Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Реших да направя малък ъпгрейд на компютъра като му добавя още 4 гб RAM Потърсих същия модел плочка kingston kvr16n11s8/4 в магазина на никем и се оказа, че няма точно този модел.Дайте някакви съвети дали да поръчам друга рам памет но да може да работи с настоящата ми рам памет. Ако има друг онлайн магазин може да ми посочите линк.Мерси, предварително!

Редактирано от petko93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има я в доста магазини налична, за да не е реклама - цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК! Да попитам нещо друго.Когато си поръчах частите от подписа първоначално някакви колеги от форума ми препоръчаха рам памет на geil пак 4гб и 1600mhz, а цената беше приблизително същата като на кингстон, но се оказа, че вече я нямали в наличност. Дали моделите на geil са по-добри от на кингстон питам защото останах с такова впечатление, а разлика нямаше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При паметите разликите са минимални и незначителни, така че взимай по-евтиното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК! Да попитам нещо друго.Когато си поръчах частите от подписа първоначално някакви колеги от форума ми препоръчаха рам памет на geil пак 4гб и 1600mhz, а цената беше приблизително същата като на кингстон, но се оказа, че вече я нямали в наличност. Дали моделите на geil са по-добри от на кингстон питам защото останах с такова впечатление, а разлика нямаше.

Освен цената, като качество нямат разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точка по въпроса.Искам да попитам последно:Ако тия дни взема да поръчам рама то да поръчам и usb-флашка. Искам да ми препоръчвате някаква флашка до 50 лв. максимум. Изискванията ми са да има поне 8гб и да е от качествените модели, също така не знам дали е по-добре да поискам usb v3, но ако има смисъл то тогава желая версия 3, но може и версия 2.Флашка ще се използва предимно за копиране на видео файлове като филми и компютърни файлове като програми и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм фен на Sony, тяхна флашка не ме е предавала. Имам и една много здрава Трансценд, която бях затрил и беше прекарала зимата под сенга, ама още работи (5-та година). Същевременно си бях взел втора (пак Transcend) такава, която се оказа боклук, приключи на втората седмица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам тази и съм много доволен:32GB USB3.0 S102 PRO A-DATA

Аз имам тази и съм много доволен:32GB USB3.0 S102 PRO A-DATA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам флашки на SONY и CORSAIR Voyager.Корсара е на 5-6 години, да чукна на дърво не съм имал проблеми с нея. Тя е 8GBСонито е на 2-3 години, също не съм имал проблеми с нея. На 2-3 години е.Имах SD карти на Transcend, първата нямам проблеми. На 4-5 години е, или в някой телефон или таблет :) . За съжаление 2-рата както спомена колегата Игнатов след няма и месец сдаде багажа.

Редактирано от belqta666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение,че дъното ти има ЮСБ 3.0 ,няма какво да умуваш,вземи си подходяща флашка.Ще останеш очарован от скоростта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение,че дъното ти има ЮСБ 3.0 ,няма какво да умуваш,вземи си подходяща флашка.Ще останеш очарован от скоростта.

Със сигурност си прав.  Прочетох в уикипедия, че при юсб 3.0 скоростта на трансфера е до 4 гб/сек., докато при юсб 2.0 до 490 мб/сек. разликата е доста голяма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата в скоростта идва при четене.При запис е по-малка скоростта.Но така или иначе,различките са очебийни.Аз на флашката от подписа един филм го записвам за секунди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата в скоростта идва при четене.При запис е по-малка скоростта.Но така или иначе,различките са очебийни.Аз на флашката от подписа един филм го записвам за секунди.

Какво мислиш за тази флашка http://www.emag.bg/usb-pamet-corsair-voyager-32gb-usb-3-0-cmfvy3a-32gb/pd/DPXVVBBBM/или ако може дай някакви по-добри предложения или като твоята подобна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате лично съобщение.

На моята не ми харесва само ,че капачето не е много стабилно.Тоест,след известно време на ползване почва да хлопа.Иначе си върши чудесна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точка по въпроса.Искам да попитам последно:Ако тия дни взема да поръчам рама то да поръчам и usb-флашка. Искам да ми препоръчвате някаква флашка до 50 лв. максимум. Изискванията ми са да има поне 8гб и да е от качествените модели, също така не знам дали е по-добре да поискам usb v3, но ако има смисъл то тогава желая версия 3, но може и версия 2.Флашка ще се използва предимно за копиране на видео файлове като филми и компютърни файлове като програми и т.н.

Рам избирам по гаранцията, като има остатъчна гаранция после по лесно се продава.

Корсар, Адата про,Кингстон и т.н са с 8 години гаранция(доживотна)

За флашката за мен е много по практично и удобно карта памет в USB карт риадер.

От разни телефон,фото апарати и подобни имам над 10 карти с различен обем реших че вместо да купувам нова флашка ще си взема USB карт риадер за 2-3 лв и ще си ползвам наличните карти.

ADATA 32GB Secure Digital Class 10 SDHC е с цена 30лв.

Редакция:

Сега погледнах в сайта на Скай на Адата про дават 60 месеца гаранция а на Гел - 96 

А моята Адата е от тях и е с 96 месеца гаранция (осем години) 

Редактирано от П.е.т.ъ.р (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате лично съобщение.

На моята не ми харесва само ,че капачето не е много стабилно.Тоест,след известно време на ползване почва да хлопа.Иначе си върши чудесна работа.

Мерси за линка но да попитам - какви стойности са добри и кои са слаби?

Рам избирам по гаранцията, като има остатъчна гаранция после по лесно се продава.

Корсар, Адата про,Кингстон и т.н са с 8 години гаранция(доживотна)

За флашката за мен е много по практично и удобно карта памет в USB карт риадер.

От разни телефон,фото апарати и подобни имам над 10 карти с различен обем реших че вместо да купувам нова флашка ще си взема USB карт риадер за 2-3 лв и ще си ползвам наличните карти.

ADATA 32GB Secure Digital Class 10 SDHC е с цена 30лв.

За рамта - нещо не схванах. Как избираш по гаранцията? може ли малко по-подробно, защото наистина искам да си добавя нови 4 гб и предпочитам същия модел рам. Моята рам памет я взех лятото на 2013, юни месец.За флашката - еми все си има собствен вкус и лично аз предпочитам да си взема една хубава флашка, версия 3.00 и да има около 16 или дори 32 гб. Като проверих и разбрах, че за 50 лв мога да си купя спокойно флашка и от 32 гб памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За гаранцията - при равни честота,обем, латенции и останали характеристики избирам модела с най-дълга гаранция.

Това че трябва да са напълно еднакви за да работят в дуал чанел са пълни глупости.

Имам и 2 плочки Адата про но в момента са на другия комп.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих една флашка в userbenchmark.com  ето тази http://www.amazon.com/SanDisk-Extreme-Flash-Drive-SDCZ80-016G-X46/dp/B007YXA5S8 но не я намирам в български онлайн магазини. Ще ми помогне ли някои и ако може да дадете мнение дали тази флашка си струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,сайтове да искаш....

Поразгледай темите във форума за нови части и ще се ориентираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.