Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам проблем с вентилатора.Обаче при мен е в някакво средно положение.Завърта се ,прави няколко оборота и спира.И това се повтаря.Разглабях го,почистих го и пак така.Въпроса ми е дали това е от вентилатора или от управлението му?Флашнах последния BIOS от 1.18 стана на 1.3.Няма разлика.Настройки за скорост няма ,нито някаква проверка за оборотите му.

Вентилатора е с 3 жици.Ако има проблем с управлението ,се чудя да го запоя за USB порта и да върти на макс.

Какво мислите ?   мерси мн предварително.

Редактирано от narrwass (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сервиз, и без моля в заглавието че темата ще бъде затрита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво,махнах "моля" .Само за сервиз ли ? Аз това решение го знам,но там са бездарници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си, че вентилатора може да се върти нормално ? Да не е задръстен и да има нужда от смазване, което е временно решение на проблема. Ако можеш да намериш друг вентилатор като този и да пробваш с него ще е най-добре

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи за въртенето му съм сигурен.Интересно е обаче ,че в момента след като истина и вентилатора заработи.Преди няколко месеца му сипвах масло защото се беше разбил.Възможно ли е това масло да е омазало нещо по платката на вентилатора? Сега пиша от лаптопа.Като загрее от някоя игра и след определено време влиза в цикъл на спри тръгни и лаптопа гасне от прегряване.След като истине (ама студен си) пак заработва.Разглабях го преди 10 часа и вентилатора не е мръсен и се върти с лекота.Ако има проблем то ще да е или от платката на вентилатора или някъде другаде.Утре ще звъня да си купя един вент и да видя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи за въртенето му съм сигурен.Интересно е обаче ,че в момента след като истина и вентилатора заработи.Преди няколко месеца му сипвах масло защото се беше разбил.Възможно ли е това масло да е омазало нещо по платката на вентилатора? Сега пиша от лаптопа.Като загрее от някоя игра и след определено време влиза в цикъл на спри тръгни и лаптопа гасне от прегряване.След като истине (ама студен си) пак заработва.Разглабях го преди 10 часа и вентилатора не е мръсен и се върти с лекота.Ако има проблем то ще да е или от платката на вентилатора или някъде другаде.Утре ще звъня да си купя един вент и да видя.

проблем би се появил, ако сте сложили прекалено много масло и платката се е заляла - при въртене на вентилатора на по-високи обороти да се е разтекло масло, което Вие е възможно да забележите. Предполагам знаете, че тези платки са покрити с лак, но все пак са уязвими.

Според мен един ресет на BIOS не би навредил, евентуално.

По-добре докато не дойде читав вентилатор не разчитаите на вградени защити от прегряване, за да не се повреди процесора и/или чипсета, в зависимост от това коя топлина отнема паипа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблем би се появил, ако сте сложили прекалено много масло и платката се е заляла - при въртене на вентилатора на по-високи обороти да се е разтекло масло, което Вие е възможно да забележите. Предполагам знаете, че тези платки са покрити с лак, но все пак са уязвими.

Според мен един ресет на BIOS не би навредил, евентуално.

По-добре докато не дойде читав вентилатор не разчитаите на вградени защити от прегряване, за да не се повреди процесора и/или чипсета, в зависимост от това коя топлина отнема паипа.

Ами напълно е възможно да съм сложил бая масло,защото вентилатора е затворен и не се разглабя.Затова смазвах през процепа между перката и основата.Биоса го ъпдейтнах с последния такъв.То от ресет файда няма.В биоса има опция само за буут подредбата ,хард диск парола и тва е.(е има и часовник  :D:D)

Знам ,че са заляти с лак ,но май аз си го препълних.

Пайпа минава през процесора и видеото.

Редактирано от narrwass (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поогледайте се за масло по платката. Не може да няма "Load user defaults". Свалете си ръководството от сайта на производителя на лаптопа и вижте как се нулират настройките. Ако няма комбинация може и с изваждане на бетерията на BIOS, но при някой лаптопа ваденето не помага, защото някои чипове с цел защита са енергонезависими. Най-сигурно е с клавишна комбинация.

