Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Смятам да се пробвам да разглобя и почистя лаптопа ми,който вече е на 3,5 г и никога не е обскужван. Намерих подходящ клип и смятам,че ще се справя. Въпроса ми е-да се пробвам ли да почистя и радиатора на процесора? С какво се почиства старата паста и каква нова такава да купя? Гледам ,че в клипа момчето изряза и нещо като двойнозалепваща хартия.За какво служи това? Явно е вид изолация.Ако е прекалено деликатно,няма да пипам радиатора,а само вентилатора. Посъветвайте ме,но съм решил да го разглобя. Не е ми за 20те лева,които ще дам за почистване.Просто искам да се науча и аз.. :) Моделът е Dell 1564 .Клипчето-http://www.youtube.com/watch?v=P2HJqf_MOtM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термолепенка е това, на едно място слага термопаста, а на друго термо лепенка. Разглобете го внимателно, за да стигнете до вентилатора, изчистете вентилатора и видими прахоляци, сглобете го и вижте температурите. Ако са високи, тогава термопаста и лепенка. Внимателно с всички свързвания - клавиатура, дисплей, звук, wifi, тъча - нежни кабели, готови да бъдат скъсани.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термолепенка е това, на едно място слага термопаста, а на друго термо лепенка. Разглобете го внимателно, за да стигнете до вентилатора, изчистете вентилатора и видими прахоляци, сглобете го и вижте температурите. Ако са високи, тогава термопаста и лепенка. Внимателно с всички свързвания - клавиатура, дисплей, звук, wifi, тъча - нежни кабели, готови да бъдат скъсани.

Благодаря.Утре започвам. Какво да разбирам под "високи температури"??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.Утре започвам. Какво да разбирам под "високи температури"??

Нещо около 70C без товар - пример за висока температура. Това можете да проверите като си изтеглите Aida64.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.