Премини към съдържанието
diki96

Входове и изходи на крайно стъпало

Препоръчан отговор

Здравейте ! Имам една платка от старо касетофонче (крайно стъпало), със 2 интегрални схеми ТДА 2005. Платката работи, но не знам от каде да и подам напрежението и тоновете. Изходите за 4-те говорителя са ми ясни. Но за тоновете и напрежението не знам какво да правя.  :( По самата платка нищичко не пише...Затова се обръщам към вас за помощ. Благодаря ви предварително ! :) Прикачвам и снимки на платката.post-273348-0-10465100-1394136650_thumb.post-273348-0-08178800-1394136653_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да проследяваш пътечки.

Теглиш си даташийта на TDA2005 например от тук http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/25037/STMICROELECTRONICS/TDA2005.html

Гледаш кой пин ти трябва, проследяваш от него по пътечките, до лентовия кабел.

Изглежда трудно, но е елементарно. Ако не можеш да се справиш и няма кой да ти помогне утре мога да ти драсна по снимките кое къде да свържеш. Ако искаш пиши тук или на лично.

За какво ще ползваш платката? С какво ще я захранваш? Каква мощност очакваш от нея? Колко канала? (имаш 4)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ще съм ти благодарен ако ми покажеш как да я свържа, не разбирам какво е  "Bootstrap", "SVRR" и защо трябва да има 2 входа. А това Vs предполагам е захранващото напрежение. Искам да се използват и 4-те изхода (за говорителите), ще я захранвам с акомулатор 12в. ,мощността която очаквам е 4 по 10вата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Много ще съм ти благодарен ако ми покажеш как да я свържа, не разбирам какво е  "Bootstrap", "SVRR" и защо трябва да има 2 входа. А това Vs предполагам е захранващото напрежение. Искам да се използват и 4-те изхода (за говорителите), ще я захранвам с акомулатор 12в. ,мощността която очаквам е 4 по 10вата.

Ето ти електрическата схема на операционния усилвател 2005. Намираш всяко краче на коя писта е запоено и тръгваш по проводника който достига до входният куплунг и записваш кое какво е. Процедурата при теб е важна само за входният сигнал, изхода за тонколоните и захранването. Всичко съм ти посочил написано в червен цвят. От снимката не се вижда фолийната картина въобще, за да можем да те ориентираме. Но това е много лесно и не се притеснявай. По пътя на проследяване на всеки край може да срещнеш R или C елементи, които прекъсват връзката, но това не трябва да те притеснява. Действай. Ако си в час, ще се оправиш, ако ли не, ще повредиш стъпалата. От мен толкова, стига да познаваш елементите с техните означения, което хич не ми се вярва. Успех!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти електрическата схема на операционния усилвател 2005.... стига да познаваш елементите с техните означения, което хич не ми се вярва.

Забеляза ли как е окипазил половината платка при опитите за разпояване на изводите за говорителите? Пътеките ги няма и не знам дали ще може да ги оправи и проследи без да ги обърка.

За такива неща се ползва вакуум помпа.

По-късно ще кача снимка с това, което се вижда от замацаната снимка. Или поне ще се опитам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Забеляза ли как е окипазил половината платка при опитите за разпояване на изводите за говорителите? Пътеките ги няма и не знам дали ще може да ги оправи и проследи без да ги обърка.

За такива неща се ползва вакуум помпа.

По-късно ще кача снимка с това, което се вижда от замацаната снимка. Или поне ще се опитам.

Аз много работи забелязвам, но ако му ги кажа всичките, някои "другари "отново ще се произнесат че съм обиждал питащият, така че го карам по-"меко" Иначе с две приказки - момчето няма да направи почти нищо. След час лутане ще захвърли платката към кюшето на стаята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или поне ще се опитам.

Опитах, но такива неща не се правят по форумите. Потърси помощ на живо от някой разбиращ приятел или познат.

Намерих захранването, но за звука ще трябва да въртих платката и да проследяваш пътечки през елементи. Ако не разбираш както и да е описано няма да се справиш. Просто по снимки не става. Мислех, че ще стане но е трудоемко и неразбираемо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Опитах, но такива неща не се правят по форумите. Потърси помощ на живо от някой разбиращ приятел или познат.

Намерих захранването, но за звука ще трябва да въртих платката и да проследяваш пътечки през елементи. Ако не разбираш както и да е описано няма да се справиш. Просто по снимки не става. Мислех, че ще стане но е трудоемко и неразбираемо.

Наконец и догадался - както казват руснаците. В случая може да му помогне човек с достъп до платката, защото питащият едва ли познава елементната база и ще му е много трудно даже да проследи пистите до входа на куплунга, защото по пътя има RC групи за корекция и обратна връзка. Друго! При гледане на платката от към страна на фолийната картина, питащият трябва да е наясно, че крачетата на интегралната схема съвсем не са по местата си, както той ще предполага. И още повече, последната е "двуредова" на две нива изводи, което още повече ще го обърка. растера е 2,54 мм а отстоянието е 7,5 мм от ред до ред. Може да се ориентира, като си дръпне разположението на изводите на схемата от Dateshift на усилвателя2005. И накрая. Не е написал това 2005S или е или 2005М има разлика  между двата. 2005 е един брой усилвател в корпус, докато 2005S -  са 2. Явно, понеже пита за 4 колони, предполагам че неговият вариант е 2005S. При нея има 2 начина на вързване. Като отделни крайни стъпала 2 броя или като едно, когато двата усилвателя са вързани по схемата, която ще посоча по долу. Абе само обяснявам, ама файда никаква от това.

http://www.hobby-hour.com/electronics/tda2005-power-audio.php

Вариант с буква  "M"

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.