Успех, ще следя темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре ще е да посети сервиз, че да не го прецака съвсем този лаптоп. :)

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В неделя ще се сдобия с вентилатор и ще пиша за резултатите.Bios-a няма как да го ресетна ,просто е много тъп и няма никакви опции.Батерията е запоена за платката и се намира на кофти място.Пак трябва да извадя цялото дъно за да стигна до нея.Освен някакви джъмпери да има ,но още не съм ги намерил.А нали написах ,че флашнах biosa.Това не го ли е ресетнало.Тъй като се беше включила опцията D2D recovery и quiet boot. То тва са му единствените настройки и без тва. quiet boot.-показва логото на acer вместо надписите с честотите /процесор и т.н .D2D recovery е за някакъв диск ,мисля ,че е за windows възтановяване.Но този няма заводски windows,взех го с линукс.

До сега знам ,че проблема не зависи от операционната система.И с win 8 и с kubuntu все тая.

Ако нищо не стане ще прекарам 2 кабела до платката с usb портовете (2 порта са ан отделна платка)Имам една кухина на корпуса с капак(явно за нещо предвидено)и ще се мъча да завирам един регулатор и така)

techmaniac Стига с този сервиз.Лаптопа не е в гаранция и тези бавноразвиващи техници ще ми кажат да сменя или дъно или лаптоп.Каквото съм занесъл в сервиз,все недоволен съм останал. Редактирано от narrwass (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смених вентилатора и за 3 часа игра няма проблем.Ще пиша след време като го тествам повече.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смених вентилатора и за 3 часа игра няма проблем.Ще пиша след време като го тествам повече.

Срещна ли трудности при разглабяне/сглобяване  на лаптопа ? Смени термопастата и за друг път един приятелски съвет- ако се разтропа или откаже вентилатор на компютър го замени направо с нов, нощо че е по-скъп, защото иначе за една икономия с маслото можеш да си съсипеш целия компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо сменяй вента, че acer използват боклуци на sunon.

На това евтино, жалко подобие на охлаждане в 5742 и тоя процесор, играеш без вентилатор ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смених го.Аз от толкова разглабяне вече съм ракета.Смених го със един втора употреба.Човека му беше изгоряло дъното.Ако пак се прецака ще търся алтернатива.Иначе ми е интересно защо не умря от веднъж ами се опитваше да тръгне.Върти се свободно което означава ,че е самата платка във вентилатора.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С ръка се върти лесно, но това не означава че работи на всички 100%. Дано си работи нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... флашнах bios-a.Това не го ли е ресетнало?...

Ресетнало го е,но ако дефектът се е получил след това,много е възможно причината да е от версията на Биос!Понякога производителите сменяват частично хардуера в еднакви модели,при което правят корекция на БИОС.Оказва се ,че за същия модел,но по-старо производство,новия БИОС не работи както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз затова съм против флашване на биос точно заради риска и евентуалните проблеми след това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от asdfj
      Здравейте
      .Наскоро си купих лаптоп втора употреба Acer aspire 5315, Теглих драйвери но без успех постоянно изписва,че няма открита камера.Възможно ли е да е повредена и имали някакъв шанс да я оправя?
    • от Joro Dimitrov
      Здравейте, имам следния проблем мониторът ми ACER V226HQL взе да се изключва до вчера нямаше никакъв проблем, но днес когато си включих компютъра, и когато си браузвах се излключи дава, че няма сигнал,но когато го включа(монитора) дава, че има и така през секунди понякога през минута, когато си поиска.Не знам защо се получава в рамките на няколко секунди се изключва, и когато го включа всичко е наред за около минута.Забелязах, че когато даде черен екран и натисна tab+alt картината се появява, но все пак е доста неприятно.Възможни ли е и да е от видео картата?Тя е RX 470 NA XFX BLACK EDITION.Благодаря преварително!
    • от pi4a7a
      Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
      Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
    • от sabrispayki
      Здравейте,
      Искам да ми помогнете да си избера лаптоп за игри до 3000 ЛВ.
      След 1 месец ще си купя като се върна в България.
      В момента разгледах доста и съм между 3 модела.
      1. DELL Inspiron 7567 15.6" UHD, i7-7700HQ, RAM 16GB, 1TB HDD+128 GB SSD, GTX 1050Ti 4GB.   Модела е между 2600-2700 Лв.
      2. Лаптоп Acer Predator Helios 300 (NH.Q2BEX.012), четириядрен Kaby Lake Intel Core i7-7700HQ 2.8/3.8 GHz, 15.6" (39.62 cm) Full HD IPS Display & GF GTX 1060 6GB, (HDMI), 16GB DDR4, 1TB HDD & 128GB, 1x USB Type-C, Linux. Модела е около 2900 лева.
      3.  ALIENWARE 15 R3   -  3000 лв.
      Процесор: Intel Core I7 Skylake 6700HQ 4cores / 8 Threads X 2.5Ghz Up to 3.5Ghz (8mb cache)
      Видео карта: NVIDIA GeForce GTX 1060 - 6GB GDDR5
      Рам памет: 16GB DDR4L (2 x 8GB) 2633Mhz
      Хард диск: 1TB (1000GB) Sata 3 6Gbit/s 7200Rpm / 256GB M.2 NVMe SSD        
      Кои от тези лаптопи ще ми препоръчвате или нещо различно ? Очаквам отговорите ви !
      Благодаря Ви предварително !

