. :tongue2:

И защо си мислиш така? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам нещо съвсем различно .. предварително се извинявам ако въпроса ми Ви се строри глупав, но потърсих доста теми и не открих нищо. Как или какво трябва да направя за да превърна даден шаблон в функциониращ сайт. Тъй като първоначално опитах да направя сайт с готов темплейт , но там всичко е на html/css. И тъка правя го както искам да изглежда сайта ми и след това .... ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам нещо съвсем различно .. предварително се извинявам ако въпроса ми Ви се строри глупав, но потърсих доста теми и не открих нищо. Как или какво трябва да направя за да превърна даден шаблон в функциониращ сайт. Тъй като първоначално опитах да направя сайт с готов темплейт , но там всичко е на html/css. И тъка правя го както искам да изглежда сайта ми и след това .... ?

След това домейн и хост.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.