Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте ! Предстои ми да си закупя лаптоп, който НЕ мисля да използва за ИГРИ. Към момента съм се спрял на марка Lenovo в частност на следния модел. Lenovo ThinkPad Edge E440 20C50077BM Ще ви помоля да изкажете мнение и препоръки относно лаптопа, който съм избрал, а ето и някой от моите виждания. Факт е, че лаптопа е със собствено (вградено) видео Intel HD Graphics,Intel HD Graphics 4600, това е четвърто поколение вградени видео карти на Intel и общо взето доколкото съм запознат, в сравнение с Intel HD 4000 серията, базовата честота може автоматично да се повиши чрез използване на вградената Turbo Boost технология.Графично ядро ​​е доста подобрено - графичният процесор поддържа DirectX 11.1 , OpenCL 1.2 и OpenGL 4.0,а също се отличава с подобрена 4K видео декодер и бърз енкодер Quick Sync.Според Intel 3DMark 11 критериите HD Graphics 4600 ще бъде до 60% по-бързо от предишния HD 4000 и с около 30% подобрение в критериите за игрите. Или с други думи казано наблюдава се някаква еволюция при вградените видео карти на Intel, имат доста по-голям напредък сравнение със старите серии (поне според мен, лично менение). Правя ли компромис с видео картата при положение, че отново уточнявам устройството НЯМА да бъде използвано основно за игри ? В тази връзка възможно ли е на посочения от мен модел да бъде добавена външна видео карта ? Като всяко нещо трябва да има някакъв минус с който сме готови да приемем, ако това може да се сметне за такъв. По второстепенният фактор е RAM паметта, която е 4 GB и следователно част от нея ще бъде използвана от видео картата (което не е проблем така или иначе това е компонент, който може да бъде добавен). И не на последно място хадрд диска, който е 500 GB (също компонент, който може да бъде подобрен), но за сметка на това компенсира с 7200rpm и 16GB SSHD кеш (  16GB SSHD кеш - което ми е малко неясно) има допълнителен 16 GB SSD хард или не точно ? Ще ви помоля за компетентно мнение [ :)] . Благодаря ви предварително !

Редактирано от gmkvcom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение,че няма да ползваш машината за игри, не знам защо обръщаш толкова ГОЛЯМО внимание на видео картата!?

За какво ще се използва лаптопа!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всичко останало. Сърфиране в интернет (Java и Flash игри), гледане както на HD клипове online и offline, така и на филми (HD).

Програмиране и варианта да инсталирам някоя сгодна игрица, но не по нова от 2013 също не е изключен вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом няма да играеш игри външна видео карта не ти трябва. Сегашните лаптопи ползват енергоспестяващи технологии и когато няма тежки графични натоварвания се ползва вградената карта дори и да имаш външна (при NVidia картите тая технология се казва Optimus, при AMD не знам как са я кръстили). Много ме съмнява да може да се добавя друга видео карта.Харда нищо че е малък, поне е прилично бърз като за лаптоп. Хардовете са най - бавната част в един съвременен компютър, а в лаптопите слагат още по бавни (5400 rpm). В посочения модел освен че е 7200 rpm има и SSD 16GB за кеширане, там се записва информация за най - често използваните приложения както и самата ОС за да се стартират п0 - бързоRAM паметта няма какво да те притеснява, както сам отбеляза, лесно се upgrade-ва. Още 4GB са около 40лв.Мойте последни 2 лаптопа са Lenovo (Y570 и Y510p), като цяло съм доволен от марката, но скоро имах преживяване с новия им гаранционен сервиз в България (Вю пойнт) и още не се знае какво ще се случи с моя проблем.Ако искаш да хвърлиш едно око за какво иде реч -> http://www.kaldata.com/forums/topic/224145-внимание-с-новия-оторизиран-сервиз-на-lenovo-за-бълг/ да не го обеснявам и тук :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключително изчерпателен и адекватен отговор, благодаря за което !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е RAM памет, а си е SSD. SSHD е хибрид между HDD и SSD което е вградено в корпуса на самия диск. Т.е. по документи се получва голям обем за данни и почти бързодействието на SSD и на прилична цена. Цената на SSD дисковете е много по голяма от тази на HDD. чип.btw ей сега говорих по моя проблем, описан в темата към която дадох линк и от Lenovo България ми казват да махам лепенката и да си слагам диска, а от Вю пойнт ми казват да им пратя лаптопа и да си направели там размяната, също така от Вю пойтнт казват че upgrade на лаптоп трябвало да минава през техния сервиз. Което е крайно не сериозно ... но както и да е ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всичко останало. Сърфиране в интернет (Java и Flash игри), гледане както на HD клипове online и offline, така и на филми (HD).

Програмиране и варианта да инсталирам някоя сгодна игрица, но не по нова от 2013 също не е изключен вариант.

Няма да има проблем с такива задачи, но се замисли за 14"-я екран!?

Редактирано от sameone (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да има проблем с такива задачи, но се замисли за 14" екран!?

Аз така или иначе всичко ще гледам през HDMI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Предстои ми да си закупя лаптоп, който НЕ мисля да използва за ИГРИ.

Да попитам аз нещо, ще се играят ли игри на лаптопа или няма се играят.? Я си помисли по-добре и дай адекватен отговор.!!!   :speak:

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам аз нещо, ще се играят ли игри на лаптопа или няма се играят.? Я си помисли по-добре и дай адекватен отговор.!!!   :speak:

Аз мисля, че достатъчно добре съм описал / изразил това което мисля.

Оснавната му цел в никакъв случай няма да е за игра, но както уточних не е изключен варианта да инсталирам нещо, което да не е много ново (до 2014), тъй като по Review на видео картата от призводителя според тях могат да се играят игри, които са до 2013 и то на Low Performance.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет има сравнително глям избор. Като цяло, Леновото което си избрал не е лошо, но лично аз не виждам смисъл от двете интелски видео карти! Виж  ТОВА HP !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлика м/у GeForce GT 720M и Intel HD4600 почти няма. Хубавото на този модел е големия хард и SSD-то!

Ако цената не е проблеm виж и този Acer.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлика м/у GeForce GT 720M и Intel HD4600 почти няма. Хубавото на този модел е големия хард и SSD-то!

Ако цената не е проблеm виж и този Acer.

Защо да няма разлика ? NVIDIA GeForce GT 635M (2GB DDR3) е "външна" карта, която има собствена оперативна памет, което ще рече, че тя няма да използва от RAM паметта на компютъра, а ще си използва собствената такава. Докато при Intel вградените (със споделена памет) карти, освен с оперативната памет на компютъра, контролерът работи и с кеш паметта от трето ниво на процесора. Или аз бъркам ?

Наистина не знам, което да избера между това:

Lenovo ThinkPad Edge E440 20C50077BM

И това:

LENOVO B5400

Моля за съвет имайки в предвид, по-горе написаното. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз подкрепям Едж-а - определено по-висок клас машина от B-то и като цяло според мен ще си по-доволен от нея ( казвам ти го като човек, който е работил на Леново Тинк )

B-тата макар и да имат тук таме някое сходство с Тинк сериите на Леново - не са такива и това за мен лично е минус в това отношение. От друга страна аз съм фен на по-малките и преносими лаптопи - така че твърдо заставам зад 14"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.