• от Център за обучение
      СОФИЯ, КЪРДЖАЛИ, ХАСКОВО, БУРГАС, ВАРНА, СВИЩОВ, СИЛИСТРА, СТАРА ЗАГОРА            

ЗАПОЧВАНЕ ВЕДНАГА БЕЗ ИЗЧАКВАНЕ НА ГРУПА

●       Курсовете са индивидуални / самостоятелни.     

●       Курсовете се провеждат в гъвкаво време, съобразено с желанията на всеки курсист и според конкретните възможности на центъра.

●       Курсовете са лицензирани от МОН с международно признат статут.

●       Безплатно се издава EUROPASS приложение към всеки издаден документ за правоспособност.

Учебен план програма на курс по "Козметика":

1. Анатомия на главата

2. Кожа и кожни предатъци

3. Функции на кожата

4. Диагностика на типа кожа

5. Видове кожа

6. Общи грижи за кожата

7. Козметични недостатъци

8. Козметични заболявания

9. Козметичен масаж на лице

10. Лечебен масаж по Жаке

11. Апарати в козметиката – пароозонатор, дарсонвал, ултразвук, вакуум, микродермаабразио, кавитация RF, термаж, дермапен, целутрон

12. Професионални козметични продукти

13. Видове маски и актини съставки

14. Почистване на лице

15. Видове депилация

16. Видове козметични услуги: показания и противопоказания, техники

Сертификат: Курсистите получават лицензиран държавен документ за професионална квалификация по образец на МОН с международна валидност, заедно с безплатен EUROPASS на български и чужд език по избор - европейски паспорт, който позволява практикуването на придобитата квалификация. В него се посочват длъжностите, които курсиста може да заема и дават предимство при кандидатстване за работа. За повече информация -

https://europass.cedefop.europa.eu/bg/documents/european-skills-passport/certificate-supplement

Лицата, придобили втора степен на професионална квалификация по професията „Козметик“, могат да заемат длъжностите Козметик, Обслужващ баня, Обслужващ сауна, Продавач – консултант в магазини за козметични продукти или фирми за търговия с апарати и инструменти за козметични дейности, както и на други длъжности включени при актуализиране на НКПД. С Държавно Свидетелство образец № 3-54 имате възможност да откриете собствен бизнес в сферата на завършената от Вас професия.

ЦЕНТЪРЪТ ЗА ПРОФЕСИОНАЛНО ОБУЧЕНИЕ е лицензиран от Национална агенция за професионално образование и обучение лицензия № 2016121307.

Информация за начало на курсовете, записване и други подробности потърсете на тел.: 0878938284, 0884270104, 0879869849, 0888871393, както и на  e-mail адрес: cpokonsult_dm@abv.bg или посетете сайта ни https://cpodm.eu

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.